Skocz do zawartości

Montaz Diskus 2 ( made in Ukraina)


Gość Siergiej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Siergiej

Pare dni temu montaz zobaczyl pierwsze swiatlo .

Niestety pogoda i nieprecyzijne ustawiona os biegunowa nie pozwolily mi nagrzac PE .

Nagrzalem 4-5 avikow Marsa , pod czas nagrzywania Mars przemeszczal sie w pole widzenia (klatki ) bardzo malo (ok 1/3 srodnicy ) co mie bardzo cieszy , podskakiwalem na dachu jak warjat :banan:

 

Tak to wyglada w calosci

post-1549-1133869379_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
A jakie montaz ma lozyska,oporowe czy "zwykle"?

 

lozyska oporowe igielkowe (walkowe) - 4 szt (2 male +2 duze) , lozyska poprzeczne igielkowe - 4 szt.

post-1549-1133970799_thumb.jpg

Edytowane przez Siergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Jaki jest jego koszt teraz, i ew. jaki by był w przypadku uruchomienia jakiejs malej serii. Jaki naped bedzie do niego pasowac?

 

Pozdrawiam.

 

Ciekawe pytanie :D

Koszt montaza bez napedow ok 500$ w tym stanie jak na zdjeciu .

W przyszlosci dopracowany i pomalowany montaz v malej serii tez bede kosztowac mniej -wiecej takie same pieniedzy .

 

Z napedami jest taka sytuacja - na razie wykorzystuje od TALa ale on mi nie pasuje z wielu powoduw .

 

Mogie prystosowac to tego montaza byle jaki naped .

 

potrzebuje porady gdzie mozna dostac silniki z preklanie i sterowaniem .

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej

I jeszcze jedna uwaga .

 

Rolki w nocy ja nie NAGRZYWALEM , a NAGRYWALEM , to zn ZAPISYWALEM a nie PODEGRZEWALEM :Boink:

 

Ludzie jesli ja cos pisze nie tak to podpowiedcie , trudno mi z pisaniem , nigdy ne uczulem sie w szkolie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jesli ja cos pisze nie tak to podpowiedcie , trudno mi z pisaniem , nigdy ne uczulem sie w szkolie :D

 

Siergiej,

jak na kogoś kto nie uczył się w szkole j. polskiego to radzisz sobie wyśmienicie.

Nasz język jest ponoć trudny do nauki, więc chwała Ci, że sam doszedłeś do tak wysokiego poziomu.

 

A uczyłeś się również mówić po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny zebate .... :D u nas za 1000Є mozna kupic warsztat ...

Ceny zębate :buahaha: ale mnie to rozbawiło :Boink:.

 

Siergiej bo ja chyba nie w temacie jestem i nie wiem czy dobrze rozumiem. Masz zamiar otworzyć seryjną produkcję tych montaży? Muszę przyznać, że prezentuje sie całkiem nieźle B).

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Spokojnie Siergiej wszystko rozumiemy. Nie rozumiem tylko tego że do szkoły nie chodziłeś ?? No jak to ? Miałeś na myśli to, że nie uczyłeś się w szkole j. polskiego, ale do szkoły jakiejś to chyba musiałeś chodzić :D

 

No nie , naprawde nie chodzilem do szkoly , uczylem sie w школе ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Siergiej,

jak na kogoś kto nie uczył się w szkole j. polskiego to radzisz sobie wyśmienicie.

Nasz język jest ponoć trudny do nauki, więc chwała Ci, że sam doszedłeś do tak wysokiego poziomu.

 

A uczyłeś się również mówić po polsku?

 

Najpierw ja sie nauczylem czytac i rozumiec polski jezyk , prez gazety i radejko (Lato z Radijem , Budka Suflera jak dawno to bylo . :D ...)

Potem w latach 90-tych nauczylem sie rozmawiac , handlowalem z wami , mialem duzo kolegow i koliezanek , i oni mia uczyli ...ale mam akcent , malo teraz praktyki ...

Teraz sie ucze pisac .... ale bez nauczytelki to bardzo trudno , i zamalo mam czasu , calkiem go niemam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Ceny zębate :buahaha: ale mnie to rozbawiło :Boink:.

 

Siergiej bo ja chyba nie w temacie jestem i nie wiem czy dobrze rozumiem. Masz zamiar otworzyć seryjną produkcję tych montaży? Muszę przyznać, że prezentuje sie całkiem nieźle B).

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Na razie wyprodukowali 4 szt. dla testowania , jesli wszystko bede OK , a ja mysle ze bede (mechanika to jest moja specialnosc , zawod ) . kiedys pracowalem w zakladach ktorze produkowali dla wojska , potem mialem wlasne firme z produkcji anten satelitarnych (nawet eksportowalem ich do Polski w latach 90-h), tak ze mam doswiadczenia nezle w obrobce metali.

To czemu nie , jesli bede popyt ,- bedziemy produkowac .

Treba tylko podszukac napedy i sterowanie , ja w tych sprawach nie jestem mocny , czyli calkiem noga ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten montaż.

Czy ktoś może mi wyjaśnić różnicę w łożyskach oporowych stożkowych a walcowych stożkowych? Gdzie mogę znaleźć jakąś teorię (ale dokładną z rysunkami, naciskami sił itp.) o łożyskach. To co znalazłem w necie i w księgarni to albo bardzo skomplikowane z obliczeniami na poziomie akademickim i rysunkami tak szczegółowymi że zatracają sens edukacyjny, lub bardzo uproszczone ograniczające się do podziału łożysk na grupy i typy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do Siergieja:

czy ten montaż ma sprzęgła? Jak one działają, jak się je włącza/wyłącza (wysrzęgla)?

( :rolleyes: nie wiem jak jest po ukraińsku "sprzęgło" (po rosyjsku nawet nie wiem :icon_redface: ) A Ty tak dużo potrafisz powiedzieć po polsku !)

czy D=90 w Twoim pierwszym opisie to średnica osi?

Jeśli nie - to co?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi po polsku to wszystko tlumaczyc

Powiem ze sprzeglo jest -2 szt. a konstrukcja podobna do Losmandy G-11.

http://www.astro.uni-bonn.de/~mischa/mount...isassemble.html

90 mm srodnica kola zebatogo , srodnica osi biegunowej -35 mm

 

 

Siergiej,sprzeglo to "zaczeplennja" albo "mufta" nie wiem ktore bardziej mechaniczne slowo:)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Siergiej,sprzeglo to "zaczeplennja" albo "mufta" nie wiem ktore bardziej mechaniczne slowo:)

 

Pzdr.

 

Co jest sprzeglo dobzre wiem ,kiedys spalilem go w maluchu :D

Edytowane przez Siergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kurcze,tylko co to znaczy?Ja sie na tym nie znam.

Widze ze jedna os trzyma sie w pewnych granicach,a wykres drugiej spada.Tylko czy to dobrze czy nie dobrze?

 

No ale specjalisci sie zaraz wypowiedza wiec czekam cierpliwie:)

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.