Skocz do zawartości

Heq5


Adam Buhl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktos zauważył, ale w nowym "Sky at Night" pojawil sie test porownawczy czterech montazy z wyższej półki cenowej, mianowicie w okolicach 1000 euro. O ile jestem dobrze poinformowany to jest to pierwszy oficjalny test montazy Heq5 oraz Eq6 w wersji pro. W tej konfrontacji zwyciesca okazal sie Heq5. Pokonal SPHINX'a oraz nowa wersje CG5. Udzwig Heq5 zostal okreslony na 16 kg a Eq6 na 24 najmizerniej wypadl pod tym wzgledem SPHINX na ktorym mozna powiesic tylko 10kg... Dla tych nosnosci zostaly przeprowadzone testy na stabilnosc i najlepiej wypadl...Heq5 :D Bardzo mnie cieszy ten wynik bo wlasnie zamiezam go kupic :Beer: Heq5 jest tanszy od reszty i jest duza konkurecja ale każdy widzi w jego cenie jakis haczyk… Może ten test rozwieje watpliwosci

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzwig Heq5 zostal okreslony na 16 kg a Eq6 na 24 najmizerniej wypadl pod tym wzgledem SPHINX na ktorym mozna powiesic tylko 10kg...

A czyżby tylko udźwig montażu decydował o tym, czy dany monatż jest dobry, czy raczej dokładność prowadzenia ? Moim zdaniem raczej drugi parametr jest ważny.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podać link/kontakt do dystrybutora, który oferuje Syntę 200/1000

Link

na montażu HEQ5 PRO zamiast przedstawionym w oferie HEQ5?

 

Czy są jakieś szanse, że DO wykona takie cudo na zamówienie klienta? O ile może wtedy (szacunkowo) wzrosnąć koszt w/w Synty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy rozmawialem z przedstawicielamo S-W to stwiedzili ze wersja heq5 i heq5 por nierozni sie niczym poza tym ze pro ma Go-to... aco do jakosci prowadzenia to w tescie na dokladnosc tez wygral heq5 z wynikiem 96% tyko niewiem czego te procenty dotycza... Pisze ze heq5 celuje automatycznie na obiekt ze 160 krotnym powiekszeniem umieszczajac go idealnie w centrum... To daje chyba troszke do myslenia... <_<

 

SPHINX jest tam uznany za najbardziej trzesacy sie montaz z calej czworki... tyle bynajmiej na szybko wyczytalem w empiku bedac przelotem...

 

 

Czy są jakieś szanse, że DO wykona takie cudo na zamówienie klienta? O ile może wtedy (szacunkowo) wzrosnąć koszt w/w Synty?

 

W DO jest tem montaz w cenniku i kosztuje 3400zlmysle ze jak pogadasz z nimi to cos takiego na pewno Ci poskladaja. Najlepiej do nich zadzwon i popytaj tylko sie spiesz to zdazysz przed dostawa i w polowie lipca bys juz mial...:D

Edytowane przez Adam Buhl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DO jest tem montaz w cenniku i kosztuje 3400zlmysle ze jak pogadasz z nimi to cos takiego na pewno Ci poskladaja. Najlepiej do nich zadzwon i popytaj tylko sie spiesz to zdazysz przed dostawa i w polowie lipca bys juz mial...:D

Obawiam się tylko, czy koszty nie wzrosną zbyt drastycznie (a mogą) i czy wyrobią się z dostarczeniem tego na połowę lipca. Bo jeżeli zaczną sprowadzać teleskop, potem montaż i części, to całośc myślę, że otrzymam przed 2008 rokiem... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z nimi w zeszlym tygodniu i chcialem zamawiac heq5 na pazdziernik ale mi powiedzieli ze nima po co bo najprawdopodobniej od nastepnej dostawy wszystko bedzie dostepne od reki :Beer: A co do kosztow to mysle ze niemasz sie co martwic i wiecej niz te 4800zl nie wyniesie wiec dzwon, i sie pytaj juz dzis to moze ... :Boink:

Edytowane przez Adam Buhl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy rozmawialem z przedstawicielamo S-W to stwiedzili ze wersja heq5 i heq5 por nierozni sie niczym poza tym ze pro ma Go-to... (...)

 

(...)W DO jest tem montaz w cenniku i kosztuje 3400zl (...)

 

To cos bardzo nie tak jest. Skoro to ten sam montaz, tylko PRO jest wyekwipowane w GOTO, to roznica w cenie HEQ5 - 2099pln vs HEQ5PRO - 3400pln jest troszke dziwna. Albo to wcale nie jest tensam montaz, albo ktos tu sprzedaje bardzo drogie GOTO.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.telescope.com/shopping/product/...roductID=118272

 

W USA upgrade kit do wersji PRO kosztuje 600$ czyli 2000zł

 

W tamtym roku (październik) pytałem się w DO o eq6 i dowiedziałem się że ponieważ w goto są inne silniki to cena podstawowego eq6 + upgrade kit będzie wyższa od eq6 PRO o jakieś ~300-400zł (koszt starych slników), a PRO będzie prawie dwa razy droższy od zwykłego eq6 - no i jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To GO TO tak dokladnie trafia, ze zajely 1 miejsce ? Z tego co czytalem to dokladnosc sledzenia obiektu bywa klasy EQ5 czyli do wizuala . Hans ma HEQ5 / chyba/ i jakos w jego postach nie wyczytalem zachwytow o dokladnosci sledzenia, znikomych bledow okresowych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To GO TO tak dokladnie trafia, ze zajely 1 miejsce ? Z tego co czytalem to dokladnosc sledzenia obiektu bywa klasy EQ5 czyli do wizuala . Hans ma HEQ5 / chyba/ i jakos w jego postach nie wyczytalem zachwytow o dokladnosci sledzenia, znikomych bledow okresowych itp.

 

Zbigu, bo zeby poslac na forum rzetelna analize takiego montazu, to nie wystarczy kilkanascie sesji wizualnych i kilka foto. Powolutku zdobywam z tym montem doswiadczenie i odnajduje jego atuty i slabe strony. Na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Radzi sobie mimo przeciazenia o ok. 3,5 - 4kg z wizualem i pozwala na komfortowa nauke astro-focenia. Jest wzglednie mobilny i nie ma zadnych typowych wad tanich montazy, ale to naprawde za wczesnie aby napisac mu recenzje. Tu trzeba odrobiny odpowiedzialnosci, a nie elaboratow ze jest swietnie albo kijowo po 2 nocach z montazem :). Zreszta sam wiesz o co chodzi, jak czytasz pienia zachwytu nad jakims okularem/teleskopem/montazem wypisywane na forum po 1-2 godzinach od jego rozpakowania. :szczerbaty::Boink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.