Skocz do zawartości

Zaćmienie Słońca


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to aparat na filmy typu 6x6. Standardowy obiektyw to 80 mm. Sam ostatnio wywoływałem negatyw naświtlany Startem (też 6x6) - koszt niewielki ok. 12 zł w Bydgoszczy. Zastanawiam się tylko gdzie skanują takie błony?

Burak cyka tym sprzętem genialne fotki ziemskie, co do astro to nie wiem niestety, ale zapewne się dowiem :D . Wtedy podzielę się informacjami. Obiektywy oczywiście na bagnet. Piękny obraz na matówce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kieva podpięte MTO, wypadkowa ogniskowej to ok. 500 mm, trochę przerobiony, bo nie ogniskował przy domowej roboty przejściu. A montaż to podobno "prawie paralaktyk", gdzie siła ciężkości znajduje się w miejscu przecięcia osi obrotu, więc występują minimalne naprężenia, ale najlepiej, gdyby wypowiedział się sam konstruktor :D . Podobno ma podpiąć jeszcze silniki...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no aparat to znam, ale i tak dzięki za odpowiedź. A skanować negatywy można w laboratoriach, które takie negatywy wywołują. Nie wszędzie chce im się maszyny na średni format przestawiać, ale są jeszcz takie laby. No i po wywołaniu w minilabie maszyna skanuje negatywy tak samo jak mały obrazek i ze skanów dopiero robi odbitki. Oczywiście trzeba ekipę uczulić, że te czarne kropki to nie brud tylko gwiazdy.

Obiektyw 80 mm to i ja mam - w średnim formacie to standard, ale ze zdjęcia wygląda mi na jakiś inny. A może to tylko filtr na osłonie przeciwsłonecznej? Myślałem, żeby do Kieva jakiś obiektyw na M42 podpiąć (MTO może), ale niestety nie mam jeszcze przejściówki i nie wiem czy warto, czy nie będzie winietowania i aberracji po kątach.

PS. Widzę, że zanim zadałem pytanie już mam odpowiedź. Dzięki.

Tworzy nam się trochę poboczny wątek, może to przenieść gdzieś do innego tematu albo w ogóle osobno.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki aparacik jak najbardziej się nadaje a klisza 6x6 lub więcej to potęga. Sam mam 2 aparaty na szeroki film Kieve 6 i Mamiy'e RB. Z tego drugiego powstało na przykład takie zdjęcie obrączki z Hiszpani

 

2005-10-03_zacmienie_wielokrotne_s.jpg

 

Opis zjdęcia znajduje się na mojej stronce w galeria->Słońce. Rownież w galerii w dziale Szerokie niebo znajduje się kilka fotek z Kieva np. Łabędź z Kieva 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.