Skocz do zawartości

LCD czy Plazma?


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko uwaga w standarcie 1080p trzeba mieć przynajmniej 3 Ghz i szybki dysk.

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, u mnie 1080p działa znakomicie na sempronie 2800+ (1,6ghz real), a i na starszym sprzęcie jak się pokombinuje z zaprzęgnięciem karty graficznej do części obliczeń też podziała...

 

Chciałbym przypomnieć o ważnej sprawie chodzi o obsługę protokołu HDCP, bez tego nie ruszy żaden film wydany w HD (to tak na przyszłość), kupując urządzenie z logo HD-READY mamy pewność, że ten protokół obsługuje natomiast przy sprzęcie HD-CAPABLE takiej pewności już nie ma.

Może w tej chwili nie ma to takiego znaczenia, ale niedługo jak potanieją odtwarzacze HD-DVD lub Blue-ray

może się okazać, że nie chce działać kupiony bądź wypożyczony film.

 

uffff to się rozpisałem, ale pomyślałem sobie, że morze to się komuś przyda, ostatnio na uczelni przedstawiałem prezentacje o telewizji HD i kiedy wspomniałem o obsłudze protokołu HDCP to okazało się, że spora część kolegów z semestru nie miała pojęcia o tym czym różni się logo HD-READY od HD-CAPABLE, a jeden kolega się troszku załamał gdyż kupił w super promocji LCD 27" i co się okazało nie obsługuje HDCP (a jak stwierdził "a miała to być inwestycja na lata... :(".

 

A jeżeli chodzi o LCD i plazme to wybrałbym LCD gdyż ma sporo dłuższą żywotność, a jeżeli chodzi o smużenie to wystarczy dołożyć pare groszy lub upewnić się przy zakupie że matryca ma czas reakcji mniejszy niż 20ms a najlepiej mniejszy niż 10ms... :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, u mnie 1080p działa znakomicie na sempronie 2800+ (1,6ghz real), a i na starszym sprzęcie jak się pokombinuje z zaprzęgnięciem karty graficznej do części obliczeń też podziała...

 

No nie wiem , u mnie na 2.8Ghz czasem klatkuje ,pewnie dlatego że to celeron :Boink:

 

Chyba że to demo jest walnięte

http://download.microsoft.com/download/6/8...Flight_1080.exe

 

Ori to będzie tylko 141 cali :ha:

Z pikselem wielkości jabłka.

Zdaje się że w "normalnych cenach" nie ma jeszcze rzutników o rozdzielczości full HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem , u mnie na 2.8Ghz czasem klatkuje ,pewnie dlatego że to celeron :Boink:

 

Chyba że to demo jest walnięte

http://download.microsoft.com/download/6/8...Flight_1080.exe

 

Myślę że celron tu nie gra roli moj semrpon to tez lowendowy procesor ot taki odpowiednik celerona, tylo wolniejszy od celka 2.8ghz....

 

Demko flight działało mi dobrze, natomiast kilka innych klatkowało, chyba poprostu ten format jest jeszcze troche wybredny...

 

A rzutniki HD są jeszcze dośc drogie, w szczególności te full HD, a do tego trzeba doliczyc porządny ekran bądź farbe jeżeli chcemy oglądac na scianie, a to kosztuje i niestety taki zwykly ekranik z jakim mamy do cznienia przy wyświetlaniu textu lub prezentacji pps nie zawsze zda egzamin przy wyświatlaniu filmu.....

 

Ale jak to trochę potanieje to czamu nie :D nie ma to jak dużo obrazik (jak kino to kino :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od godziny mam przyjemność mieć w domu telewizor LCD samsunga. Z tyłu jest wejście DVI, ale zupełnie inne niż na karcie graficznej komputera. Czy zetknęliście się z tym problemem? Mam stary dekoder Cyfry, czy powinienem go teraz wymienić na nowy z wyjściem DVI by móc się cieszyć pełną jakością obrazu? Bo to co na chwilę dzisiejszą widzę na ekranie jakoś mnie nie zachwyca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od godziny mam przyjemność mieć w domu telewizor LCD samsunga. Z tyłu jest wejście DVI, ale zupełnie inne niż na karcie graficznej komputera. Czy zetknęliście się z tym problemem? Mam stary dekoder Cyfry, czy powinienem go teraz wymienić na nowy z wyjściem DVI by móc się cieszyć pełną jakością obrazu? Bo to co na chwilę dzisiejszą widzę na ekranie jakoś mnie nie zachwyca.

 

Pozdrawiam

Który model ? pochwal się.

 

Ja podłączyłem przez vga i zastanawiam się czy jak dokupię kabelek dvi poprawi mi to jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Samsung LE40S71B :szczerbaty:

 

Teraz już kumam - w komputerze mam tylko wyjście na obraz (DVI), a przy TV na obraz i audio (HDMI), stąd ta różnica.

 

Co do jakości po podłączeniu przez HDMI w telewizorze to mogę tylko gdybać, bo do tej pory miałem 15-letniego kineskopowego Sony, a nowy TV dopiero zaczynam poznawać.

 

Wiem natomiast jak to jest w przypadku monitorów LCD. Tam jak podłączysz przez VGA a nie DVI, to czasem widać że obraz jest jakby "rozdwojony". Np. gdy piszesz pod Wordem, to jakby w tle za tekstem widać jego cień, przesunięty w jedną stronę. Podobnie zachowują się ikonki na pulpicie. Widać to gdy się przyjrzeć blisko ekranu. Po zastosowaniu DVI ten efekt znika.

 

W TV ten efekt najlepiej widzę na emblemacie stacji umieszczonym w rogu ekranu. Np. wokoło liter logo widoczna jest taka "kaszka" (dokoła nie jest czysto, lecz pojedyncze piksele mają kolor logo, wygląda to na takie "zabrudzenie". Nie wiem jak to najlepiej obrazowo opisać). Po zastosowaniu DVI (HDMI) te efekt powinien zostać wyeliminowany i pozstanie w 100% czysty, ostry obraz bez żadnych przekłamań. Krystalicznie czysty piksel w piksel... pod warunkiem że: sygnał nadawany ze źródła będzie dostosowany do rozdzielczości telewizora i będzie miał ten sam format (u mnie zdaje się 16/9). Wtedy nic nie musi być "rozciągane" ani uśredniane. W praktyce TVP powinno nadal pozostawiać wiele do życzenia (bo nadają w niskej rozdzielczości), ale już np. Canal + cyfrowy HD powiniem zwalać z nóg. :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.