Skocz do zawartości

sluchawkowy dzwiek przestrzenny


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.holophonic.ch/archivio/testaudi...0Holophonic.mp3

moze juz ktos slyszal... a jak nie to warto :D

oczywiscie bez sluchawek nie bedzie efektu.

 

zna ktos z was moze jakis odtwarzacz filmow, ktory by potrafil konwertowac 5.1 do dzwiekow holofonicznych? bo efekt moze byc bardzo ciekawy.

z tego co sie rozejzalem to w odtwarzaczach dvd stosuje sie do tego Dolby Headphones, ale cos takiego dla filmow kodowanych divx'em (oczywiscie tych z 6 kanalami dzwieku) to by bylo cudo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcowym numerze PC WORLD KOMPUTER był artykuł z porównaniem technologii i stosowanych w wielokanałowym przesyłaniu dźwięku do słuchawek. Nie potrafię w paru słowach tego streścić, bo nie miałem dotąd do czynienia z tego typu zabawkami. Nie przypominam też sobie, żeby była mowa o dźwięku holofonicznym. Niestety artykuł na stronie gazetki nie jest dostępny za darmo, ale jak poszperasz, to pewnie u kogoś znajdziesz wersję papierową.

http://www.pcworld.pl/artykuly/50797.html

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko to sa sluchawki wielokanalowe, a mi chodzi o dzwiek w pelni prezstrzenny na zwyklych sluchawkach stereofonicznych (tak jak w mp3 ktore dalem)...

chodz wydaje mi sie, ze pewnym firmom nie jest na reke to, zeby rozwijac technologie dzwieku przestrzennego dla sluchawek za 50-100zl, zamiast dla zestawow glosnikowych za kilkaset-kilka tysiecy zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie, ze gdzies czytalem o dzwieku przestrzennym z 2 glosnikow - nie zwykle stereo.

Jakas firma od gier komputerowych to opracowala . Polegalo na wlasciwym opoznieniu sygnalu i w odbiorze uzyskiwalo sie efekt taki jak z zestawu przestrzennego i do tego w wiekszym obszarze . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przytoczonym przeze mnie artykule jest o słuchawkach z jednym głośnikiem na ucho i technologii odpowiedniego przetwarzania sygnału i również o słuchawkach wielogłośnikowych. Efekty otaczania dźwiękiem są w tych prostych słuchawkach osiągane różnymi metodami i w PC WORLD KOMPUTER jest omówienie i ocena tych technologii. Mam ten artykuł, ale szczerze mówiąc nie mam czasu, żeby się w to zagłębiać. Są dwie pary słuchawek z emulacją efektu przestrzeni przy pomocy jednego głośnika na ucho (Creative HQ-2300D i Icemat Siberia Combo) i sześć par słuchawek wielogłośnikowych (Manhattan Personal Cinema 5.1 Surround Sound Headset, Media-Tech MT-371 -Sculptor 5.1, Philips SHG8100, Sharkoon Cosmic 5.1, Teac HP-11 i Zalman ZM-RS6F+M). Ceny od 189 do 398 zł. Oceny są bardzo szczegółowo rozbite na wysokości tonów, efekt wielokanałowości, dynamikę, wygodę oraz funkcjonalność oprogramowania. Większość tych słuchawek wyposażonych jest we własne karty dźwiękowe na USB, które te efekty emulują. Niektóre nawet mają (Creative) bogaty zestaw dekoderów sprzętowych, a więc można je też stosować przy kinie domowym.

Szczegóły znajdziesz w artykule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.