Jump to content

arctur34wp

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutral

About arctur34wp

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Sprzęt astronomiczny
  EQ6, Newton 150/750, atik 383L+ mono, L,R,G,B,Ha,OIII,SII.

Recent Profile Visitors

1056 profile views
 1. Chwilę coś tu mi nie gra. Zdjęcie Wessela: 30 godzin bin2 filtrem OIII, FS 128, ATIK ONE 6.0 ,OIII 8.5 nm Baader Planetarium. Zdjęcie z tej strony: https://www.imagingdeepspace.com/jacoby-1-nebula-bootes.html APM TMB LZOS 152 , QSI6120 CCD, Astrodon 3nm OIII: 85x1800 bin3, czyli 42,5 godziny,
 2. Super zdjęcie, sporo pyłów pokazałeś.
 3. No właśnie mam problem bo przeprowadziłem się do mniejszego miasteczka ze wsi i teraz jeszcze księżyc jest. Czyli słabo rozumiem nie ma obiektów.
 4. Witam. Mój sprzęt to newton 150/750 i kamera atik 383l mono, mam filtry baadera Ha OIII i SII. Czas kwietniowo majowy to czas galaktyk z tego co widzę ale czy można teraz znaleźć na niebie obiekty w którym można by porobić zdjęcia z tymi filtrami?
 5. Cudo fotka jak dla mnie. O k... to zdjęcie z lustrzanki dawaj na astrobiny i konkursy bo to jest meega.
 6. Zdjęcie aż nieprawdopodobne, co za potężna skala i jakość i to z pomorza? SCT6 i asi 178??. dla mnie mega to jest...
 7. Trochę to troszkę zbyt delikatnie powiedziane przecież tu jest IFN, proszę referencja z sygnałem IFN, polecam każdemu kto chce pokazywać ten rejon:
 8. Średnica teleskopu decyduje o ilości fotonów złapanych i lecących do matrycy, ogniskowa decyduje o szybkości dotarcia do matrycy a czułość matrycy i wielkość piksela decyduje o procencie odbioru tych fotonów złapanych przez optykę. wielkość matrycy i ogniskowej decyduje o wielkości obrazu. Takie stwierdzenia jakie napisałeś szybko trzeba korygować bo jeszcze ludzie zaczną głupoty wypisywać a producent Hyperstara zaraz wytoczy proces . http://www.hyperstarimaging.com/what.php
 9. Może ktoś mi wyjaśnić dlaczego gwiazdy na zdjęciach mają białe kółka w środku a nie są całe w swojej naturalnej barwie ?

  1. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   wynika to z tzw. saturacji piksela, czyli ograniczenia jego dynamiki. Każdy piksel obrazu budowany jest przez 3 składowe (R+G+B). W przypadku gwiazd większość z nich (długa ekspozycja) jest przepalona, czyli przepełniona. Wszystkie składowe mają 100%, więc muszą być białe. Jeżeli ustawisz ekspozycję tak, żeby gwiazdy się nie przepaliły, to wtedy nie będą białe w środku, ale wtedy niewiele zobaczysz z tła, czyli obiektów kosmicznych.

   Astrofotografowie muszę się sporo nakombinować, żeby te przepalone gwiazdy jakoś tam wyglądały. :)

  2. arctur34wp

   arctur34wp

   Czyli takie zdjęcia nie oddają prawdy o wyglądzie gwiazd, rozumiem że wypełnienie gwiazd kolorem to ciężki temat bo co zdjęcie to gwiazdy tak wyglądają.

  3. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   A co to jest prawda "gwiazd"? Wszystko zmienia ich "prawdę", od atmosfery, po charakterystykę optyki. https://en.wikipedia.org/wiki/Point_spread_function

 10. Takiej aplikacji co wrzucam zdjęcie i program opisuje to nie chciałbym nawet. Lubię sam analizować co widać na zdjęciach. Te linki do tej strony niestety słabo to wygląda rejon Archimedesa słabiutko opisany, ja to chcę kraterki 1-2km , nie wspomnę o tych 2 dużych wzniesieniach powyżej i bocznych obok Archimedesa X nieopisanych.
 11. Posiadam Atlas Księżyca Substyka i jest fantastyczny ma duże mapy o świetnych zdjęciach, sporo jest tam nazw ale ja chcę wiedzieć o najmniejszych strukturach które zobaczę na zdjęciach. Atlas Rukla niczego tutaj nie zmieni: https://the-moon.wikispaces.com/Rükl Loxley ten temat co podałeś, nie znajduję tego czego szukam, przykładowo patrzę na takie zdjęcie z internetu i chcę wiedzieć o nazwach wszystkiego, każdej zmarszczki, góreczki, najmniejszego krateru co jest na zdjęciu.
 12. Mozecie mi polecić jakiś profesjonalny i bardzo dokładny atlas księżyca. Jestem w posiadaniu Atlasu Księżyca dla początkujących Substyka i niestety masa mniejszych kraterów i struktur nie jest opisana. Może być jakiś interaktywny internetowy.
 13. No to super jak ma idealną wartość wszedzie. Przecież o to chodzi w astrofoto aby mieć idealne tło.
 14. No i zaczęło się.Montaż eq5. Mała tubka, kamera cmos o małym pikselu, tysiace klatek. Wyszło fajnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.