Skocz do zawartości

Potrzebny patent na dekiel 310mm


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ma siedziec na tekturowej tubie wzmocnionej z zewnatrz cienka blacha.

 

Jakie mocowanie? Jakie materiały? Jak wykonac? Moze sa jakies gotowe cosiki do zaadaptowania? Jak zrobic sensowne wyscie na filtr sloneczny (np. takie do foto MTO z AK)?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Ma siedziec na tekturowej tubie wzmocnionej z zewnatrz cienka blacha.

 

Jakie mocowanie? Jakie materiały? Jak wykonac? Moze sa jakies gotowe cosiki do zaadaptowania? Jak zrobic sensowne wyscie na filtr sloneczny (np. takie do foto MTO z AK)?

 

Pozdrawiam.

W sprawie filtra słonecznego do MTO to najprościej jest nakleić folię na wązki pieścień kartonowy i wsadzić go przed menisk, a następnie wkręcić filtr UV coby nie wypadł. Trzeba też wiedzieć że obecność filtra UV porawia ostrość przy wizualnych obserwacjach, więc jest to idealne rozwiązanie, gdyż też zabezpiecza folię przed kurzem. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalepki na wiaderka maja jakies takie nietypowe rozmiary bo sam probowalem zaadoptowac taką na oprawe do folii Baadera. Hans sprawdz zaslepki do rur PCV, wiem ze jest zaslepka w postaci korka wchodzacego w tubus, lub zaslepka na zewnątrz o sr. 31 cm.

W wykonaniu, które wybrałem możesz zrobić dekiel o dowolnym wymiarze.

gwq7w86uqz1zr93b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno, tylko do dekla z czegos miekkiego (to material jest jakis tak?) nie mam jak zrobic wyjscia na filtr sloneczny od MTO ktory planuje zakupic w AK. Chyba nie obejdzie sie bez "twardego" dekla. Pokrywki kubelkow przemysle.

 

Ostatecznie kupie arkusz blachy alu 500x500mm (1mm grubosci) i wytne z niego okrag na tyle duzy aby starczylo na koszulke. Hmm... mysle, ze 15mm bedzie wystarczajace. Ale pojawia sie ale. Jezeli skopie cokolwiek ze srednica, bedzie spadal. Moge tez spartolic sama koszulke. Bedzie problem z wyjsciem na filtr MTO, ale do przebrniecia. Generalnie kupa upierdliwej roboty, i w sumie spory koszt. Moze ktos mnie jeszcze olsni jakims blyskotliwszym ATMem.

 

Dzieki za sugestie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno, tylko do dekla z czegos miekkiego (to material jest jakis tak?) nie mam jak zrobic wyjscia na filtr sloneczny od MTO ktory planuje zakupic w AK. Chyba nie obejdzie sie bez "twardego" dekla. Pokrywki kubelkow przemysle.

 

Ostatecznie kupie arkusz blachy alu 500x500mm (1mm grubosci) i wytne z niego okrag na tyle duzy aby starczylo na koszulke. Hmm... mysle, ze 15mm bedzie wystarczajace. Ale pojawia sie ale. Jezeli skopie cokolwiek ze srednica, bedzie spadal. Moge tez spartolic sama koszulke. Bedzie problem z wyjsciem na filtr MTO, ale do przebrniecia. Generalnie kupa upierdliwej roboty, i w sumie spory koszt. Moze ktos mnie jeszcze olsni jakims blyskotliwszym ATMem.

 

Dzieki za sugestie.

 

Pozdrawiam.

 

Nie bardzo wiem jaki to ma być filtr MTO, jedyny który mam na myśli to wykonany z foli Badera.

Filtr.jpg

Jak widać jest to sklejka przymocowana do klatki górnej za pomocą rzepów. Podobnie można zrobić ten który chcesz z MTO, ale wg mnie to nie będzie najlepsze wyjście. Jeżeli nie masz sklejki to możesz go zrobić np. z płyty pilśniowej twardej o gr. 2 mm. W przypadku tradycyjnego tubusu kołnierz można wykonać np. z tworzywa typu UNIFLEX.

Zresztą jak zrobisz to się pochwalisz i będzie jasne czy należy iść w Twoje ślady.

 

A ten pokazany wcześniej jest wykonany ze skóry ekologicznej. Stosunkowo wytrzymały, lekki i banalny w wykonaniu. Wystarczy wyciąć i wszyć gumkę. Koszt jego wykonania to kilkanaście złotych. A zaletą jest to że można go złożyć i wsadzić niemalże do kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ten "miekki" dekiel jest kuszacy, ale chcialem miec w deklu mozliwosc zamontowania tego:

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=369

 

lub tego:

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=368

 

Co z deczka komplikuje konstrukcje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ten "miekki" dekiel jest kuszacy, ale chcialem miec w deklu mozliwosc zamontowania tego:

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=369

 

lub tego:

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=368

 

Co z deczka komplikuje konstrukcje.

 

Pozdrawiam.

Zatem napisze jeszcze raz to czego nie doczytałeś:

 

Jak widać jest to sklejka przymocowana do klatki górnej za pomocą rzepów. Podobnie można zrobić ten który chcesz z MTO, ale wg mnie to nie będzie najlepsze wyjście. Jeżeli nie masz sklejki to możesz go zrobić np. z płyty pilśniowej twardej o gr. 2 mm. W przypadku tradycyjnego tubusu kołnierz można wykonać np. z tworzywa typu UNIFLEX.

Zresztą jak zrobisz to się pochwalisz i będzie jasne czy należy iść w Twoje ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.