Skocz do zawartości

Przejście Merkurego jak obserwujemy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Raz jest raz nie ma prognoza na najbliższą godzinę w Poznaniu nie ciekawa praktycznie pełne zachmurzenie. Dobrze że można obserwować na stronie łudzkiego planetarium via internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa, ale musiałem poczekać ok. 6 minut. W Gdyni jest pełne zachmurzenie. I dobrze, bo musiałbym rozstawiac sprzęt i obserwować, a tak mogę zająć się "rzetelną pracą" lookając sobie kątem oka na relację w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem SMSa od Wojtka Burzyńskiego z Czarnej Biał. -poszło w ruch CCD  i pogoda jest. U mnie 100 km na północ chmury jak diabli. Mam nadzieję, że ominą Wojtka (dmucha z płn.zach.)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie pieknie widac. Na razie zrobilem planowe

nagranie video przez MTO11 w ognisku glownym, pozniej z telekonwerterem 2x. Dalej mam zamiar robic

fotki webcamem, ale gdy Slonce stanie sie dostepne z

mojego balkonu, gdyz poczatek robilem z przeciwleglego

pokoju przez okno dachowe. Mam nadzieje, ze chmury

nie dotra do konca zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków piękne mocne Słońce. Co prawda tylko przez lornetkę 20x60, ale wyraźną i ostrą okrągłą "plamę" dostrzegłem (8:15). Teraz czekam na pierwszą relację z W-wy w Trójce  ;D

 

Paweł T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do efemeryd trzeba będzie poszukać błędów. Przy tworzeniu zestawienia dla Krakowa wyszło: 07:11:39. Leszek podał 07:12:10, czyli 31 sekund później.

 

I bądź tu mądry  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gliwicach przejście widać bez zakłóceń  ;D . W refraktorze podczas rzutowania na ekran lekko mi się przykopcił okular 4mm  > :( . Czas był krótki bo ok. 2-3min . Soczewek nie uszkodziło tylko plastik. Dobrze, że to stary refraktorek i okular też raczej tandetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to musze już popracować bo to dziwnie wygląda ja sobie patrze w niebo a kolezy zapiep....

 

No warto było bo co prawda powtórke będziemy mieli za 18-lat ale niewiadomo, czy pogoda też będzie. ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosek ogląda tarnsmisję przez net , bo aktualnie jest w pracy , a swojego sprzętu juz dawno pozbył się . . . I dobrze zrobił !!!! Kochany net , kochane kompy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.