Skocz do zawartości

Astro - ognisko Tarnobrzeg


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to było w okolicach Rzeszowa to na pewno byłbym zainteresowany, ...

 

Też wolałabym okolice Rzeszowa, B) wszystko zależy od terminu i mnimalizacji kosztów przejazdu, postaram się określić, jak będzie już znany termin, wakację mam już ściśle określone.

 

Mam nadzieje że coś z tego wyjdzie, możecie mnie wstępnie liczyć :Beer:

 

 

Dzięki Regulus :rolleyes: za zwrócenie mi uwagi na wątek, coś ostatnio krucho z czasem na przeglądanie Forum :5min:

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że szykuje się prawdziwy zlot :banan:

To może zorganizujemy to na cały weekend?

 

 

Chętnie :D

Organizatorem ogniska jest Fotoclassic, nie wiem czy będzie im się chciało bawić w organizację noclegów. Podjąłbym się tego ale nie znam dokładnie okolic Tarnobrzegu i Sandomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tym razem lepiej pozostać przy pierwotnym założeniu "ogniska" i spotkania na jedną noc, oby pogodną :). Natomiast w przyszłości może jakiś zlot pod patronatem Fotoclassica (a może nie tylko) na Roztoczu. Piękne lasy, ciemne miejsca :) Wszak to jedno z najpogodniejszych miejsc w Polsce, a nie tak daleko jak Bieszczady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Dziękuję za zainteresowanie i wypowiedzi.

 

Jest już termin i miejsce: 18 sierpnia i okolice Tarnobrzega.

 

Doszliśmy do wniosku, że o ile warunki pogodowe dopiszą, to w sierpniu niebo jest ciekawsze niż w lipcu. Więc skoro nastawiamy się na obserwacje to patrząc w kalendarz w tych dniach księżyc powinien je umożliwić.

 

Foto Classcic

Mariusz Dąbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Dziękuję za zainteresowanie i wypowiedzi.

 

Jest już termin i miejsce: 18 sierpnia i okolice Tarnobrzega.

 

Doszliśmy do wniosku, że o ile warunki pogodowe dopiszą, to w sierpniu niebo jest ciekawsze niż w lipcu. Więc skoro nastawiamy się na obserwacje to patrząc w kalendarz w tych dniach księżyc powinien je umożliwić.

 

Foto Classcic

Mariusz Dąbek

 

Według mnie bardzo dobry termin. W sierpniu noc astronomiczna w okolicach Tarnobrzega trwa już około 5 godzin. Pogoda na ogół jest dobra (stabilniejsza niż w lipcu). W wymienionym terminie Księżyc wzejdzie o północy i będzie miał fazę 21%, czyli niewielką. Będzie więc szansa poobserwować obiekty DS. Trochę gorzej będzie z planetami.

Zresztą postaram się przygotować dokładny "terminarz astronomiczny" na tę noc :) z uwzględnieniem wszelkich obiektów i zjawisk, które będzie można zobaczyć. Oby tylko dopisała pogoda, a atmosfera na pewno będzie wspaniała.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już termin i miejsce: 18 sierpnia i okolice Tarnobrzega.

 

Mi pasuje, jak narazie. Niestety pracuję w ruchu ciągłym, na dyżurach i harmonogram często ulega zmianom jak ktoś zachoruje lub z innych przyczyn losowych, mam nadzieję że w tym przypadku tak nie będzie. Tak że deklaruje się na 95%. Napisz jeszcze dokładnie gdzie, przestudiuję na mapie i w Google Earth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.