Jump to content

arctur34wp

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutral

About arctur34wp

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

923 profile views
 1. Cudo fotka jak dla mnie. O k... to zdjęcie z lustrzanki dawaj na astrobiny i konkursy bo to jest meega.
 2. Zdjęcie aż nieprawdopodobne, co za potężna skala i jakość i to z pomorza? SCT6 i asi 178??. dla mnie mega to jest...
 3. Trochę to troszkę zbyt delikatnie powiedziane przecież tu jest IFN, proszę referencja z sygnałem IFN, polecam każdemu kto chce pokazywać ten rejon:
 4. Średnica teleskopu decyduje o ilości fotonów złapanych i lecących do matrycy, ogniskowa decyduje o szybkości dotarcia do matrycy a czułość matrycy i wielkość piksela decyduje o procencie odbioru tych fotonów złapanych przez optykę. wielkość matrycy i ogniskowej decyduje o wielkości obrazu. Takie stwierdzenia jakie napisałeś szybko trzeba korygować bo jeszcze ludzie zaczną głupoty wypisywać a producent Hyperstara zaraz wytoczy proces . http://www.hyperstarimaging.com/what.php
 5. Może ktoś mi wyjaśnić dlaczego gwiazdy na zdjęciach mają białe kółka w środku a nie są całe w swojej naturalnej barwie ?

  1. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   wynika to z tzw. saturacji piksela, czyli ograniczenia jego dynamiki. Każdy piksel obrazu budowany jest przez 3 składowe (R+G+B). W przypadku gwiazd większość z nich (długa ekspozycja) jest przepalona, czyli przepełniona. Wszystkie składowe mają 100%, więc muszą być białe. Jeżeli ustawisz ekspozycję tak, żeby gwiazdy się nie przepaliły, to wtedy nie będą białe w środku, ale wtedy niewiele zobaczysz z tła, czyli obiektów kosmicznych.

   Astrofotografowie muszę się sporo nakombinować, żeby te przepalone gwiazdy jakoś tam wyglądały. :)

  2. arctur34wp

   arctur34wp

   Czyli takie zdjęcia nie oddają prawdy o wyglądzie gwiazd, rozumiem że wypełnienie gwiazd kolorem to ciężki temat bo co zdjęcie to gwiazdy tak wyglądają.

  3. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   A co to jest prawda "gwiazd"? Wszystko zmienia ich "prawdę", od atmosfery, po charakterystykę optyki. https://en.wikipedia.org/wiki/Point_spread_function

 6. Takiej aplikacji co wrzucam zdjęcie i program opisuje to nie chciałbym nawet. Lubię sam analizować co widać na zdjęciach. Te linki do tej strony niestety słabo to wygląda rejon Archimedesa słabiutko opisany, ja to chcę kraterki 1-2km , nie wspomnę o tych 2 dużych wzniesieniach powyżej i bocznych obok Archimedesa X nieopisanych.
 7. Posiadam Atlas Księżyca Substyka i jest fantastyczny ma duże mapy o świetnych zdjęciach, sporo jest tam nazw ale ja chcę wiedzieć o najmniejszych strukturach które zobaczę na zdjęciach. Atlas Rukla niczego tutaj nie zmieni: https://the-moon.wikispaces.com/Rükl Loxley ten temat co podałeś, nie znajduję tego czego szukam, przykładowo patrzę na takie zdjęcie z internetu i chcę wiedzieć o nazwach wszystkiego, każdej zmarszczki, góreczki, najmniejszego krateru co jest na zdjęciu.
 8. Mozecie mi polecić jakiś profesjonalny i bardzo dokładny atlas księżyca. Jestem w posiadaniu Atlasu Księżyca dla początkujących Substyka i niestety masa mniejszych kraterów i struktur nie jest opisana. Może być jakiś interaktywny internetowy.
 9. No to super jak ma idealną wartość wszedzie. Przecież o to chodzi w astrofoto aby mieć idealne tło.
 10. No i zaczęło się.Montaż eq5. Mała tubka, kamera cmos o małym pikselu, tysiace klatek. Wyszło fajnie.
 11. Czy oferta aktualna?. Bo cena niesamowita.
 12. Koń fantastyczny,Zdjęcie z pozdrowieniami dla ostatnio słynnego szkicownika B33 .
 13. Dasz radę poprawić gwiazdy? Bo te obwódki są paskudne.
 14. Ostatecznie zdecydowałem się na nową wersję Petzl Tactikka+ 2017 Hybrid. https://www.petzl.com/US/en/Sport/SPECIALIZED-headlamps/TACTIKKA-PLUS Filmik na youtube dobrze pokazuje tryby działania:
 15. Dobrze że znalazłem ten temat, szukam w miarę niedrogiej lampki czołowej o odzielnym białym i czerwonym świetle bez migających niespodzianek. Kolego agencie baardzo dziękuję za info o trybie rezerwowym gdzie miga 3krotnie światełko. Właśnie przeglądam sobie ofertę Petzla i spodobały mi się tactikka core i actik core i pięknie bym się wkopał, bo te modele mają coś takiego jak tryb rezerwowy : Modele podstawowe w tym zwykła tactikka i tactikka+ nie mają tego trybu. Dziwię się że nie ma na tym forum jakiegoś zbiorczego tematu o lampkach czołowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.