Jump to content

Antoni Sk

Społeczność Astropolis
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1936 profile views

Antoni Sk's Achievements

39

Reputation

 1. Kupię filtr CLS EOS Clip od Astronomik albo SkyTech.
 2. Witam! Od niedawna jestem posiadaczem heq5 i w związku z tym ostatniej nocy podjąłem swoich sił w astrofoto. Zestaw składa się z SW 90/900, Canona 30d niemodyfikowanego oraz wspomnianego heq5. Ze zdjęć jak na pierwszy raz jestem bardzo zadowolony, tylko że jest kilka problemów: w tle zdjęć tworzy się dziwny szum, taki jakby "pionowy"; na drugim zdjęciu trochę poniżej środka jest pas o trochę innym kolorze; ogólnie zdjęcia są zbyt jasne. Co może powodować taki szum oraz przebarwiony pas? Zdjęcie zrobione z Krakowa, więc nie powinienem narzekać na jasność nieba, ale czy zastosowanie jakiegoś filtra dało by lepsze rezultaty? M101 40x120s + darki + flaty M57 15x30s + darki + flaty
 3. Witam wszystkich! Oto moja interpretacja minionego zaćmienia. Na drugim zdjęciu jak najbardziej chciałem odzwierciedlić to, co widziałem przez teleskop (SW 90/900).
 4. @Konrad_M Nie musisz od razu poznać wszystkich gwiazdozbiorów i obiektów, które w nich są. Jak znasz podstawowe gwiazdozbiory to za ich pomocą znajdziesz i inne. Myślę, że pomogłaby Ci dobra mapa nieba. Dzięki niej będziesz wiedział gdzie dokładnie jest szukany obiekt i skacząc z jaśniejszych gwiazd do coraz to bliższych obiektowi znajdziesz go.
 5. krakowska Mgławica w Orionie 30 x 2s sprzęt taki sam jak poprzednio
 6. M31 prosto z Krakowa 250 x 4s Canonem 30d z obiektywem 70-300 f/4-5.6 L na statywie fotograficznym
 7. Witam! Wreszcie znalazłem temat o solarigrafii na tym forum Dopiero zaczynam się w to bawić i mam pytanie. Jak najlepiej mocować kamerę do słupka/parapetu/poręczy/czegokolwiek? Widzę @Damian Kępiński , że masz już duże doświadczenie w temacie, więc mógłbyś mi pomóc?
 8. Dla tych co lubią mocną muzykę - bo muzyka to też sztuka:
 9. Mam tak samo przy niektórych seriach z canona 30d. Wie ktoś co może być przyczyną?
 10. Wystarczy akumulator samochodowy czy trzeba coś jeszcze?
 11. Witam ponownie. Mam jeszcze pytanie dot. heq5. Mianowicie jak go zasilić przy domu i w terenie?
 12. No właśnie kupienie nowego heq5 wykracza poza mój budżet, da się go kupić na giełdzie w dobrej cenie? I jakie strony warto śledzić w poszukiwaniu takiego sprzętu?
 13. MI89 dzięki za opinię, tego mi potrzebowało. Czytałem trochę o montażach klasy eq5 i jak większość ludzi pisze nie są pozbawione wad i problemów w użytkowaniu. Wydaje mi się jednak, że są do zwalczenia. Poza tym heq5 to już dość zaawansowany montaż i nie wiem czy na początku go ogarnę. Nie chcę też podłączać go do komputera. Myślę, że jakość eq5 powinna wystarczyć mi na początek. Czy jest sens kupować sprzęt nowy czy raczej szukać na giełdach?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.