Skocz do zawartości

Seeing


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak się nie zalogujesz przez 30 dni aby przedłużyć to też nie skasują ?

dlatego uważam że dostęp jest utrudniony , przedtem miałem bezpośredni link do interesującej mnie lokalizacji i przy starcie firefoxa już była aktualna prognoza , teraz trzeba sie logować i wybierać lokalizację ręcznie

Edytowane przez Maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy skasują bo ja akurat loguję się kilka razy w tygodniu, jeśli chodzi o lokalizację to możesz ją sobie ustawić raz i system pamięta użytkownika i jego lokalizacje , potem jedynie trzeba wybrać swoją (z już wpisanymi współrzędnymi) miejscowość. Faktycznie trzeba jednak trochę więcej się naklikać niż przedtem :)

 

Mnie jednak wkurza co innego - opis poszczególnych pozycji tabeli, niektóre można się domyśleć, niektóre nie wiem o co chodzi kompletnie :blink::Boink: a jeszcze inne są źle wyjaśnione jak choćby skala seeingu :angry:

 

Jak ktoś może objaśnić dokładniej tabelkę to byłbym baardzo zobowiązany :notworthy:

 

Pozdra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak wkurza co innego - opis poszczególnych pozycji tabeli, niektóre można się domyśleć, niektóre nie wiem o co chodzi kompletnie :blink::Boink: a jeszcze inne są źle wyjaśnione jak choćby skala seeingu :angry:

 

Jak ktoś może objaśnić dokładniej tabelkę to byłbym baardzo zobowiązany :notworthy:

 

Pozdra

 

Mnie bardziej wkurza to, ze ich aplikacja sie wiesza (regularnie w Firefoxie, czasami w K-meleonie, Internet Explodera nie sprawdzalem, bo o patologiach nie mowimy), bo cos skopali w Javie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak wkurza co innego - opis poszczególnych pozycji tabeli, niektóre można się domyśleć, niektóre nie wiem o co chodzi kompletnie :blink::Boink: a jeszcze inne są źle wyjaśnione jak choćby skala seeingu :angry:

 

Jak ktoś może objaśnić dokładniej tabelkę to byłbym baardzo zobowiązany :notworthy:

 

Pozdra

 

Poniewaz wlasnie po raz kolejny zwiesila mi sie ich aplikacja, zanim jeszcze moglem cokolwiek obejrzec, to moge pisac tylko o tym, co pamietam. Na samej gorze jest podany stopien zachmurzenia (pewnie w procentach), wiatr jest podany w metrach na sekunde, tylko urwalo im przecinek dziesietny i z tego co pisza w legendzie najlepiej jest, gdy ma wartosci srednie. Komentarz do skali seeingu mozemy wyrzucic do smietnika - zostalo im ze starej wersji - widac, ze opis do nowej robiony byl metoda copy-paste i to w pospiechu. No i zgodnie z ich wskazowka - telepa warto wyciagac na powaznie, gdy w chmurach jest granatowo, a wiatry sa zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szkoda, bo to czasem była naprawdę bardzo przydatna strona, tym bardziej, że dane mieli w formacie RAW data (ogólnodostępne) i mieliśmy śmiałe plany zamieścić te prognozy on-line bezpośrednio na stronie forum, szkoda

 

a fakt, strona jest teraz wielce upierdliwa i niestabilna

udało mi się jednak wygenerować prognozę seeingu, wygląda to tak:

 

seeing_warsaw_02.12.2007.jpg

 

jednak stary wygląd był jednak dużo bardziej przejrzysty

 

ten zapis na dole strony, o którym pisze Tomi_ wygląda tak:

 

 

This is a prototype seeing prediction tool, values may not reflect precisely reality.

* For good seeing conditions look for dark blue colors in the cloud cover and green values in the Seeing Indices and Jet Stream

* The estimated seeing index ranges from 1 (poor) to 5 (excellent). This value is computed based on the integration of turbulent layers in the atmosphere.

* Cloud cover ranges from dark blue (0%% cover) to white (100%% cover).

* High jetstream speeds (>35m/s) usually correspond to bad seeing, as well as very low speeds (<5m/s). Color gives a hint.

 

 

więc nijak się ma do cyferek na tych kolorowych polach określających seeing, które nie wiadomo co oznaczają, a może ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi chmurkami to bym się zgodził :D , ale reszta np "seeing index 1" i "index 2" - o co chodzi jakie różnice, co to za skale ?

albo "bad layers top , bot , K/100m" - czym to się je ? Jedynie "Jet stream" pozostał jak w poprzedniej wersji.

 

Może ktoś mądrzejszy na forum wyjaśnił by co nieco :rolleyes::notworthy:

 

..Aaa na Operze chodzi OK , obecnie korzystam z tej prognozy na zasadzie porównań i domysłów

 

Pozdra

Edytowane przez Cowbell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opis pochodzi z czasów przed rewolucja graficzno serwerową. I miał opisywac stare małe przejrzyste tabelki i nie ma najmniejszego powiązania z obecną formą. Nie wiem jakim cudem można było przepuścic taki błąd ...

 

Na operze jednak wszystko gra, płynnie chodzi i ani razu się nie zawiesiło :D może czas wymienić IE na Opere :P

 

Zgadzam się z Cowbellem jest to jeden wielki chaos w tych tabelach niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na operze jednak wszystko gra, płynnie chodzi i ani razu się nie zawiesiło :D może czas wymienić IE na Opere :P

 

Hmm, przewaznie nie bywam zlosliwy, ale moze jednak czas na czytanie ze zrozumieniem (Firefox i K-meleon to zdecydowanie nie jest to samo co IE, a Internet ExploDera - jako przykladu skrajnej patologii software'owej - nie uzywam; wszystko to zostalo wyraznie zaznaczone w tekscie postu). :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przewaznie nie bywam zlosliwy, ale moze jednak czas na czytanie ze zrozumieniem (Firefox i K-meleon to zdecydowanie nie jest to samo co IE, a Internet ExploDera - jako przykladu skrajnej patologii software'owej - nie uzywam; wszystko to zostalo wyraznie zaznaczone w tekscie postu). :Salut:

 

Masz racje! Me oczy nie zawędrowały dostatecznie wysoko aby zobaczyć twój drugi (zanaczy pierwszy) post! :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie ominąć konieczność logowania na meteoblue

po zalogowaniu zmienia sie adres strony i pojawia sie w nim nazwa użytkownika i hasło , trzeba go dodać do zakładek i pozwolić stronie na obsługę plików cookie ,

przy kolejnym wejściu strona otwiera się już z zalogowanym użytkownikiem , w moim firefoxie to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dlaczego nie chce mi się pokazywać tabelka z seeingiem? Klikam gdzie się da i ciągle tylko pokazuje mi się mapa, a tabeli ani widu. Oczywiście jestem zalogowany.

PS. Już wiem. :D Nie sądziłem tylko, że po "szwajcarsku" "make Map" znaczy tyle co "zrób tabelę" :ha:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie ominąć konieczność logowania na meteoblue

po zalogowaniu zmienia sie adres strony i pojawia sie w nim nazwa użytkownika i hasło , trzeba go dodać do zakładek i pozwolić stronie na obsługę plików cookie ,

przy kolejnym wejściu strona otwiera się już z zalogowanym użytkownikiem , w moim firefoxie to działa

 

Maxx ! Prostota jest genialna ! To rzeczywiście działa ! Teraz aby wygenerować tabelkę wystarczą mi dosłownie 3 (słownie trzy) kliki :D:Beer:

1. klik - utworzony skrót

2. klik - "my maps" wybór zdefiniowanej w systemie miejscowości

3. klik - "make Map" :Salut:

 

Pozdra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzy takie urządzonko co to mierzy cały czas zachmurzenie, jak jest czyste niebo to na gwieździe polarnej mierzy seeing i jak oba te "parametry " świadczą o warunkcach dogodnych do obserwacji to wysyła to to nam mejla, smsa, woła mamę, załącza alarm w domu, wali młotkiem w sufit i krzyczy "nieeeeeeboooooo !!!! fiilip.... nieeeeeboooo... !!!!

 

Zna ktoś takie urządzenie, gdzieś widziałem podobne ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxx ! Prostota jest genialna ! To rzeczywiście działa ! Teraz aby wygenerować tabelkę wystarczą mi dosłownie 3 (słownie trzy) kliki :D:Beer:

1. klik - utworzony skrót

2. klik - "my maps" wybór zdefiniowanej w systemie miejscowości

3. klik - "make Map" :Salut:

 

Pozdra

 

 

:o Już nie działa , prostota jest zawodna B) -"session timed out, please login again" :Boink:

Teraz mam problem bo muszę wrócić do 5 klików :D

Pozdra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.