Skocz do zawartości

20x60 do 400-500 zl


Demir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na parametry sie zdecydowalem, testy poczytalem... Pora na ostateczna decyzje. Czy faktycznie Kronos jest zdecydowanym faworytem i nie ma co wydziwiac? A moze Bresser Saturn albo tanszy Optisan?

Prosze o opinie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na parametry sie zdecydowalem, testy poczytalem... Pora na ostateczna decyzje. Czy faktycznie Kronos jest zdecydowanym faworytem i nie ma co wydziwiac? ...

Jeśli jesteś zdecydowany na Kronosa 20x60, to mam swojego na zbyciu. Zakupiony ok. 2 lata temu w Astrokraku, b.dobrze wyjustowany. To w praktyce nówka, której nie używam od dłuższego czasu, odkąd kupiłem Kronosa 26x70. I dlatego właśnie czeka na nowego właściciela. Jak będziesz zainteresowany to napisz na priv.

Marek B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego właśnie czeka na nowego właściciela. Jak będziesz zainteresowany to napisz na priv.

Marek B.

 

Jeśli mój przedpiśca się nie zdecyduje w najblizszym czasie to może ja bym zareflektował. Wszystko oczywiście zależy od ceny, bo dopiero co troche kaski straciłem na allegro i pewnie musze do pierwszego poczekać na zastrzyk gotówki (choc ostatnio mi pracodawca zwleka z płaceniem <_< ). Ale nie ma pośpiechu. Niech najpierw wypowie sie kolega co był tu pierwszy. Wszystko zależy "skolka to stoit" u Ciebie, czyli ile sobie życzysz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie Kronos jest zdecydowanym faworytem i nie ma co wydziwiac? A moze Bresser Saturn albo tanszy Optisan?

Bresser Saturn akurat ma tragiczną sprawność optyczną na poziomie poniżej 70% -sprawdź wyniki testów na www.optyczne.pl Wiem, bo akurat miałem lornetke tej serii [tylko 15x60, a nie 20x60] i interesowałem się [poniewczasie] tą kwestią. Jak ją kupowałem, nie było jeszcze testów lornetek w wykonaniu Arka i kolegów, a wybór na rynku był ograniczony. Wziałbym wówczas BPC, ale nie chciałem miec 20x w 60-tce, bo to miał być sprzęt do użycia na wyjazdach w góry, a nie było wtedy na rynku lornet 12x60, z resztą pierwsze serie Everestów o tych parametrach były tragicznie wykonane. Pozdrawiam

-Jarosław

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji i ja mam pytanie - czym różni się Tento 20x60 od Kronosa 20x60. ? Czytałem test Pana Zbigniewa Rzepki wedłu którego różni się jednak powiekszeniem vide link :

http://tytan.umcs.lublin.pl/~zrzepka/mysli/index.htm

 

A gdzie można kupić 26x70 ? I w jakiej cenie ?

 

Pozdrawiam

S.G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.