Skocz do zawartości

Pytanie do ARKA i nie tylko..


waldixs

Rekomendowane odpowiedzi

cześc zastanawiam sie nad kupnem lornety z zoomem i myslałem o tej

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...38d5ad92887038f

 

lub innej jesli możecie mi polecić..tak na prawdę to zależy mi na najmocniejszych przybliżeniach , wiem że idzie za tym jakość obrazu..jednym słowem szukam czegoś co pozwoli na obserwacje z ręki i " policzyć włosy w nosię z kilometra"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że lornetka z zoomem (bo tam w środku sie cos rusza) ma większa tendencję do rozkolebania się i nie działania dobrze potem ani przy 13x ani przy 36x. a za taka cenę to lornetki maja problem byc dobre nawet bez zooma a co dopiero z dodatkowym mechanizmem.

 

przy 36x z reki to sie raczej nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze więc może jest ktos kto ma lornete z dużym zoomem i jest z niej zadowolony?A najlepiej jeśli ma własnie tą ciekaw jestem czy wartości podane sa adekwatne do rzeczywistości.

 

 

Długi czas użytkowałem lornetke 8-24x50, przy powiększeniu 8-10x lornetka spisywała sie całkiem dobrze ale wraz ze wzrostem powera pole widzenia drastycznie malało no i jasność także znacząco malała. Do obserwacji krajobrazu na biede to jeszce sie nadawała ale do obserwacji astro to kompletna porażka. Jeśli interesują cie obserwacje dzienne np.krajobrazy itp. możesz zastanowić sie nad jakimś zomem ale jeśli ma być to lornetka do astro to zdecydowanie odradzam. W tej chwili jestem posiadaczem lornetki Vixen 30x80 i jestem z niej bardzo zadowolony co prawda potrzebny pożądny statyw ale obrazy jakie daje ta lornetka są super. :Beer:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rammstein5 ma rację. Sam bez zbędnych ceregieli doszedłem do wniosku, że obrazy uzyskiwane w moim marnym Breserze 10x50 są o wiele jaśniejsze niż w BPC 20x60. Patrzyłem kiedyś też przez 8-24x50 (chyba też był to Brr... i obraz uzyskiwany w niej nie zachęcił mnie do jej zakupu mimo tego,że właśnie zooma chciałem kupić).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rammstein5 ma rację. Sam bez zbędnych ceregieli doszedłem do wniosku, że obrazy uzyskiwane w moim marnym Breserze 10x50 są o wiele jaśniejsze niż w BPC 20x60. Patrzyłem kiedyś też przez 8-24x50 (chyba też był to Brr... i obraz uzyskiwany w niej nie zachęcił mnie do jej zakupu mimo tego,że właśnie zooma chciałem kupić).

Pozdr.

 

 

A ja właśnie zaopatrzyłem sie w lornetke kronos 20x60 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście na początku przygody z Kronosem poraziła ostrość obrazów możliwa do uzyskania w niej.

Spowodowane to było również po części tym iż była to moja druga lornetka. Ale wracając do tematu zoomu - waldixs kupuj co ze stałym powerem w granicach do 20x. Naprawdę da rady takim powiekszeniem pozerkać z ręki. A wszelkie lornetki niższych klas typu np. 8-24x50 dają podobny power co wspomniana wcześniej BPC.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na tym forum chyba wyczytałem, że ktoś po zakupie takiego Everesta rozpakowując go spowodował wypadnięcie z lornetki jednego z okularów.... bez specjalnego wysiłku w to wkładanego.

Nic dodać nic ująć. Też mnie kiedyś kusiło kupić coś takiego, ale po przeczytaniu tego postu stwierdziłem że nie stać mnie na eksperymentowanie za prawie 4 stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno obserwacje dzienne jak i nocne tak więc chyba kronos 20 x 60 nada sie do tego aby za dnia obserwowac przelatyjące samoloty na 6-10 tyś metr.i inne daleko oddalone ciała..ale jeśli macie jakiś namiar na cos w tej cenie to bardzo proszę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno obserwacje dzienne jak i nocne tak więc chyba kronos 20 x 60 nada sie do tego aby za dnia obserwowac przelatyjące samoloty na 6-10 tyś metr.i inne daleko oddalone ciała..ale jeśli macie jakiś namiar na cos w tej cenie to bardzo proszę

pozdrawiam

 

 

Zdecydowanie polecam będziesz z niej bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej za takie pieniadze kupic lunete np 20x50x50 yukona?? i za te reszte dokupic jakis statywik?? ja uwazam ze bedzie to duzo lepszym wyjsciem raz ze tanszym dwa ze wiekszy zoom no i nic sie nie chybocze bo to tylko "polowa lornetki".Takie jest moje osobiste zdanie... chyba ze koniecznie chcesz obserwowac uzywajac pary oczu a nie tylko jdnego :) ja tam mam yukona 30x50 w nocy widac calkiem nienajgorzej w dzien b.dobrze zoom tez ma dobry pierscien saturna mozna oddzielic od tarczy... sam bym go z checia zamienil na 20x50 :) (oczywiscie to wyscie jesli chcesz koneicznie zoom :))

Edytowane przez Bao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Yukonie , też myślałem jednak lornetka jest chyba dużo b.komfortowa do obserwacji..co dwa oczka to nie jedno..teraz mam 3 lornety na myśli ,SkyMaster 15 x 70 , Kronos 20 x 60 , taiga 16 x 80WA

i czasem pojawia sie myśl o

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...38d5ad92887038f

 

Mam jeszcze opcje kupna w USA ale nie wiem jak to wyjdzie muszę subtelnie pogadać ze znajomym Amerykaninem, który mieszka w Polsce.

a wtedy może

 

http://www.opticsplanet.net/barska-12-60x7...binoculars.html

 

http://www.opticsplanet.net/barska-20-100x...-binocular.html

 

p.s

Panowie wybaczcie mi ale ja po prostu juz dostaję na łeb :Boink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szczerze mówiąc tez mi kiedyś po głowie chodziło, żeby się czymś takim zainteresować, ale przy pow. 100x to chyba w najbardziej słoneczny dzień w samo południe będziesz się czuł jak byś obserwował wieczorem. Osobiście nawet nie wierzę w to iż można uzyskiwać takie powiększenia. Gdybym teraz miał wybierać z tych trzech lornetek które wymieniłes na początku poprzedniego postu wybrałbym chyba celestrona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldix, ja Ci dobrze radzę: ZAPOMNIJ o lornetkach z zoomem, ZWŁASZCZA takich 20-100x. Nie mam siły pisać dlaczego, bo to cały elaborat,a zaraz mi pocztę zamkna poza tym 3 godziny odkuwałem z lodu garaż, by pojutrze wstawić auto na 2 tyg. bo jadę na zaćmienie. Do naziemnych obserwacji 'punktowych' niezbyt szybko przemieszczajacych sie obiektów luneta czy lorneta z małym zoomem jeszcze sie nada, jeśli używamy statywu. Poza tym powiekszenia ponad 20x w lornetce to absolutne nieporozumienie [pomijam tu lornety statywowe o duzej aperturze typu 26x70, 20x 80 25x100 itp] Te 70-tki z zoomem które podałes w linkach to absolutne dno, zoom rujnuje im pole widzenia [jak wycelujesz wten Twój samolot?],a duże powiększenia ponad 50-60x to już wogóle jest horror przy tak krótkoogniskowych obiektywach. Jak zauważysz przegladajac katalogi, wieszkość lunet ziemskich [spotterów] o średnicach 50-60mm z reguły nie przkracza powiększeń 50-60x -to nie jest przypadek. Są od tej reguły wyjatki ale nie zaliczam do nich tych potworków, do których podałes linki. Kurcze, zamkna mi pocztę..

-Jarosław

P.S. Miałem taką lunetkę zoom do 60x i wiem, jak bezndziejny był np. Jowisz czy nawet Ksieżyc w tych 60x...

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Jarku dzięki....kronos 20 x 60 i Skymaster 15 x 70 pozostaje ...

w końcu macie dużo większe doswiadczenie ode mnie..

Pozdrawiam

 

 

Niepatrzałem jeszcze przez Skymastera 15x70, ale patrzałem przez Kronosa 20x60 i to co ta lorneta pokazuje jest naprawde warte tych pieniędzy. Jakbym miał decydwać to zdecydowanie polecam Kronosa :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możo ktoś kto miał obie coś napisze??

testy Arka czytałem ze sto razy...Jednak nadal nie wiem co wybrać.. w Łodzi póki co nie mam możliwości sprawdzenia obu..

 

Przypominam użytkowac będe zarówno w dzień jak i w nocy.zależy mi na MOCY

 

Sam myśle żę KRONOS będzię GIT

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możo ktoś kto miał obie coś napisze??

testy Arka czytałem ze sto razy...Jednak nadal nie wiem co wybrać.. w Łodzi póki co nie mam możliwości sprawdzenia obu..

 

Przypominam użytkowac będe zarówno w dzień jak i w nocy.zależy mi na MOCY

 

Sam myśle żę KRONOS będzię GIT

Pozdrawiam

 

 

Według mnie kronos jest bradziej masywny niż Skymaster i trudniej go rozkolimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówili koledzy :unsure:

 

Miałem (no teraz mam w częściach) Bressera saturn 10-30x60 i kompletna porażka, (niestety kupiłem ją zanim zorientowałem się na necie w czym rzecz)

Oprócz małego pola (miała dość ciemne obiektywy), lornetka działała w poprawnie dopóki obchodziłem się z nią jak "z jajkiem" po kilku plenerowych wycieczkach po górach było po wszystkim, tzn.:

-nie powiększała równomiernie w obu okularach

-ostrość w obu okularach ustawiona na przykład przy x10 nie utrzymywała się przy x20

 

Także szczerze odradzam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.