Skocz do zawartości

Jakie teleskop/?


wiktor1912

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie mam teleskop ale chciałbym go wymienić na lepszy a mam Bressera Pluto 114/500. Poszukuje czegośc z większym lustrem i na dobrym montażu. Możde możecie coś mi polecić dobrego ale jak najtańszego mam mało funduszów. Prosze piszcie. A jak znacie strone tego teleskopu to podajcie rozważę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Syntę 6 na dobsonie:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...52b5977f4d6e302

Dobra jakość - niska cena :Beer:

No niewiem, różnica między 114 a 130 jest raczej niezbyt duża.

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twojim miejscu odłożył bym tą kase i dozbierał 400zł i kuipił Synte 8", a jeśli chcesz już teraz coś kupić to kupiłbym dobrą lornetke. <_<

 

ramsztain, może się mylę ale nie tak dawno sam zadawałeś podstawowe pytania. Nagle się z Ciebie taki znawca zrobił? Nie wprowadzaj ludzi w błąd i zostaw pole do popisu bardziej doświadczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramsztain, może się mylę ale nie tak dawno sam zadawałeś podstawowe pytania. Nagle się z Ciebie taki znawca zrobił? Nie wprowadzaj ludzi w błąd i zostaw pole do popisu bardziej doświadczonym.

 

 

Niewprowadzam nikogo w błąd pisze poprostu to co ja bym zrobił na jego miejscu, a troche się tego forum już naczytałem :Boink: I nie ramsztain tylko Rammstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewprowadzam nikogo w błąd pisze poprostu to co ja bym zrobił na jego miejscu, a troche się tego forum już naczytałem :Boink: I nie ramsztain tylko Rammstein

 

 

A podrugie to jestem pewien że większość osób napisze mu to samo, poprostu Synta jest to dobry sprzęt za małą kase. W tej chwili niema dla niej konkurenta pod względem wielkość lustra, jakość/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro moze za 400 caloc, a osobno tuba , montaz z 500 ? Choc trudno powiedziec.

Jak tuba jest 114/500 i ma parabolizowane lustro to jest duzo lepsze nizby byla 114/1000 z barlowem w wyciagu i sferycznym lustrem - choc najprawdopodobniej taka masz .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli chciałbym sprzedac sama tube z parabolicznym zwierciadłem okularem 12.5mm i 20mm i barlowem 2x, szukaszem 5x24 i 6x30 to ile bym wzioł a mam jeszcze statyw EQ1b i za niego ile wezme??

Weźmiesz nie więcej, niż ktoś zechce zapłacić. Nie jest to zbyt atrakcyjny sprzęt, więc rozumiesz, że znajdzoesz nabywcę kusząc niską ceną!

Pozdrawiam - Miłek

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ....ale ja bym wolal ta Synte 130 mm niz lornetke za 600 zl ...a ogolnie to poczekalbym i kupil Dobsa 6 albo 8 cali

 

bo taka Synta 130 mm spokojnike w dobrych warunkach moge sobie popolowac na kilkadziesiat obiektow mglawicowych i dobrze ogladnac wieksze planety czego w lornetce za 600 zl raczej zrobic nie bede mogl ...watpie tez ze lornetka zaprezentuje mi dobry obraz mglawic planetarnych ...krotko mowiac lornetki sa fajne ale jednak ich zastosowanie jest nieco ograniczajace

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.