Skocz do zawartości

Astrofoto za 500 zł??


Kurak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problemik <_<

Prosząc, krzycząc, kłamiąc, podsłuchując, szantażując, wreszcie namówiłem rodziców do kupienie mi nowego teleskopu Sky-Watcher (Synta) SKDOB 8" :banan::helo::Beer:

Ale z moich tajnych zaskurniaków zostało mi jeszcze 500 zł B)

I chce je wydać na sprzęt do astrofotografi, no ale nie mam w tym doświadczenia i niewiem co lepiej kupić!! :mellow:

Czy jakis aparat fotograficzny ?? Analogowy czy cyfrowy??

A może raczej kamerke internetową i laptopa z allegro ??

A może jeszcze cos innego??

FOrumowicze POMUŻCIE!!

 

Pozdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowniki ortograficzne mam nawet i dwa :Boink: ale cóż z tego skoro jestem dyslektykiem :unsure: i najzwyklej na świecie nie widze błędów ortograficznych :unsure:

 

Montaz paralktyczny do mojej synty dokupie w (nie)dalekiej przyszłości i jak narazie robił bym zdjęcia planet i księżyca do których nie trzeba prowadzenia.

 

W zestawie razem z tą synta są dwa okulary Super Ploss 25 mm, Super Ploss 10 mm myślę że na początek to wystarczy :D

 

Dziekuje i Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrówki są przyszłością. Zobacz na forum jest kilku mistrzów "Canonów power shot" - compact. W projekcji dają dobry materiał nawet dla DS.

Na allegro z mojej wiedzy takie canony chodzą chyba do ok. 300 zł.

 

Webcam Philips z kolei nadaje się znakomicie do jasnych obiektów, bo pozwala na stackowanie. Ale trzeba laptopa. Po przeróbce także do DS.

 

Na analogu z kolei robię Ja, bo akurat go już miałem wcześniej. Fotki robię rekreacyjnie, więc Mnie to wystarcza. Robię wzasadzie tylko większe DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić dostatecznego paralaktyka do twojej Synty to wydatek minimum 2-3tyś. a dobrego to ponad 5tyś. Innym problemem jest stabilne posadzenie tej synty na montażu, poszukaj na forum bo ktoś już próbował i były problemy. Prędzej posadzisz go na platformie.

O konkretnym astrofoto z tym telepem to możesz zapomnieć, raczej trzeba będzie się przezbroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 500zł to kup sobie kamerke internetową i złączkę do teleskopu, ewentualnie jeszcze barlowa. będziesz focił księżyc, planety i gwiazdki podwójne.

 

oczywiście z komputera na smyczy.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja sie wyposażyłem do prostego astrofoto za nieco tylko większa kwote (z tym że aparat już miałem) Ale mozna tak:

 

Statyw 100zl, glowica 110zl, napęd 190zl to daje razem 400zl + jakiś aparat, może być stary dobry Zenit i mozna focić widefieldy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady :D:Salut::helo::notworthy:

Chyba jednak troche poczekam z kupowaniem wyposażenia do Astrofoto , uzbieram większą kwote i chyba kupie laptopa + kamerke internetową a na montaż paralaktyczny to sobie chyba długo poczekam x]

 

Wielkie dzienki i Pozdrówko :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj że jeśli masz choćby mały balkon lub możliwośc wystawienia przed dom stacjonara to możesz dokupić tylko przedłużacz i Veste Philips i zacząć cykać z kompa stacjonarnego.

Niestety taki kabel działa tylko do długości 8-9 m max. Potem sygnał zanika i trzeba dodatkowo jakies wzmacniacze USB kupować. No ale pierwsze koty za płoty by już były, no i jakies doświadczenie.

 

Przerobioną Vestą mozna także próbować fotać DS bez prowadznia lecz tylko z ob. do ok. 60 mm. Efekty bywaja zadowalające dla poczatkującego. A no np. M45 - coś takiego od ręki mozna cyknąć Vestą SC bez prowadzenia.

 

A jeśli miałbyś możliwość porzyczenia analoga lustrzanki to możesz zbudować koziołka (mały koszt) i możesz cykać widefieldy na kliszy. Widefieldy to szerokie kadry nieba. Wszystkie większe czerwone mgławice, M31, Plejady i inne troszke drobniejsze obiekty wdzięcznie sie prezentują na takich fotkach.

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.