Skocz do zawartości

Galaktyki w Lwie


waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie brales te kamerke , teraz ona moze wartowac grosze ... czy nie ?

 

ST-4 jest własnością Mirka Krasnowsiego, ja ją tylko pożyczyłem.

Ile zapłacił nie wiem.

Trzeba szukać na giełdach astro, a jej cena balansuje w granicach 400 - 700 $.

Trafiają się dość często tylko trzeba systematycznie śledzić rynek wtórny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak znajdę gwiazdę spełniającą wymogi ST-4 blokuję ED-ka , koryguję ostrość i ustawiam parametry i kalibrację kamery guidującej i gotowe.

Dla mnie jedną z większych zalet tego zestawu to że ST-4 nie potrzebuje komputera co upraszcza wyjazdy i prace w terenie...

Czy ten Star Tracker w ogóle nie wymaga podglądu? Jakiś monitorek LCD, czy co? Czy może ustawiasz gwiazdę do guidowania i ostrość w okularze, a potem wkładasz kamerę i ostrość jest zachowana? Ciekawe ustrojstwo. Kiedyś zacząłem zastanawiać się nad możliwością zastosowania do czegoś takiego czułej kamery przemysłowej, ale poprawki byłyby robione niestety ręcznie metodą oko na mały monitorek LCD - ręka na guziczek Autostara.

Cóż kilkaset dolarów mniej, kilkaset odcisków na palcu więcej.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Star Tracker w ogóle nie wymaga podglądu? Jakiś monitorek LCD, czy co? Czy może ustawiasz gwiazdę do guidowania i ostrość w okularze, a potem wkładasz kamerę i ostrość jest zachowana? Ciekawe ustrojstwo. Kiedyś zacząłem zastanawiać się nad możliwością zastosowania do czegoś takiego czułej kamery przemysłowej, ale poprawki byłyby robione niestety ręcznie metodą oko na mały monitorek LCD - ręka na guziczek Autostara.

Cóż kilkaset dolarów mniej, kilkaset odcisków na palcu więcej.

 

Ostrość nastawiasz numerycznie, czyli kręcisz wyciągiem tak długo aż wartość na wyświetlaczu będzie maksymalna.

http://www.nightskylights.com/astroequipment/st4.html

http://www.sbig.com/sbwhtmls/st4.htm

Następca ST-4 czyli STV posiada display z podglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następca ST-4 czyli STV posiada display z podglądem.

 

O ile się orientuję to ten display jest opcjonalny, można kupić STV bez niego ale nie jestem pewien czy wersja bez niego ma te same możliwości czyli inaczej mówiąc jego zadnie polega tylko na ułatwieniu pracy, czy też może na czymś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.