Skocz do zawartości

Grudniowa Wenus przez MTO


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Ta sa plamy na matrycy.Golym okiem wydawala mi sie czysta, ale na jasnym niebie latwo uwidaczniaja sie wszelkie zabrudzenia,potem na mrozie juz mi sie nie chcialo czyscic..

Na szczescie,wg. mojej praktyki,zabrudzenia optyki,luster czy okularu w przypadku projekcji okularowej,nie ujawniaja sie przy nagrywaniu avi.

Dzis nie spodziewalem sie rewelacji,ze wzgledu na wysokosc planety nad horyzontem, wiec pozwolilem sobie na takie zaniedbanie "czystosci kadru".

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze jak było ciemno wyjechałem na wycieczkę na wzgórza, żeby ustrzelić Wenus i zobaczyć jak przyroda daje sobie radę. Też się zdziwiłem, że Wenus jest już tak wysoko, ale w sumie nie powinno to dziwić, bo minęła Słońce daleko po północnej stronie. Pierwsza fota na porannym niebie, lekko ruszona, bo z ręki przez teleobiektyw z czasem 1/3s. I tak dziwne, że coś wyszło.

 

DSC_2048_850.jpg

 

Było strasznie zimno, jak widać na fotce niżej. Później temperatura jeszcze spadła, do -26*C o wschodzie Słońca. Mimo dobrych rękawiczek, ciepłych butów i dwóch par skarpet po pół godzinie zacząłem tracić czucie w palcach, a petek w takich warunkach smakuje jak przypalona papa. Przyroda kompletnie zamarła, nie widziałem w lesie ani jednego ptaka, sarny, nic. Współczucie dla stworzonek, mają naprawdę przechlapane.

 

DSC_2051_850small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze jak było ciemno wyjechałem na wycieczkę na wzgórza, żeby ustrzelić Wenus i zobaczyć jak przyroda daje sobie radę. Też się zdziwiłem, że Wenus jest już tak wysoko, ale w sumie nie powinno to

 

 

Tez widziałem mimo, że zgoła innych warunkach....jechałem do pracy.. :(

 

 

Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze jak było ciemno wyjechałem na wycieczkę na wzgórza, żeby ustrzelić Wenus i zobaczyć jak przyroda daje sobie radę. Też się zdziwiłem, że Wenus jest już tak wysoko, ale w sumie nie powinno to dziwić, bo minęła Słońce daleko po północnej stronie. Pierwsza fota na porannym niebie, lekko ruszona, bo z ręki przez teleobiektyw z czasem 1/3s. I tak dziwne, że coś wyszło.

 

DSC_2048_850.jpg

 

Było strasznie zimno, jak widać na fotce niżej. Później temperatura jeszcze spadła, do -26*C o wschodzie Słońca. Mimo dobrych rękawiczek, ciepłych butów i dwóch par skarpet po pół godzinie zacząłem tracić czucie w palcach, a petek w takich warunkach smakuje jak przypalona papa. Przyroda kompletnie zamarła, nie widziałem w lesie ani jednego ptaka, sarny, nic. Współczucie dla stworzonek, mają naprawdę przechlapane.

 

DSC_2051_850small.jpg

 

 

A jak samochod ?...odpalil ?...wczotraj w nocy jak odpalalem to dopiero za drugim razem poszlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak samochod ?...odpalil ?...wczotraj w nocy jak odpalalem to dopiero za drugim razem poszlo :)

Jak szykuje się spory mróz w nocy to warto wieczorem zejść do samochodu i pogrzać silnik na wysokich obrotach, chociaż przez kilka minut. Silnik stygnie bardzo powoli, a i akumulator trochę się podładuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.