Skocz do zawartości

Astro - ognisko Tarnobrzeg


Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich zainteresowanych z Podkarpacia i nie tylko.

 

Dzisiaj byłem w Fotoclassicu w Tarnobrzegu i rozmawiałem z p. Mariuszem Dąbkiem (to ten który był w Bieszczadach) - jest możliwość zrobienia astro-ogniska w Tarnobrzegu (lub okolicy) jednak zależy to od zainteresowania ludzi. Taki minimalny stan jaki by był "potrzebny" do realizacji to pi*drzwi 15-20 osób. Jeżeli będzie więcej to super.

 

Jeżeli są chętni to zapraszam - będziemy kombinować - sprzęt też się znajdzie :D no i :Beer: no i :astro:

Jeżeli chodzi o sprzęt to Meade oraz Vixen do zobaczenia i pomacania.

 

Termin i jakieś miejsce jest do ustalenia. Wszelkie sugestie wskazane - bo sumie to na Podkarpaciu mało się dzieje a tak to zawsze byłoby coś :D:Salut:

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było w okolicach Rzeszowa to na pewno byłbym zainteresowany, a w przypadku Tarnobrzega to chyba, że na wakacjach.

 

Myślę, że najlepej by było, gdyby organizator określił jakiś termin (w okolicach nowiu) i miejsce i wtedy ponownie zapytał się, czy są zainteresowani. I co konkretnie może wystawić do obserwacji. Im więcej, tym lepiej. Gdyby oferta była zachęcająca może pojawiliby się koledzy z lubelskiego i świętokrzyskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było w okolicach Rzeszowa to na pewno byłbym zainteresowany,

 

Myślę, że najlepej by było, gdyby organizator określił jakiś termin (w okolicach nowiu) i miejsce i wtedy ponownie zapytał się, czy są zainteresowani. I co konkretnie może wystawić do obserwacji. Im więcej, tym lepiej. Gdyby oferta była zachęcająca może pojawiliby się koledzy z lubelskiego i świętokrzyskiego.

 

Nie chcę się wypowiadać za całą grupę tarnowską, ale od nas do Tarnobrzega jest ok 80 km, czyli +/- na taką odległość zwykle jeździmy, tyle że zazwyczaj w przeciwnym kierunku. Gdyby miejsce było atrakcyjne to też byłbym chętny. Nie znam szczegółowo tamtych okolic, ale wiem że jest dużo lasów i śródleśnych polan między Tarnobrzegiem a Mielcem lub Kolbuszową, kiedyś jeździłem tam na grzyby. Są też ośrodki wypoczynkowe i kampingowe. Wiążąco będę mógł się zadeklarować jak będzie ustalone miejsce i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wpisywać się na listę w wątku - zobaczymy ile jest osób zainteresowanych. Na razie Ci, którzy się odezwali to:

 

1. KrzysztofZ

2. Regulus

3. mbodek

4. Adamo

5. Pawlik

6. slawak1

7. Robert Bodzoń*

 

* pod warunkiem, że następny dzień będzie wolny, chętnie obejrzę lornetki Vixena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. KrzysztofZ

2. Regulus

3. mbodek

4. Adamo

5. Pawlik

6. slawak1

7. Robert Bodzoń

8. antyqjon

9. Sebek*

 

*Tak jak Robert jesli bede mial wolny dzien od pracy jesli bedzie wiadomo o terminie zawsze moge postarac sie o zmiane grafiku :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miłośników Nocnego Nieba!

 

To moja pierwsza wypowiedż Astroforum.org :rolleyes:

 

Dopisuję się do listy :

 

1. KrzysztofZ

2. Regulus

3. mbodek

4. Adamo

5. Pawlik

6. slawak1

7. Robert Bodzoń

8. antyqjon

9. Sebek

10. janusz_m

 

No to jest nas już dziesięciu.

To musi się udać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie imprezą, którą planuje zorganizować tarnobrzeski oddział Foto Classic. Myślę, że dobrym terminem będzie początek wakacji (czerwiec/lipiec), chociaż nie jest to termin sztywny.

Wiadomym jest, że w najbliższym czasie podobne spotkanie odbędzie się w Poznaniu. Chętnie wykorzystam ich doświadczenia zarówno związane z jego organizacją jak i samym przebiegiem.

Dlatego decyzje dotyczące terminu, miejsca oraz planu ustalone zostaną po zakończeniu imprezy poznańskiej. Proszę, więc o cierpliwość do jej zakończenia (11-12 czerwca).

Czas ten można wykorzystać na wymianę poglądów na ten temat oraz uzupełnianie listy uczestników.

 

Foto Classic

Mariusz Dąbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że z pewną zazdrością ;) patrzyłem na poznańską ofertę. Tym bardziej miło, że ukazała się podobna dla "zapomnianej" Galicji. Dodatkowo, taki bezpośredni kontakt wzmacnia zaufanie do firmy i przede wszystkim daje możliwość bezpośredniego zapoznania się ze sprzętem. Przyznam, że od dłuższego czasu przyglądam się - ale tylko na stronach www - lornetkom Vixena (Ultima) 8x56 i 9x63. Mam nadzieję, że będę mógł je "pomacać" i dokonać ostatecznego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie w Tarnobrzegu, albo okolicach Sandomierza to się piszę:

 

1. KrzysztofZ

2. Regulus

3. mbodek

4. Adamo

5. Pawlik

6. slawak1

7. Robert Bodzoń

8. antyqjon

9. Sebek

10. janusz_m

11.munio

 

Powyższa lokalizacja byłaby lepsza bo może przyjechaliby koledzy ze świętokrzyskiego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym z chęcia przyjechała, ale ciutkę za daleko dla mnie...

 

Nie mniej jednak mam nadzieję, że spotkamy sie jeszcze na zlotach.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

 

Gdzie tam daleko. Moze dasz rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.