Skocz do zawartości

"Kosmiczny" podatek na Unię Europejską z SMSów i e-maili


Rekomendowane odpowiedzi

cytat z GW:

 

"Grupa robocza Parlamentu Europejskiego pracuje nad najnowszym pomysłem opodatkowania SMS-ów i listów elektronicznych wysyłanych przez obywateli UE. Zgłosił go eurodeputowany z Francji Alain Lamassoure, członek partii prezydenta Jacques'a Chiraca. Chce, by Bruksela pobierała po 1,5 eurocenta za SMS i 0,00001 eurocenta za e-mail. Ponieważ codziennie Europejczycy wysyłają ich miliardy, w sumie uzbierałaby się kwota, która pomogłaby rozwiązać unijne kłopoty z budżetem." :banan:

 

PS

Czyżby cudowne remedium na wzrost gospodarczy UE, w wyścigu z USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z GW:

 

"Grupa robocza Parlamentu Europejskiego pracuje nad najnowszym pomysłem opodatkowania SMS-ów i listów elektronicznych wysyłanych przez obywateli UE. Zgłosił go eurodeputowany z Francji Alain Lamassoure, członek partii prezydenta Jacques'a Chiraca. Chce, by Bruksela pobierała po 1,5 eurocenta za SMS i 0,00001 eurocenta za e-mail. Ponieważ codziennie Europejczycy wysyłają ich miliardy, w sumie uzbierałaby się kwota, która pomogłaby rozwiązać unijne kłopoty z budżetem." :banan:

 

PS

Czyżby cudowne remedium na wzrost gospodarczy UE, w wyścigu z USA ?

 

Ciekawe jak mnie skasują za emaila, jak postawie serwer pocztowy na swoim kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Ciekawe jak mnie skasują za emaila, jak postawie serwer pocztowy na swoim kompie.

Uuuuch Grzelu.... już sposoba na ciebie znajdą ! Bo założę się, że jak Bruksela będzie chciała swoje, to i nasi cuś od siebie dołożą. A wtedy - zero litości będzie. No : Prawo ma być, a i Sprawiedliwość (dla niektórych) ...

 

... zmiłuj się nad nami!

 

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziemy używać wiadomości PW na forum tym czy innym do kontaktów za free.

Wydaje się bardzo trudne zapanowanie przez podatkobiorców nad tyloma sposobami kontaktu internetowego. Nad tym medium nikt nie panuje. Chyba tylko za SMS operator łatwo może Nas przymusić do tego podatku.

 

Takiej wielkości podatek to jeszcze pryszcz. Gorzej jak Nasi nałożą opłaty za te usługi internetowe, a potem jeszcze Vacik 22%.

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

He, dodam, że powyższy mój post mial raczej charakter żartobliwy. Też nie wyobrażam sobie w pełni skutecznego egzekwowania takich opłat.

Choć... można zakazać - nakazać. Idealnym wzorem może być Białoruś. Na W.P. wyczytałem, że ostatnio został tam skazany na karę więzienia jakiś urzędnik za "utworzenie nielegalnego kanału łączności". Wiecie na czym przestępstwo polegało? Otóż gość zalogował się na ... Skype i z tegoż korzystał. Tam po prostu legalne jest tylko korzystanie z usług znacjonalizowanych przedsiębiorstw telekomunikacyjnych.

 

A może jakiegoś chipa dostanie każdy posiadacz łącza internetowego? He, namierzyć osobników łączących się z netem można ;) No i walić te opłaty, VATy, sruty-tuty... No, oczywiście chipy będą odpłatne, a wykonywać je będzie firma brata Pana..... (kochanki, siostry, kumpla od chlania, xiędza - niepotrzebne skreślić).

Póki co - gadajmy więc do upadłego :D

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam iż to był tylko pomysł i upadł w pracach komisji.

 

A po drugie to i tak dziś płacimy za maile państwu tylko pośrednio.

Łącza i sprzęt providera, jego podatki ,itp. powoduje że państwo kilka razy zarabia na tej czy innej usłudze internetowej.

A komputer w którym jest 22% vatu oraz podatek płacony od zysku sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba: Czy mógłbyś podać źródło powyższej informacji?

 

 

Witam.

Ja jestem źródłem :szczerbaty:

Asystent Posła do PE który zasiada w komisji która zajmowała się tym projektem.

Za kilka dni wszystko będziesz miał na oficjalnej stronie PE.

Tylko bądź cierpliwy, stenogramy są dopiero tłumaczone, potem muszą być sprawdzane przez lektora PE, zatwierdzane przez biuro jakieś tam do czegoś tam.... czyli wielka biurokratyczna machina.

 

POzdrawiam- Kordian

Halla Madrid!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z optymizmem to radziłbym poczekać gdyż może i upadło w Brukseli, ale jak znam życie to nie zdziwiłbym się gdyby nasi rodzimi "geniusze" ekonomii podchwycili pomysł i wprowadzili go w życie w imię naprawy finansów publicznych, becikowego, budowy autostrad itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam.

Ja jestem źródłem :szczerbaty:

Asystent Posła do PE który zasiada w komisji która zajmowała się tym projektem.

Za kilka dni wszystko będziesz miał na oficjalnej stronie PE.

Tylko bądź cierpliwy, stenogramy są dopiero tłumaczone, potem muszą być sprawdzane przez lektora PE, zatwierdzane przez biuro jakieś tam do czegoś tam.... czyli wielka biurokratyczna machina.

 

POzdrawiam- Kordian

Halla Madrid!!!

 

Ponawiam prośbę o podanie oficjalnego dementi na stonach PE :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.