Skocz do zawartości

Co za pogoda :/


tokone

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie cały czas ładnie Słonko świeci w dzień a w nocy Księżyc. Tylko właśnie z powodu Księżyca obserwacje ograniczają się głównie do niego samego i do planet a podobnie jak u kolegi seeing raczej bardzo słaby.

 

Od samego rana piękna pogoda :)

Słonecznie i bardzo mroźnie.

Oby do nocy się tak utrzymało. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odwieczny temat astroamatora czyli pogodę to mogę was pocieszyć- przez ostatnie 1,5 miesiąca trzy razy widziałem gwiazdy na niebie :oco: , co nie znaczy że było bezchmurnie. Bezchmurnie było raz :wacko:

Ale ma to swoje pozytywne strony i jest to piękna zaleta astronomii. Ona po prostu się nie nudzi... bo nie ma kiedy :banan::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj Marsa męczyłem, ale powyżej 130x było już bez sensu niestety.

no tak jak u mnie.. :(

tyłek zamrożony i nic więcej... ale Słoneczko chociaż za dnia na scianę porzutowałem

 

podnego nieba

 

ps. ah!! kilka dni temy to był seeing :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda bezchmurna ? - ja już na to nie liczę !!!

Od 1 listopada były u mnie tylko 3 noce nadające się tylko na zadarcie nosa do góry - bo teleskop szkoda było ruszać dla tekiej przejżystości powietrza.... Co za kraj !!!

 

Przepraszam za akt despeacji !! :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda bezchmurna ? - ja już na to nie liczę !!!

Od 1 listopada były u mnie tylko 3 noce nadające się tylko na zadarcie nosa do góry - bo teleskop szkoda było ruszać dla tekiej przejżystości powietrza.... Co za kraj !!!

 

Przepraszam za akt despeacji !! :angry:

 

 

Pociesz się że w takiej Anglii ciągle leje i mimo to że między jedną a drugą ulewą czasem widać piękne bezchmurne niebo to i tak w niczym to nie pomaga bo nawet nie ma jak wystudzić telepa. Zanim by wystygł to by go zalała masa wody :angry:

W akcie desperacji można tylko czaić się z przygotowanym (NIE WYSTUDZONYM) telepem żeby wyskoczyć przed dom spróbować coś zobaczyć :blink:

Ja właśnie jestem zdesperowany :Boink:

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich śląskich rejonach wczoraj w nocy była bardzo piekna pogoda i seeing :) Pełen radości wystawiłem teleskop do schłodzenia, później godzina obserwacji i... coś było nie tak. Temperatura gwałtownie rosła razem z wilgotnościa co skutkowało pokryciem okularów i lunetki cienką warstwą lodu i pary :S Koniec obserwacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.