Skocz do zawartości

Smieszne o PO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A moim skromnym zdaniem, to dobrze, że PIS chce rządzić samodzielnie i dąży do przedterminowych wyborów. Problemem jest tylko, czy zdołają uzyskać ponad 40% poparcia. Wszyscy pamiętamy ostatnie koalicje. UW jak szczury uciekły z koalicji z AWS, potem "lewicowcy" się rozpadli. I w sumie nie wiadomo, kto ponosi odpowiedzialność za rozpady tychże koalicji. Ludziska narzekali na rządy Buzka będąc pod silnym wpływem czerwonej telewizji, ale nikt nie pamięta, że za tych rządów trzykrotnie udało się obronić kodeks pracy przed zakusami liberałów i czerwonej burżuazji. Przyszedł facet, który pokazał jak kończy prawdziwy mężczyzna i jako lewicowiec, który powinien dbać o socjal, ograniczył prawa pracownicze praktycznie do minimum. Przecież niektóre zapisy zmieniające obowiązywały do momentu wejścia Polski do UE, bo były niezgodne z dyrektywami unijnymi. I to jest lewica???. Drudzy to liberałowie, którzy najchętniej widzieliby robotnika jako parobka zapieprzającego od rana do nocy bez żadnych praw do godziwego wynagrodzenia. Wiem, wiem, niektórzy powiedzą "przecież to solidaruchy do tego doprowadzili". I pewnie mieliby trochę racji, gdyby nie fakt, że owszem Solidarność w 1989 roku wygrała wybory. Ale to był już koniec na samym początku tych rządów. Ci co weszli do parlamentu, to zaraz po wyborach pozakładali różne partie polityczne, czyniąc związek swoistym nowotworem, którego najlepiej byłoby usunąć, żeby nie przeszkadzał. I tak naprawdę to Solidarność nigdy nie rządziła. Ja osobiście upatruję nadzieję w PIS-ie, pod warunkiem, że będzie rządził sam. Żadnej koalicji. Ani z Samoobroną (co sama siebie broni), ani z sektą guru Giertycha. A już napewno nie z PO.

Jeżeli kogoś nieopatrznie uraziłem, to bardzo przepraszam. Powiedziałem tylko część tego co czuję i nie miałem zamiaru nikogo z Was urazić. Wszak, każdy ma prawo do własnych refleksji i własnego zdania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkludując możnaby powiedzieć że hitlerowskie plany dematerializacji Polaków w czasie II WAR to wymysł mojego chorego umysłu. Możliwe...

 

Pierwsze slysze. Hitlerowskie plany dematerializacji??? Innym slowy, ten parszywy Adolf napadl na nasz miodem i mlekiem plynacy kraj, bo nas nienawidzil? W kazdym razie , jesli to prawda, to rzeczywiscie musial byc glupi ten Hitler, a malo faktow na to wskazuje ze byl glupi..............

 

 

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że to co w danej chwili wydaje się być nieprawdopodobne i mało racjonalne, po pewnym czasie okazuje się faktem historycznym. Plany Niemców wobec ludności Polski skonkretyzował Hitler w 1939, stwierdzając między innymi, że "rozwiązanie kwestii wschodniej" wymaga zniszczenia Polski. Dla uzyskania potrzebnej Niemcom przestrzeni życiowej niezbędna jest "fizyczna zagłada ludności pochodzenia polskiego".

 

To demagogia, ktora wszczepiano w czasach dominacji "ustroju" z za Buga;((((

Owczesna Rzeczpospolita byla buforem przed Sowietami.Napasc na Polske byla odruchem obronnym .A jak wiadomo najlepsza obrona to atak....Wbito nam w glowe wiele "mitow" ;((( Tak to jest jak sie historie do polityki wykorzystuje...A historie pisza zwyciezcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bylo naprawde , czy to nauka w Polsce historii tak demagogicznie stawia sprawe , ze Niemcy w obronnym odruchu przed (?) jak sadze ZSRR weszly sobie do naszego kraju .

Piszesz, ze Historie pisza zwyciezcy . Nie zwrocilas uwagi, ze na podleglym sobie terytorium pokonani tez pisza swoja historie . Niemcy nie musialy bronic sie przed ZSRR poniewz w tym okresie byli SOJUSZNIKAMI .

Jednoznacznie to wynika z paktu Ribbentrop-Molotow . Byla ustalona granica miedzy Niemcami a ZSRR .

Troszke sie pozniej o nia tagrowali bo Wilno mialo bylc niemieckie a zajeli je Rosjanie i jakas rekompensate chyba w zlocie dali .

Choc pewnie masz racje odnosnie eksterminacji . Polacy nie byli jej celem . Mozna powiedziec , ze przy okazji zalapywali sie . Z roznych powodow, ale zgodnych z narzuconym niemieckim prawem . Prawo bylo represyjne , za pomoc komus tam , za napad na okupanta, zakladnicy za innych ... .

 

 

I tak jak widzisz w roznych krajach ucza roznie o tym samym . :Beer:

 

Tak juz na uboczu mam pytanie : czy warto bylo uzyskac "niezaleznosc" ? Cudzyslow - bo i tak jej nie bylo .

W/g mnie nic gorszego co jako narod przezylismy po 1945 nie bylo by . Moglo byc tylko lepiej . Chocby dzisiaj - nie bylo by tych POPiS itd. a ziemie mlekiem i miodem ....

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja o ilez lepiej uprzemyslowiona, dala sie podbic bez wiekszych problemow...To byla zdobycz!!

A Polska byla tylko planem taktycznym.Hitlet wykonal ten ruch agresji, by wyprzedzic Stalina , ktory w niedlugim czasie mu dorownal;(((

Nasza brawura i zle ulokowana lojalnosc pchnely nas do walki...A teraz taplamy sie we wlasnej martyrologii.

Niektorzy (nie bede pisac po imieniu :D ) wykorzystuja wlasnie to do propagandy politycznej i wychowania w nienawisci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze. Hitlerowskie plany dematerializacji??? Innym slowy, ten parszywy Adolf napadl na nasz miodem i mlekiem plynacy kraj, bo nas nienawidzil? W kazdym razie , jesli to prawda, to rzeczywiscie musial byc glupi ten Hitler, a malo faktow na to wskazuje ze byl glupi..............

 

Ja bym się do tego nie przyznawał.......

Chociąż muszę przyznać, że obecne Niemcy nie stanowią dla nas takiego zagrożenia jak wówczas (II WAR)....

Edytowane przez MirekAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się do tego nie przyznawał.......

 

A ja sie przyznaje i to nawet bez bicia.........

Pisze to, co mysle, a nie to, co ktos chcialby uslyszec.Staram sie byc neutralna i bez uprzedzen!

Kazda partia potrzebuje wroga, ktorego bedzie szmacic by stac wobec niego w opozycji i poprzez kontrast podkreslac wlasne zalety...Ok, tak dziala w polsce dyplomacja....

Niektore partie polskie stosuja ta technike z wstecznym zabarwieniem i nakrecaja spirale nienawisci oczerniajac Zydow , Niemcow, Rosjan... itd

A co ma piernik do wiatraka, za przeproszeniem?

Na biezacej scenie politycznej nie powinno byc miejsca na takie cofanie sie w czasie i taplanie sie w martyrologii. PO i PiS i cala reszta szanownych , to DZISIEJSZA polityka i nie ma "przed" i "po", jest tylko tu i teraz .....Okres kadencji :Beer: (czy jakos tam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chodzilo o falszowanie historii tylko o rozsadne jej pamietanie .

 

Tak jak zaprzeczanie, ze holokaustu nie bylo tak samo wykorzystywanie tego faktu ciagle i bez umiaru tyle lat po tym fakcie jest naduzyciem takze moralnym . Robi sie to w jakims celu . Do dzisiaj bank izraelski nie wyplacil spadkobiercom pieniedzy slozonych przed wojna a od innch to sciagaja kase za martwe konta . Po wojnie holokaust zostal przez czesc narodu zydowskiego rozmieniony na drobne . NIe maja juz moralnego prawa reprezentowac pomordowanych .

 

np. ile Polakow zameczono po wojnie przez ludzi niepiastowskiego ... bedacych gora w sluzbach specjalnych.

A jak to dzisiaj jest ? Nie wiem . Wiem tylko ,ze Cimoszewicza, choc jego ojciec byl szefem w tych sluzbach zalatwilo poprzez Jarucką PO . I tez ludzie z tych sluzb maczali w tym palce . Do tego PO w koalicji z PiS chcialo miec kontrole nad spec sluzbami . Jak nie dostali to nie ma koalicji . Po co PO kontrola nad tymi sluzbami ? Bylismy urabiani przez media , sondaze ze PO to to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmując powyższe rozumowanie można by dojść do wniosku że holokaustu też nie było.

Odsyłam do http://wiadomosci.onet.pl/1307712,1292,kioskart.html

 

Stawiasz mnie w falszywym swietle, wkladajac mi w usta slowa , ktorych nie powiedzialam;(((((

Prosilabym Cie zebys uwazniej czytal moje wypowiedzi.

Prosilabym rowniez bys swoje odpowiedzi przemyslal przed wcisnieciem klawisza"wyslij".

Pozdrawiam Elwira

Ps. Drugi dzien godzinami chodze po dworcach, parkach, opuszczonych budynkach i szukam bezdomnych aby ich uratowac przed mrozem, wiec dolacz do nas a zobaczysz holokaust jest obok nas.

Geba pelna frazesow nic nikomu nie pomoze.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chodzilo o falszowanie historii tylko o rozsadne jej pamietanie .

 

Tak jak zaprzeczanie, ze holokaustu nie bylo tak samo wykorzystywanie tego faktu ciagle i bez umiaru tyle lat po tym fakcie jest naduzyciem takze moralnym . Robi sie to w jakims celu . Do dzisiaj bank izraelski nie wyplacil spadkobiercom pieniedzy slozonych przed wojna a od innch to sciagaja kase za martwe konta . Po wojnie holokaust zostal przez czesc narodu zydowskiego rozmieniony na drobne . NIe maja juz moralnego prawa reprezentowac pomordowanych .

 

np. ile Polakow zameczono po wojnie przez ludzi niepiastowskiego ... bedacych gora w sluzbach specjalnych.

A jak to dzisiaj jest ? Nie wiem . Wiem tylko ,ze Cimoszewicza, choc jego ojciec byl szefem w tych sluzbach zalatwilo poprzez Jarucką PO . I tez ludzie z tych sluzb maczali w tym palce . Do tego PO w koalicji z PiS chcialo miec kontrole nad spec sluzbami . Jak nie dostali to nie ma koalicji . Po co PO kontrola nad tymi sluzbami ? Bylismy urabiani przez media , sondaze ze PO to to .

 

Ignorowanie i przeinaczanie historii skutkuje dla przykładu:

1) tzw. "polskimi obozami koncentacyjnymi".....

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydani.../swiat_a_1.html

2) vide również "KL Warschau".

 

 

Stawiasz mnie w falszywym swietle, wkladajac mi w usta slowa , ktorych nie powiedzialam;(((((

Prosilabym Cie zebys uwazniej czytal moje wypowiedzi.

Prosilabym rowniez bys swoje odpowiedzi przemyslal przed wcisnieciem klawisza"wyslij".

Pozdrawiam Elwira

Ps. Drugi dzien godzinami chodze po dworcach, parkach, opuszczonych budynkach i szukam bezdomnych aby ich uratowac przed mrozem, wiec dolacz do nas a zobaczysz holokaust jest obok nas.

Geba pelna frazesow nic nikomu nie pomoze.............

 

Skąd my to znamy? Tego typu retorykę zastosowała pani Hanna Gronkiewicz-Waltz w jednym z warszawskich hospicjów....

Edytowane przez MirekAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Drugi dzien godzinami chodze po dworcach, parkach, opuszczonych budynkach i szukam bezdomnych aby ich uratowac przed mrozem, wiec dolacz do nas a zobaczysz holokaust jest obok nas.

Geba pelna frazesow nic nikomu nie pomoze.............

 

 

Skąd my to znamy? Tego typu retorykę zastosowała pani Hanna Gronkiewicz-Waltz w jednym z warszawskich hospicjów....

Rozumiem, że elwira jest durną kobietą, a Twoje posty ratują miliony...

 

P.S. Jesteś chory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze zgadzam sie z Toba MirkuAD, ze przeinaczanie i pisanie o polskich obozach powinno byc przez Polske glosno pietnowane . Ci od korzysci z holokaustu caly czas obarczaja nas za to i dlatego takie przeinaczania . Dopiero ostatnio polski rzad pierwszy raz zareagowal na takie przeklamania .

Polskie obozy , wyrobienie nam takiej marki ma pomoc pewnym organizacja w uzyskaniu kolosalnych rekompensat za mienie pozydowskie ludzi co nie mieli spadkobiercow . Zgodnie z miedzynarodowym prawem to mienie jest wlasnoscia panstwa polskiego . Wmownienie, ze to Polacy sa winni ma umozliwic uzyskanie kasy choc nie maja do niej zadnego prawa .

Prosze Cie nie porownuj E... do Hanny GW. To porownanie jest bardzo obrazliwe dla E. Mogles sie poczuc urazony ostatnim zdaniem jej postu ale sam zdaniem:" Przyjmując powyższe rozumowanie można by dojść do wniosku że holokaustu też nie było" sam je sprowokowales .

Pewnie nie zrozumielismy sie wzajemnie , dales je jako przyklad falszowania historii . Nie wynikalo nic takiego z poprzednich postow . Nikt wyzej nie pochwalal falszowania historii i zadnego w tym wzgledzie rozumowania nie bylo abys mogl napisac :Przyjmując powyższe rozumowanie można by dojść do wniosku że holokaustu też nie było. To zdanie jest TYLKO Twoje i z twoich doswiadczen plynace . Nie przypisuj jego powstania innym .

Pozdrawiam Zbyszek

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie wybuchla nastepna wojna, to ja koncze wypowiedzi na tym watku...

Dodam tylko a raczej sprecyzuje opinie moja, a niech mi tam :D

Ogranicze sie do suchego stwierdzenia , specjalnie dla MirekAD (bo mysle ze reszta mnie zrozumiala)

ELWIRA JEST ZAGORZALA ANTYFASZYSTKA!!!!!

Wiec mozesz spac spokojnie :D

Jedyne co mnie zdziwilo, to to ze nie zgadles z jaka partia sympatyzuje!

A wiesz dlaczego nie zgadles, bo dla Ciebie kazdy co ma inne niz Ty poglady to z PO:(((zastanow sie nad tym)

Pozdrawiam i z mojej strony koncze wypowiedzi na tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.