Skocz do zawartości

Jacek Uniwersał i jego Bressery


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Nie wiem czy zauważyliście ale na stronie żywieckich majstrów-optyków pojawiła sie oferta teleskopów bresser, nawet nie wiedziałem ze ten producent jeszcze istnieje. Napisałem wczoraj wieczorem do pana Jacka i dość ostro skrytykowałem jego pomysł na handel tym sprzętem, napisałem że w obecnej chwili gdy firmy takie jak delata optical i astrokrak przescigaja sie w sprowadzaniu do Polski wysokiej klasy sprzętu coraz to nowszych producentów, jego pomysł z uruchomieniem sprzedaży bresserów wygląda nieco.... zabawnie. Oraz że ta nowa oferta kompletnie nic nie wnosi na polski rynek astro. Najbardziej "zaawansowany" teleskop wśród nich to newton 114mm... Poprosiłem pana Jacka o umotywowanie swojej decyzji, jednocześnie ostro ją krytykując wskazałem mu na fakt że jest jeszcze wiele wysokiej klasy zagranicznych producentów którzy nie mają w Polsce swojego przedstawiciela doradzając panu Jackowi by raczej poszedł tą drogą, zasugerowałem mu tez kilku producentów których wyroby polscy miłośnicy astronomi chętnie widzieliby w jego ofercie, min. takahashi, televue....

Na razie odpowiedzi nie otrzymałem, ale sądze że nadejdzie bo jak do tąd pan Jacek odpowiadał na wszystkie moje maile, nawet te graniczące mocno z obraźliwymi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym glosowal za TeleVue. To chyba najwiekszy nieobecny na polskim rynku.

Maciek

Ale szanowni Panowie (i Panie)! To by bylo swietokradztwo, gdyby Yellow Sub Marine Corp. mialo sprzedawac Tele Vue. Tak nie mozna!!

Do Miszy - z moich doswiadczen w wymianie maili z Yellow Sub Marine Corp. wynika ze i szanowny Prezeserio Jack rowniez naduzywa wulgaryzmow i to w odpowiedzi na proste pytania. :P:Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie odpowiedzi nie otrzymałem, ale sądze że nadejdzie bo jak do tąd pan Jacek odpowiadał na wszystkie moje maile, nawet te graniczące mocno z obraźliwymi....

Zadziwiasz mnie...

Kiedyś (w zeszłym roku) wygrałem w jakimś konkursie teleskop U. Kiedy po miesiącu oczekiwania (na jakikolwiek kontakt) zacząłem rozrabiać (telefonicznie) - kilkakroć kontaktowałem się z panem Jackiem, nawet skutecznie, ale zawsze przez telefon. W końcu (po dopłacie za większy kaliber lustra) dostałem.... przeklejoną tubę OPTISANA 114/900 na żywieckim żałosnym słupie z idiotycznymi sprężynkami w głowicy.

Wysłałem KILKA maili doradzając co mogliby udoskonalić w tej starożytnej statywowo-głowicowej konstrukcji, żeby oszczędzić frustracji szczęśliwym nabywcom. Potem mailowałem pytając o cenę napędu do tegoż sprzętu, możliwość zakupienia części do przekładni ślimakowej itp. Na ŻADEN z maili nie otrzymałem nigdy odpowiedzi.

Może mnie nie lubi? W końcu wysłał do mnie U-ptisana 114/900 na "paralaktyku" za 300 złotych!

 

Pozdrawiam - Milek

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szanowni Panowie (i Panie)! To by bylo swietokradztwo, gdyby Yellow Sub Marine Corp. mialo sprzedawac Tele Vue. Tak nie mozna!!

Dlaczego? Po dodaniu kilku mosiężnych rureczek okulary TeleVue zyskiwałyby powiększenie sięgające tysiąca razy!

PowerMate by Żywiec! :buahaha:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zarabiac na czyms w handlu to trzeba duzo sprzedawac lub jednostkowo z bardzo duza marza. Masz rynek z racji kasy kupujacych jest prezny w zakresie taniego sprzetu . Sprzedajac 114/900 wiecej w skali roku sie zarobi niz 300/1500 . W szczegolnosci jak marka firmy jest znana . :Beer:

114/900 jest uzyteczny , sa tez 114/1000 :D ktorych nie zaliczam do uzytecznych.

Rynek u nas juz sie zmienia i lepszy sprzet powoli znajduje nabywcow . Ale zawsze bedzie zbyt na tansze .

O marzach, cenach nie ma co dyskutowac . Skylux pokazal ile z marza powinno kosztowac cos podobnego .

Edytowane przez Mirek Krasnowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skylux pokazal ile z marza powinno kosztowac cos podobnego .

Dodaj: W DYSKONCIE SPOŻYWCZYM czyli bez żadnej marży!

To ma przyciągnąć klientów którzy kupią "normalne" towary, sprzedawane z marzą.

Promocje art. przemyslowych w Lidlu zapewne nie przynoszą zysku, to są koszty reklamy.

 

To samo dotyczy superpromocji cenowych w Makro, MediaMarkecie i innych supersamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz, ze w dyskontach nie stosuja marzy . Maja nawet ponad 30% . Kupuja znacznie taniej niz moze kupic maly handlowiec i z dlugimi terminami . Czesto producenci sprzedaja po kosztach do sieci handlowych aby byl ruch, a zyski czerpia z sprzedazy dla malych za znacznie wyzsza cene i troche lepsza jakosc .

Chinskie produkty kosztuja czesto tylko troche wiecej niz material , z ktorego sa zrobione . Reszta to marze .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz, ze w dyskontach nie stosuja marzy . Maja nawet ponad 30% . Kupuja znacznie taniej niz moze kupic maly handlowiec i z dlugimi terminami . Czesto producenci sprzedaja po kosztach do sieci handlowych aby byl ruch, a zyski czerpia z sprzedazy dla malych za znacznie wyzsza cene i troche lepsza jakosc .

Chinskie produkty kosztuja czesto tylko troche wiecej niz material , z ktorego sa zrobione. Reszta to marze.

Co to zmienia?

Poprostu cena jest na poziomie 50% tego samego sprzętu w supermarketach, co zresztą nie ma nijakiego wpływu na ceny w specjalistycznej sieci np. sklepów astronomicznych/optycznych. Nie widziałeś Bressera 70/700 w MediaMarkcie? Przecież to SkyLux. A cenę też widziałeś?

Z innej półki - ceny produktów "marki" TESCO. To samo w innych kubeczkach (bardziej markowych) w sklepie osiedlowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wczoraj wieczorem do pana Jacka i dość ostro skrytykowałem jego pomysł na handel tym sprzętem,

 

 

Jezeli nie jestes wspolnikiem w tej firmie, ani udzialowcem, ani chociaz jej kontrahentem, to na miejscu wlasciciela Uniwersalu nie zadalbym sobie trudu odpisywania na Twoje wypociny.

 

Skoro jestes takim madrala to zajmij sie dystrybucja drozszego sprzetu optycznego na terenie naszego pieknego kraju. Pole do popisu masz niemale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie denerwuj sie tak kolego, widze ze bardzo sie poirytowałeś...

Pan Jacek juz od dłuższego czasu wycofuje sie z własnej produkcji i zamienia ją na wprowadzane do oferty teleskopy klasy mediamarkt oklejane na żółto, teraz zaś dodaje do tego podobnej klasy sprzęt bressera, czy wobec faktu że tak wielu wczesniej nabił w butelke sprzętem własnej produkcji tak dziwnym jest że prosze go o umotywowanie swoich posunięć ? (Zwłaszcza że sam dałem sie nabić) Do tego podaje na stronie nieprawdziwe informacje pisząc że producent ten (bresser) jest znany z doskonałej jakosci i firma cieszy sie prestiżem. To wszystko wygląda jak dla mnie żałosnie...

 

A kontrahentem owszem, byłem 2-krotnie.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie jestes wspolnikiem w tej firmie, ani udzialowcem, ani chociaz jej kontrahentem, to na miejscu wlasciciela Uniwersalu nie zadalbym sobie trudu odpisywania na Twoje wypociny.

 

Skoro jestes takim madrala to zajmij sie dystrybucja drozszego sprzetu optycznego na terenie naszego pieknego kraju. Pole do popisu masz niemale.

Oj duzo sie jeszcze musi zmienic w Polsce . Co to znaczy, ze zarzad firmy nie slucha klientow! W normalnej firmie dzialajacej z mysla o kreowaniu swojej marki odpisuje sie na kazdy mail klientow, nawet z najglupszymi pytaniami. Jeszcze pare lat temu mozna bylo np. napisac osobiscie do Ala Naglera i obszernie odpowiadal na zadawane pytania. Teraz z braku czasu juz nie ma tej opcji ale zawsze mozna napisac do TeleVue i odpowiedza. Nie do pomyslenia jest tez, aby ktos odpowiedzial klientowi uzywajac niewybradnych okreslen. Jezeli Pan Uniwersal uzywa epitetow i olewa klientow, to niech sie potem nie dziwi, ze klienci oleja go. Czasy, gdy Uniwersal byl jedynym sposobem na zdobycie teleskopu w Polsce sie skonczyly. Teraz lepszy serwis wygrywa. Nie jest to takie bez znaczenia, poniewaz np. wielu ludzi decyduje sie kupic teleskop Oriona tylko dlatego, ze w Ameryce Polnocnej sa znani ze swietnego serwisu. Wymienia Ci kazdy sprzet, zwroca pieniadze, bez zadnych ceregieli. Nie zadaja pytan "a moze pan nie wie jak sie tym poslugiwac?". Z reszta jest to normalne, ze mozna zwrocic do sklepu wszystko w przeciagu miesiaca, nawet bez rachunku. Sprawdza tylko, czy placiles swoja karta kredytowa. Nie zadaja pytan, nie robia min, tylko jeszcze przepraszaja i prosza, abys jeszcze kiedys skorzystal z ich uslug.

 

Jezeli wiec firma Uniwesal ma taki "wspanialy serwis" to mam nadzieje, ze nigdy nie dostana w swoje rece porzadnego sprzetu do dystrybucji. Gdyby mieli zostac autoryzowanym dealerem TeleVue to sam napisze do TeleVue, aby to przemysleli, poniewaz firma Uniwersal nie bedzie ich godnie reprezentowala. Wierze, ze jezeli takie informacje dojda do uszy zarzadu TeleVue, to Uniwersal bedzie sie mogl porzegnac z tym.

 

Takie fora jak te sa najlepsza bronia przed kiepskimi firmami. Od tej pory mam zamiar zawsze przestrzegac przed ta firma i odradzac jakie kolwiek interesy z Uniwersalem.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z "O firmie":

"Kiedy na niebie działo się coś ciekawego, za pośrednictwem telewizji, obrazy z naszych teleskopów docierały do Państwa domów (opozycja Marsa, lądowanie próbnika na Tytanie)"

:lame::die::lame:

:mellow::huh::Boink::banan::ha:

Edytowane przez radradish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kiedy jakis zawiedziony klient firmy "U" pisze o swoich przezyciach,a opis ten nie jest pochlebny ,nawet obiektywny w stosunku do firmy,do ktorej ma pretensje.Sam uzytkowalem(uzytkuje)dwa teleskopy firmy "U". Pierwszym byl teleskop Newtona nr 5 90/900 ze wszystkimi "przedluzkami" i "tulejkami",ktorych wspomnienie budzi dzis usmiech,ale nie zlosliwy lecz poblazliwy,jako ze za pomoca tamtego teleskopu zobaczylem wszystko co mozna zobaczyc sprzetem tego systemu i tej wielkosci,ponadto zawsze mialem na wzgledzie to,ze firma "U" jest manufaktura,co moze byc,choc nie musi, wyznacznikiem dobrej jakosci,jesli chodzi o optyke,jednak raczej zle swiadczy o mechanice ich teleskopow.Oczywiscie czym innym jest zawod co do wyobrazen na temat mozliwosci teleskopu,a czym innym zawod co do jakosci otrzymanego produktu.Nie spotkalem sie z ewidentnym bublem z Żywca,choc slyszalem negatywne,a nawet rozpaczliwe recenzje tego sprzetu.Obecnie uzywam teleskopu "U" Cassegraina 170/2800 i uwazam,ze jego optyka jest wiecej niz dobra.Tyle moich wlasnych doswiadczen.

Nie rozumiem jednak ludzi,ktorzy zastanawiaja sie nad niepojetym fenomenem firmy "U",mianowicie jak dlugo,ignorujac klientow,mozna przetrwac na rynku.Nie ma tu zadnego paradoksu.Czego jak czego,ale wyczucia chwili i rynku nie mozna odmowic ludziom z firmy "U".Podnoszone ignorowanie indywidualnych klientow jest nieporozumieniem,poniewaz Zywiecka firma obrala kierunek rozwoju-na duze teleskopy i kopuly obserwacyjne-i zrezygnowala zupelnie z realizacji indywidualnych zamowien nadwyrezajacych moce produkcyjne zakladu.Krotko mowiac,robia male teleskopy-kiedy maja na to czas.Mysle tu o rynku polskim,bo slyszalem,ze ruszyl eksport na do Niemiec.Wyzszosc tamtego rynku nad naszym jest dla mnie oczywista.

 

Tak wiec,od dzisiaj,kto posiada dobry teleskop "U" ten jest szczesciarzem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz mowimy o tanim sprzecie niskiej jakosci haczac o dziedzine sprzetow marketowych ;) .. ja rowniez 3 lata temu zakupilem Optusa 76/700 w markecie w sklepie w Austrii. Nie mialem doczynienia z teleskopami firmy Uniwersal co prawda ...czytalem tylko opinie w wiekszosci negatywne podobnie jak o sprzecie Optisan Star i musze powiedziec ze spotkalem sie ze sprzetem marketowym i Optisanem Star ponoc tej samej klasy co moj Optus. Jednak i tutaj jestem sklonny rozrozniac poziom teleksopu juz pomijajac fakt ze jest to sperzet tak malych rozmiarow ale biorac pod uwage ze ja mialem w Optusie wyciag 1,24 a Optisan mial ten klase wezszy to bylem w szoku. Myslalem wczesniej ze teleskopy marketowe to sprzet ktory raczej sie nie rozni miedzy soba a jednak...Lustro Optisana bylo bardzo slabe ...to co widac bylo w Optusie a w tym optisanie to byla roznica sam kontrast obrazu na tle Optisana byl duzo wiekszy no i trzeba tez wspomniec o okularach. W tym Optisanie byly jakies takie dziwne plastikowe bardzo male okulary ktore nie nadawaly sie do obserwacji niczego innego niz ksiezyc. Tak tez jak patrze na "siedemdziesiatki" newtona to zawsze sprawdzam jaki wyciag jest tam zastosowany bo naprawde zmienia to diametralnie pozioom obserwacji nawet na poziomie takiego sprzetu jak newton 70 mm. Jak zobaczylem Optisana to bylem zalamany.. porownywalismy co i jak widac w tych 2 newtonach podobnej wielkosci i moj marketowy teleskop po 3 latach uzywania ciagle prezentowal sie lepiej niz ten niespelna roczny Optisan ze sklepu fotograficznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może teraz ja coś napiszęDdwa lata temu kupiłem w Auchan teleskop(lunete) Optisan Star 60060.Byłem szczesliwy i to jak.Na pierwszy ostrzal padl Księżyc,który po ok 5 min szukania i nastawiania w końcu ukazał sie moim oczom.Musiałem tylko pamietać ,aby wszysko robić delikatnie ,aby nie wpasc w chorobę morską <_< .Po kilku miesiacach sprzedałem teleskop znajomemu ,a w moje rece wpadl Super Szukacz Komet.Ta historie juz znacie,więc nie będę się rozpisywal na jej temat.Kilka dni temu rozmawialme z kolega ,ktory kupil Optisan'a,prosil mnie bardzo abym przyjechal do niego i wytłumaczył jego tacie(okazalo sie ,że teleskop zostal kupiony dla ojca,który jest fascynatem kosmosu :D ),poniewaz nic nie potrafia znalesc na niebie ,a co wiecej wogole ustawic teleskop.Kiedy przyjechalem aby popatrzec na teleskop jakie bylo moje zdziwienie ,kiedy pan domu wyciagnąl lekko zakurzony teleskop i jeszcze przed finalem oznajmil mi ,ze kupil swietny atlas nieba ,czytal go uważnie i gdy ustawil teleskop na niebo zobaczyl-NIC,Ciemność,widze ciemność.......... Dopiero po 20 min tłumaczenia ,ze taka "zabawka " to tylko jest dobra do obserwacji Ksieżyca odpowiedzial ,ze za wielkie mial wymagania i zle sie nastawil.Ustawiłem teleskop ,wychłodzilem jak profesjonalista ,pokazalem Ksiezyc ,kilka duzych kreterów.Grzebiąc przy tym Optisan'ie w myślach przeklinalem na siebie jak moglem "coś takiego" wogóle kupic.Przecież to zabawka dla małych dzieci.Teraz posiadam U-boota po modernizacji,tak szczerze jestem zadowolony z tego sprzetu( coraz bardziej).Z firma Uniwersal kontaktowalem sie tylko raz ,rozmawialme telefonicznie z panem Jackiem w sprawie wyciagu 1,25".Lekko mnie zalamal podajac cene 150 zl :blink: ,wyslalem tez sporo email'i ,ktore pozostaly bez odpowiedzi.Tak więc ja równiez apeluje ,ze nie nalezy kupować sprzętu astronomicznego w super marketach :Salut: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
...................

Tak wiec,od dzisiaj,kto posiada dobry teleskop "U" ten jest szczesciarzem:)

 

Nic straconego, są teraz na allegro w dziale fotografia/pozostałe/sprzęt optyczny/lunety

i to paleta newtonów od 76/700 po 270/1500. Trzeba się spieszyć, bo mają każdego modelu "tylko" (aż?) po 4 sztuki.

:glodny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.