Skocz do zawartości

Celestron C-90 Mak.


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamówiłem w D.O. lunetę Celestrona C90 Mak.

Wg zdjęć i numeru katalogowego: 52265 miała to być lunetka wyglądająca:

52265_c90mak_mid.gif

 

Luneta, która przyszła na numer katalogowy: 52268 i wygląda tak:

52268_c90mak_mid.gif

 

Poniżej zamieszczam tabele porównawczą obu modeli:

comparec90.jpg

 

Z tego co wyczytałem to 52265 jest cały plastikowy, natomiast 52268 jest cały metalowy, co zwiększyło jego wagę o niecały kilogram oraz posiada metalowe mocowanie do statywu co wraz ze stabilnym statywem da rezultaty przy obserwacjach.

Na minus 52268 w porównaniu do 52265, który ma układ przestawnego lustra pozwalającego na obserwacje przy wyborze kąta 90° i 45° jest możliwość obserwacji jedynie przy 45°. Nowszy model ma cenę niższa (z tego co się dowiedziałem na zagranicznych forach) - w Polsce cena nie uległa zmianie i jest ta sama :/

 

Czy może ktoś z Was miał bądź ma tego nowego C90 i napisze jak się sprawuje ?

Czy po tym liftingu nie stracił na jakości optyki?

Niestety nie mam możliwości porównania 52265 i 52268.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi na powyższe wątpliwości.

 

Linki z instrukcjami do obydwu Mak-ów C90

http://www.celestron.com/c3/images/files/downloads/C90_Mak_52265.pdf

http://www.celestron.com/c3/images/files/downloads/1261612198_52268instmanual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Ci się poszczęściło i masz solidniejszy teleskop. Ten "flip mirror", mimo iż marketingowo brzmi dobrze, z mechanicznego punktu widzenia nie był IMHO najlepiej wykonany.

 

 

Ale fakt faktem, że Delta mogłaby zadbać o odpowiednie opisy towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie jeszcze średnice czynną menisku z przodu, bo jeśli tam jest 90mm to jest to kolejny "plus", bo ten "starszy" model miał tak na prawde tylko 88mm.

Poza tym jeśli nie masz tego wbudowanego flipmirror-a to super! Daje Ci to możliwość np dokupienia sobie pożądnej kątówki 1,25".

 

Jak możesz to zamieść w tym wątku zdjęcia Twojego maka, tak kilka - od przodu, od tyłu itp :)

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Maka nie mogę przetestować bo pogoda deszczowa non stop w lubuskim :/.

 

Zmierz sobie jeszcze średnice czynną menisku z przodu, bo jeśli tam jest 90mm to jest to kolejny "plus", bo ten "starszy" model miał tak na prawde tylko 88mm.

Poza tym jeśli nie masz tego wbudowanego flipmirror-a to super! Daje Ci to możliwość np dokupienia sobie pożądnej kątówki 1,25".

 

Mierzyłem i ma 90mm :banan:

Wszystko przemawia, że jest to lepsza wersja niż poprzednia. Przydał by się jakiś test porównawczy.

 

57965282.jpg

 

Jak możesz to zamieść w tym wątku zdjęcia Twojego maka, tak kilka - od przodu, od tyłu itp :)

 

Pewnie, że mogę :Salut:

 

91620032.jpg

71134407.jpg

44015399.jpg

12681892.jpg

48297306.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.