Skocz do zawartości

Sprzęt do obserwacji naziemnych.


siwy99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam pytanie ? jaki sprzęt waszym zdaniem może być najbardziej odpowiedni do obserwacji lokalnych (sąsiadki,okolica,czasami księżyc może saturn)ma to być luneta obraz normalny,mam celestrona ultima 65 ,a chcę sprzęt o wymiennych okularach aby uzyskiwać powera ok.50-100X

Mam na oku celestrona:102 Widw View

Co wy nato.

Celestron 102 Wide View został starannie zaprojektowany z myślą o początkujących i średnio-zaawansowanych astronomach, a także do obserwacji naziemnych. Celestron 102 Wide View to znakomita i precyzyjna optyka wykonana według wymagających standardów, przy użyciu wysokiej jakości materiałów zapewniających znakomitą wydajność. Przekonasz się, że obserwacje astronomiczne z tym 4" teleskopem są przyjemnością. Celestron 102 Wide View oferuje 63% wzrost jasności w porównaniu do modeli 80 mm. Dzięki temu uzyskasz niewiarygodny obraz Księżyca, Saturna i jego pierścieni, Jowisza, a także setki obiektów deep-sky, włączając galaktyki, obiekty nebula oraz gromady gwiazd. Mocowanie statywowe 1/4".

celestron widw View

Dane techniczne

- numer katalogowy: 52270

- średnica: 102 mm

- długość ogniskowej: 500 mm

- okular 20 mm (25x)

- okular 10 mm (50x)

- szukacz 8x20

- kąt widzenia: 2.5o @ 20x

 

- pole widzenia: 43,70 m @ 20x

- źrenica wyjściowa: 22 mm

- najmniejsza odległość ogniskowania: 4,58 m

- powłoki: Fully Multi-Coated

- długość: 53,34 cm

- waga: 2,27 kg

Proszę o poradę.

Pozdrawiam siwy99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo fajne sąsiadki i dla mnie to nie jest niesmaczne i jak założę odpowiedni filtr to ich ciała będą niebieskie ale tak serio to mi chodzi o sprzęt do obserwacji w dzien za domem mam łąkę na kturej pasą się koziołki w odległości od 300m do 2000m lubię je podglądać !!!czasami tam się opalają laski ale nie oto chodzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koziolki beda oswietlone sloncem to moze i dobrze bedzie je widac . Czasem przez 235/1300 obserwuje pustulke , jak jest pochmorno to obraz jest szary , nieostrawy . A to tylko ok 150 m i powiekszenie 130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie achromatu f5 nie bierz, bo ma bardzo duże aberracje, nawet 50 razy nie wyciągnie. Kup 80 ED + kątówka z odwracaczem obrazu i bedzie super do każdych powiększeń.

 

Apropo podglądania sąsiadek : odwracacz obrazu nie jest konieczny - będą odrazu do góry nogami ;-)

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednego yukona i nie chcę lunet zoom mam parę fajnych okularów których używam z c8n.Interesuje mnie coś takiego jak ten celestron wide view 102mm chodzi i o długość ma on ok.53 cm do astro to on raczej niebędzie się nadawał do astro mam 200/1000 .Czy jakaś inna firma produkuje podobne lunety ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.