Skocz do zawartości

Zielone laserpointy


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Do czego wy uzywacie te lasery?

Do pokazywania dziewczyną podczas romantycznych nocy która to Betelegueza a która Wega... ogólnie dydaktycznie i do zabawy... też poluje na takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pokazywania dziewczyną podczas romantycznych nocy która to Betelegueza a która Wega... ogólnie dydaktycznie i do zabawy... też poluje na takiego...

 

Juz myslalem, ze na gwiezdne wojny sie zbroicie ;)

 

300 zl to chyba sporo jak na taka zabawke?

 

PS. A dobrze to widac "w suchej atmosferze"? Czy tylko jak jest lekko przymglone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie zaladowac go do Synty zamiast tego badziewia 6x30... i tak sie kiwam miedzy telradem, laserpointem, robieniem w garazu kolejnego slabego szukacza, a kupieniem sobie wypasionego szukacza w delcie z podsvietleniem itd Vixena... Tylko mi troche glupio kupic szukacz za wiecej niz tube...

 

Kurde drogo za tego laserpointa...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już Rysiek kiedyś prezentował ten "oręż" :D

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=9650&hl=

tam też również podał gdzie go mozna kupić: http://www.apm-telescopes.de/hersteller_ue...ter&action=show

tylko właśnie u Ludesa cena to 200 €, także ta allegrowa cena wcale nie wydaje się taka zawrotna

inna sprawa, że taki zielony laser, to już nie chińska czerwona taniocha za 5 złotych :(

a może to będzie jeszcze jakaś tania alternatywa dla tego laserowego celownika: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=7366.0

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

pozwole się "wcisnąć" na chwile na wasze forum. Sprawa wyglada tak, jestem osobą która sprzedaje te wskaźniki na allgero, i jeśli (i tak niska cena Was nie satysfakcjonuje) to możemy się potargować... ale Panowie robice ściepe na kilka sztuk :D

 

co do lasera, to musze przyznać że jest to sprzęt należycie wykonany, nie mówie tego tylko ze względu na to że go sprzedaje. Miałem kilka typów laserów i ten jest napradwe najlpeszy (solidna konstrukcja, stabilna praca). Może niektórych zmartwie, ale jest on wyprdukowany w Chinach- z resztą jak większość naszego sprzetu. Co do mocy to gwarantuje przekroczone 10mW, ale czesto są sztuki dochodzące nawet do 20mW. Chciałbym jendak zaznaczyć, że który ile ma to całkowita loteria- one przychodzą do mnie z mocą 5mW (ustawiane fabrycznie), laserów nie selekcjonuje, tylko wysyłam takie jakie są. Sprawdzam tylko czy działają... przeróbka we właśnym zakresie. Trzeba mieć do tego miernik, zabieg trwa ok 5minut, jeśli ktoś nie ma pojęcia o elektrnice to w drodze wyjątku moge zwiększyć moc. Zwiększenie mocy nie wpływa na żywotność lasera (ok 4tyś godzin)

 

Mam też dostęp do laserów 100 i 50mW. W 100mW laserze trzeba samemu pobawić sie przy optyce, bo orginalna jest unieruchomiona klejem, ceny odpwiednio 650 i 1280zł, zasilanie 220V tak że może być problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

pozwole się "wcisnąć" na chwile na wasze forum. Sprawa wyglada tak, jestem osobą która sprzedaje te wskaźniki na allgero, i jeśli (i tak niska cena Was nie satysfakcjonuje) to możemy się potargować... ale Panowie robice ściepe na kilka sztuk :D

 

co do lasera, to musze przyznać że jest to sprzęt należycie wykonany, nie mówie tego tylko ze względu na to że go sprzedaje. Miałem kilka typów laserów i ten jest napradwe najlpeszy (solidna konstrukcja, stabilna praca). Może niektórych zmartwie, ale jest on wyprdukowany w Chinach- z resztą jak większość naszego sprzetu. Co do mocy to gwarantuje przekroczone 10mW, ale czesto są sztuki dochodzące nawet do 20mW. Chciałbym jendak zaznaczyć, że który ile ma to całkowita loteria- one przychodzą do mnie z mocą 5mW (ustawiane fabrycznie), laserów nie selekcjonuje, tylko wysyłam takie jakie są. Sprawdzam tylko czy działają... przeróbka we właśnym zakresie. Trzeba mieć do tego miernik, zabieg trwa ok 5minut, jeśli ktoś nie ma pojęcia o elektrnice to w drodze wyjątku moge zwiększyć moc. Zwiększenie mocy nie wpływa na żywotność lasera (ok 4tyś godzin)

 

Mam też dostęp do laserów 100 i 50mW. W 100mW laserze trzeba samemu pobawić sie przy optyce, bo orginalna jest unieruchomiona klejem, ceny odpwiednio 650 i 1280zł, zasilanie 220V tak że może być problem ;)

 

A na czym konkretnie ta przeróbka polega??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź że poważny <_<

Dokładnie!

Sorki to zboczenie "egzaminowe", robię właśnie licencję biegłego rewidenta i tyle się naczytałem prawa podatkowego (innego też... Karne Skarbowe najgorsze...) że każdy mój rozpatruję ruch pod względem prawnym. W naszym dziale "sprzedam" znajdzie się parę pozycji do opodkowania - ale o tym ciiiiiii :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym polega, przeróbka?, ano można powiedzieć że te lasery nie pracują na 100% mocy bo przepisy tego zabraniają (moc nie może przekroczyć 5mW), Co do lotnisk to sie nie wypowiadam, ale to pewnie tak samo jak ze świeceniem w przednią szybe samochodu. Pilot chyba nie będzie chiał bardzo szybko ominąć zielonej tyczki która mu nagle przy lotnisku wyrosła... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser jako szukacz - http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...pe=post&id=8358. Laserpointer, który ja mam jest amerykańskiej firmy Howie Glatter, chociaż może być i tak, że wyprodukowano go w Chinach :D

:o

 

Przepraszam, a gdzie mozna nabyc taki "bracket" do osadzenia laserpointa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mało profesjonalnie, ale można go też chwycić w mocowanie do miedzianych rurek C.O. A Ryśkowy laser jest taki sam jaki ja sprzedaje

 

Wiesz, chcialbym, zeby ten bracket pasowal do stopki szukacza Soligora B) , a taki laser ja zakupilem wlasnie u Ciebie na Allegro. Dzis ma byc juz u mnie. :Beer:

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.