Skocz do zawartości

Ptasia grypa w Turcji :(


Rekomendowane odpowiedzi

Uważajcie Panowie jadący na zaćmienie Słoneczka.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3100114.html

 

 

Szybciej nas w Turcji samochód przejedzie lub utoniemy w basenie niż złapie nas ptasia.

jakoś trzeba się pozbyć tych szczepionek z magazynów i przy okazji zarobić setki milionów dolarów. No nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej nas w Turcji samochód przejedzie lub utoniemy w basenie niż złapie nas ptasia.

jakoś trzeba się pozbyć tych szczepionek z magazynów i przy okazji zarobić setki milionów dolarów. No nie?

 

Właśnie. Są gorsze choroby np. gruźlica.

 

Cytat z jednej ze stron:

 

Warto wiedzieć, że zakażenie prątkiem gruźlicy jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych zakażeń na świecie. Szacuje się, że na 5,2 mld. Ludzi zamieszkujących kulę ziemską, ponad 1,7 mld, to osoby zakażone prątkiem gruźlicy.

 

A prasa, radio i telewizja jakoś nie szumi na ten temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki, rąbać maszty! :ha:

Tak jak Mirek & Co. piszą, wiele hałasu o nie tak znowu groźną [na razie ] sprawę. Jadących na zaćmienie na pewno nie dotyczy -na razie nie skacze z człowieka na człowieka, a poza tym nie ten rejon, sam koniuszek wschodniej Turcji. Ona jest naprawde duża... Zawsze mnie bawiło,że gdy obok jakiegoś kraju,za miedzą- granicą działa sie jakas rozróba, typu wojna, zamieszki itp., zupełnie nie powiazane z sytuacją w danym kraju ościennym [uściślam, bo bywa różnie], to od razu z tego sąsiedniego kraju wymiatało 90% turystów...

Pozdrawiam

-Jarosław

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A babcia mojego kolegi słyszała w Radiu MAryja że ptasia grypa to wymysł zachodu który chce pogrążyć naszrodzimy drób... Więc nie ma się co martwić :Salut:

A w wyjeździe na zaćmienie nawet i trzęsienie ziemi by mi nie przeszkodizło :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A babcia mojego kolegi słyszała w Radiu MAryja że ptasia grypa to wymysł zachodu który chce pogrążyć naszrodzimy drób... Więc nie ma się co martwić :Salut:

Panie! Nie takie rzeczy w Rad®ryju gadają...

A w wyjeździe na zaćmienie nawet i trzęsienie ziemi by mi nie przeszkodziło

Wypluj to! Tfu! Tfu! :kwasny:

W '99-tym w Turcji tydzień po zaćmieniu było 40 tyś. ofiar. Trzęsienia własnie... Dowiedziałem sie w dniu powrotu do kraju z Węgier... A miałem wtedy być w Turcji-serio. Nie brałem w rachube wyjazdu w pojedynkę,że względu na planowane łażenie po górach, na tydzień przed wyjazdem jedyny kompan podróży odpadł -cofnięty urlop w pracy [poniedziałek]. Dno rozpaczy. Dzień później zgłasza się znajoma, dobra, w niedzielę ruszamy. Hosanna! Piątek -telefon do pracy, jakaś nagła sprawa rodzinna, wyjazd kaput. Może tak seppuku? Ostatecznie tydzień póżniej jadę na Wegry, notabene dołącza ta sama koleżanka po uporządkowaniu swoich spraw. Po zaćmieniu parę dni na Węgrzech i Słowacji, na granicy w Barwinku dzwonię do domu i dowiaduję się o trzęsieniu w Turcji. To duży kraj i trudno okreslić, gdzie mógłbym być, jak by przyszło co do czego, ale wszelkie szanse na 'załapanie się' były...

Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie! Nie takie rzeczy w Rad®ryju gadają...

 

Wypluj to! Tfu! Tfu! :kwasny:

W '99-tym w Turcji tydzień po zaćmieniu było 40 tyś. ofiar. Trzęsienia własnie... Dowiedziałem sie w dniu powrotu do kraju z Węgier... A miałem wtedy być w Turcji-serio. Nie brałem w rachube wyjazdu w pojedynkę,że względu na planowane łażenie po górach, na tydzień przed wyjazdem jedyny kompan podróży odpadł -cofnięty urlop w pracy [poniedziałek]. Dno rozpaczy. Dzień później zgłasza się znajoma, dobra, w niedzielę ruszamy. Hosanna! Piątek -telefon do pracy, jakaś nagła sprawa rodzinna, wyjazd kaput. Może tak seppuku? Ostatecznie tydzień póżniej jadę na Wegry, notabene dołącza ta sama koleżanka po uporządkowaniu swoich spraw. Po zaćmieniu parę dni na Węgrzech i Słowacji, na granicy w Barwinku dzwonię do domu i dowiaduję się o trzęsieniu w Turcji. To duży kraj i trudno okreslić, gdzie mógłbym być, jak by przyszło co do czego, ale wszelkie szanse na 'załapanie się' były...

Pozdrawiam

-Jarosław

 

Zasadniczo podobnie może być z ptasią grypą. Nigdy nie wiadomo czy i ewentualnie kiedy, zacznie się przenosić na ludzi i między ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscar, bez przesady, to nie dżuma. Mówimy na razie o liczbie zachorowań rzędu kilku, przy braku przenoszenia między ludźmi. Jak się zacznie prawdziwy problem, zdążysz o tym usłyszeć w TV, a i tak z czasem pojawi się u nas, obojetnie, czy pojedziesz na zaćmienie, czy nie...

Pozdrawiam

-Jarosław

P.S. Nie wiem, czy wiecie, ale w Turcji wystepuje [ponoć] z rzadka i gdzieniegdzie malaria... Jakoś ten fakt nie przeszkadza w podróżach na wschód tego kraju i w ogóle mało kto o tym wie, jak i o skorpionach na południowym wybrzeżu [jednego widziałem rozjechanego na szosie] -podobno nie są bardzo jadowite...

P.S.2 Nie pamiętam, gdzie o tym wyczytałem, ale gdzies było coś o problemie rekinów na plażach mórz egzotycznych [nie wiem , Pacyfik czy Karaiby]. Jest jakas tam statystyka tych ataków. Ale mało kto wie,że w tym samym rejonie świata wiecej turystów ginie od orzechów kokosowych napedzanych z gałęzi grawitacją .

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptasia grypa to jak na razie choroba odzwierzeca . Jak juz sie tym zarazi to ciezko wyleczyc ale trzeba staran zeby sie zarazic . Naukowcy nie proznuja i powinni z tego wirusa cos zmutowac aby na ludzi siadl . :Beer: Jaka byla by to piekna broń - to jedni uczeni , drudzy - moze Nobel bylby . A , ze przy jakies okazji nowy wirusek "ucieknie" to juz jak czesto bywa nieistone . Zostal jeszcze problem testowania "wynalazku" na ludziach. Najprosciej w Afryce, choc tam jak czytalem juz zdaja sobie sprawe z takich mozliwosci i czasem jako podstawowe lekarstwo na dziwna chorobe wymorduja ekipe lekarska . Bo jak jej nie bylo to danej choroby tez nie bylo lub jednostkoo wystepowalau ludzi .

Naukowcy dostarczaja nam nowych technologii , chronia nas ale takze wymyslaja jak lepiej i skuteczniej nas wymordowac . Niedzy tymi skrajnosciami jest bardzo duzo mozliwosci i przypadkow.

Wytworzenie psychozy strachu zaskutkowalo zyskami ze szczepionek, ktore i tak nie sa na ptasia grype .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie spokój. Na temat przypadku z Brukseli wiadomo, że to nie ptasia grypa. W Polsce co roku umiera wiele osób od chorób odzwierzęcych (wścieklizna, zapalenie opon mózgowych, bruceloza czy jak ona się tam nazywa), a setki umierają na powikłąnia po normalnej grypie. Media robią wszystkim wode z mózgu żeby koncerny farmaceutyczne na panice zarabiały miliardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym?

----------------------------------------

Rosja: nie wyjeżdżajcie do Turcji

 

IAR 08-01-2006, ostatnia aktualizacja 08-01-2006 13:13

 

Władze Rosji zaapelowały do swoich obywateli, aby powstrzymali się od wyjazdów do Turcji. Wiąże się to z wykryciem w tym kraju czterech przypadków ptasiej grypy wśród ludzi.

 

Naczelny lekarz Rosji Giennadij Oniszczenko ostrzegł szczególnie przed podróżami do północno-wschodnich prowincji Turcji, w których stwierdzono chorobę. Polecił też rosyjskim lekarzom, aby informowali przedstawicieli władz i biura podróży o zagrożeniu ptasią grypą w Rosji i graniczącej z Turcją Armenii.

 

W Rosji stwierdzono do tej pory wiele przypadków ptasiej grypy wśród drobiu, nie odnotowano natomiast choroby u ludzi.

----------------------------------------

źródło: http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34248,3102733.html

 

Czym władze Rosji motywują swoje działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.