Skocz do zawartości

Saturn jesien 2005


Gość Siergiej

Rekomendowane odpowiedzi

Masz miejsce z wyjątkowym seeingiem, oczywiście maksutov to planetarny pożeracz ale warunki musisz mieć wyjątkowe zupełnie, możesz coś napisac o miejscu z którego robisz fotki?

Saturn zajefajny.

Hej.

 

To miejscie znajduje sie za 65 km od Ternopola w kierunku zachodnio-polnocnym.

Wies nazywa sie Kudlaiwka , tam mieszka moja babcia , ktora zawsze modli sie o mnie , moze dla tedo tam jest taki seeng.

 

Za 30 km od wsi niema zadnego miasteczka , ciemno jak ......( domyslicie sami jak to po-polsku) :D

 

Zapraszam , chyba ze wilkow sie boicie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapodaje pierwszego w karierze, Saturna filmowanego moim telepem z uzyciem filtra IR.

Tej nocy seeing byl na tyle zly,ze nie bylo sensu nagrywac Marsa i Ksiezyca,ale chcac zrobic cokolwiek,wycelowalem w Saturna.Chcialem przede wszystkim sprawdzic odwzorowanie kolorow planety,bo jak wspomnialem,pierwszy raz uzylem filtra IR.

Malo materialu jak na 5fps -80% z 400.

Zly seeng.

Rosa atakujaca optyke.

Wszystko to sprawilo,ze widocznosc szczegulow slaba,ale jestem pelen nadziei na przyszlosc,bo kolory planeta ma.

 

Teleskop 170/2800+ konwerter 2x

Saturn3.jpg

Saturn4.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie zastanawia.Siergiej pokazal swietnego Saturna i po 14 odpowiedziach watek ucichl na 2 tygodnie.

dzisisj ja dopisalem swoje reply i chwile pozniej Rysiek dolacza post,ktory moglby sugerowac,ze dopiero dzis zobaczyl Siergiejowego Saturna ,potem Adam pisze o jowiszach..moze cos nie tak z forum,tzn. z przetwazaniem danych?Oczywiscie wszystko da sie wytlumaczyc spokojniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanysiak, z przetwarzaniem danych jest OK. Mam dzisiaj romantyczny nastrój, więc jak jeszcze raz tutaj zajrzałem, przypomniałem sobie o ciemnościach, wilkach, o mojej ulubionej planecie to pokusiłem się o komentarz ;)

 

Nie upominul tylko o tej pannie , ktorza się przytuli :D:D

 

Dzieki kollegi za oceny moich skromnych prac...

Edytowane przez Siergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podprawilem go ... pogody niema i nie bede , bawie sie starymi rolkami....
Super zdjęcie Siergiej, nawet krepowy widać ( i F się pojawia na brzegu <_< ) Wczorajszej nocy był chwilami tak dobry seeing że mogłem użyć 400x pow. i też widziałem przerwę Cassiniego na całym obwodzie. Za to dzisiaj, było znacznie gorzej, obraz nie do sfilmowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.