Skocz do zawartości

Formula 1


Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczal sie nowy sezon Formuly 1 z udzialem Polaka co wazniejsze ...Robert Kubica jest trzecim kierowca zespolu BMW Sauber i wystepuje w oficjalnych czwartkowych i piatkowych treningach :)

 

Po poierwszych kwalifikacjach w tym sezonie powrot wloskiego zespolu Ferrari na szczyt wydaje sie byc nieunikniony mimo ze za duzo nie powinno sie mowic po pierwszych kwalifikacjach :)

 

Wlosi wydaja sie byc potwornie szybcy z dosc duza rezerwa nad reszta stawki co dowodzi juz po raz kolejny ze wlosi pod wzgledem rozwiazan technicznych najkszybciej sie adaptuja do nowych zasad ...najgrozniejszym rywalem powinna byc Honda choc mysle ze Japonczycy nie dadza rady "czerwonym" :)

 

ciesza bardzo dobre wyniki Roberta Kubici na treningach w czwartek byl najlepszy a w piatek uplasowal sie na 10 miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki za naszego chopaka :) A swoją drogą to polscy kierowcy wyścigowi mają chyba słabość do nazwisk zaczynających się na "Ku-". Kulig, Kuzaj, Kuchar, Kubica...

 

 

kiedys byl jeszcze rajdowiec Koper ;) ...tez podobnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło,że w końcu mamy reprezentanta i w tej dziedzinie sportu...jednak pierwsze treningi nie świadczą niestety o tym czy Kubica faktycznie jest taki dobry.Treningi nie są przecież po to aby "śrubować" dobre wyniki a jedynie mają pomóc w optymalnym ustaiweniu samochodu.Trzymam jednak mocno kciuki i czekam na pierwszy wyścig już w niedziele :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło,że w końcu mamy reprezentanta i w tej dziedzinie sportu...jednak pierwsze treningi nie świadczą niestety o tym czy Kubica faktycznie jest taki dobry.Treningi nie są przecież po to aby "śrubować" dobre wyniki a jedynie mają pomóc w optymalnym ustaiweniu samochodu.Trzymam jednak mocno kciuki i czekam na pierwszy wyścig już w niedziele :Beer:

 

ja tez nie moge sie doczekac jutra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na jutrzejszy wyścig. Mam nadzieję, że wyniki Kubicy będą coraz lepsze i w końcu znajdzie miejsce w "podstawowym składzie"

Po słabych wynikach w ostatnim sezonie Ferrari znowu pokazało pazurki, ale moim zdaniem trzeba poczekać jeszcze dwa lub trzy wyścigi żeby mówić o rozkładzie sił w tym roku. Wiele się zmieniło: zasady kwalifikacji, pojemność silników, liczba cylindrów... jedne kwalifikacje to za mało by przesądzać o reszcie sezonu.

 

Jestem ciekawy jak podobają wam się nowe zasady kwalifikacji....

Ciekawe ile pozycji Raikkonen zdoła jutro awansować, mam nadzieje że załapie się na jakieś punkty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że o sukcesie to można mówić już teraz...jako pierwszy dostał się do elity jaką jest formuła 1.Wydaje mi się, że ten sezon będzie przebiegał dla niego pod znakiem testów i treningów,małe są szanse aby wystartował w wyścigu właściwym (obym się pomylił :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że o sukcesie to można mówić już teraz...jako pierwszy dostał się do elity jaką jest formuła 1.Wydaje mi się, że ten sezon będzie przebiegał dla niego pod znakiem testów i treningów,małe są szanse aby wystartował w wyścigu właściwym (obym się pomylił :) )

 

Zgadzam się! Formuła 1 to mała garstka wybrańców. Szanse na strat w wyścigu głównym zawsze są np. wypadek któregoś z kierowców (tego nikomu nie życzę) albo, co już się zdarzało w F1, konflikt kierowcy z szefem zespołu. Jednak szef BMW pewnie nie jest tak chimeryczny jak Flavio Briatore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki za naszego chopaka :) A swoją drogą to polscy kierowcy wyścigowi mają chyba słabość do nazwisk zaczynających się na "Ku-". Kulig, Kuzaj, Kuchar, Kubica...

W swoim czasie największe sukcesy odnosił Zasada.Sobiesław zresztą. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrywa auto i jeszcze raz auto.Nawet Schumacher wyglądał blado w ubiegłym sezonie,chociaż kombinował na wszystkie sposoby ciągle była to kicha.

Taki już urok tego sportu, połączenie najbardziej zaawansowanych technologii i umiejętności kierowcy. Znamy już podium: Alonso, Schumacher, Raikkonen (startował z ostatniej pozycji). Zapowiada się niezła walka w dalszej części sezonu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest juz po wyscigu .....bylo niezle jak zwykle zreszta po wiekszej abstynencji :)

 

Zaskoczylo mnie nieco Renault choc ostatecznie sie okazalo ze francuzi mieli wiecej paliwa od Ferrari na kwalifikacjach i jednak auto jest bardziej konkurencyjne od Hondy jesli w ogole mozna prognozowac cos po pierwszym wyscigu :)

 

poziom zawodow byl batrdzo dobry szeroki tor umozliwiajl wiele manewrow wyprzedzania na czym skorzystal Kimas ...awaryjnosc McLarenow jednak budzi we mnie obawy co do walki o najwieksze trofea ..teraz po wyscigu maja najwiecej punktow ale jest to chyba tylko chwilowe ....prosty blad Massy niestety uniemozliwil zdobycie wiekszej ilosci punktow a szkoda mysle ze po kilku wyscigach sytuacja co do formy zespolow sie bardziej wykrystalizuje ..Honda pojechala zachowawczo Barichello troche zawiodl mimo iz pierwsza czesc wyscigu byla poprawna w wykonaniu Brazylijczyka :)

 

Co sie tyczy Kubicy to jest juz sukcesem ze jest w elicie najszybszych kierowcow wyscigowych na swiecie ...zaden sport nie jest tak elitarny jesli chodzi o personel ..niektorzy nawet porownuja to do lotow kosmicznych jesli chodzi o ilosc kierowcow mogacych wystepowac w F1

 

Trzeba podkreslic jedno ze Kubica nie moze wsiasc i jechac ...dobre wyniki jego swiadcza o duzym potencjale i wielkim wkladzie Polaka podczas testow ale musi nabyc doswidczenia ..nauczyc sie torow ...to ze potrafi na treningu pokonbac kazdego pomoze w promocji jego nazwiska i ewentualne zainteresowanie sie naszym kierowca :) ...nie zabraklo komedii w wykonaniu Aguri i Ide ;) ale ja lubie slabe zespoly dodaja barw stawce

 

za tydzien Malezja i Kubica znowu bedzie testowal :)

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrywa auto i jeszcze raz auto.Nawet Schumacher wyglądał blado w ubiegłym sezonie,chociaż kombinował na wszystkie sposoby ciągle była to kicha.

 

 

i to jest najpiekniejsze :)

 

F 1 to 70 % walka maszyn ...30 % nalezy do kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mjestesmy juz po kwalifikacjach na torze Sepang w Malezji ..tor bardzo specyficzny duzo szybkich zakretow ale przede wszystkim warunki atmosferyczne duza wilgotnosci wysoka temperatura ....samochody beda wspinaly sie na wyrzyny swojej wytrzymalosci temperatura w kokpicie wynosi 70 stopni ...Ferrari zdecydowalo sie na wymiane silnikow na nowe wydaje mi sie ze to jest zagrywka taktyczna bo czesc zespolow zastanawia sie czy ich jednostki w ogole dotrwaja do konca wyscigu ...takze mimo straty 10 miejsc w dol jako kara za wymiane jednostkiki napedowej moze sie to okazac atutem ....McLaren chyba dotankowany choc nie mam do konca pewnosci byc moze moc tych jednostek ktore lubia wybuchac przed koncem zawodow zostala stosownie ograniczona ...co jak co ale Sepang jest odpowiednim miejscem do takich zabiegow ...zapowiada sie ponownie ciekawy wyscig pole position wywalczyl Fisichella na samochodzie Renault :)

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.