Skocz do zawartości

Gierki


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

i po cichu, bez specjalnego rozgłosu, już 18 października tego roku, w sklepach ma się ukazać sequel kultowej gry Quake 4 :banan:

 

Po mrocznym Doomie III, który jednak nie wszystkim się podobał, nudny był, bo znakomitej half lifie 2,

quake 4 ma szanse podtrzymać tradycje wyznaczania ścieżek gier na następne lata.

po screenach widać, że grafika będzie wymiatać:

 

20050628091713.jpg

 

ale w grach grafika to nie wszystko, czy Carmackowi i jego współpracownikom uda się powtórzyć niesamowitą grywalnośc poprzednich części?

 

a przy okazji Serious Sam II od dziś w sklepach :)

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale stalker nie pojawi się niestety w tym roku, mimo zapowiedzi przesunieto go na 2006 :(

z ciekawszych gier to może jeszcze F.E.A.R. okazać się przebojem

http://www.whatisfear.com/us/

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia mamy pełne zaplecze dobrych grafik ,począwszy od Nviada GF 6600GT w gore ,oraz moj ukochany ATI Radeon 9800Pro do RX800 lub lepiej.Ale to chyba przesada z tymi grafami.dawno nie siedzialem w tym temacie ,lecz jeszcze 6 miesiecy temu bylem na bierzaco.Co ja "gadam" 6miesiecy to czas w ktorym "wylegaja" sie nowe Potwory grafiki :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumasie jak myslisz 512MB DDR 400 i Sempron 2800@2.3GHz z dobra grafą pod direct 9.0c z 128MBDDR na pokładznie da sobie rade?Ja mam zamiar w chłodne jesienne wieczory oraz noce(jesli takowe beda pomiedzy bawieniu mojej córeczki :szczerbaty: a obserwacja mi astro)chcialbym spedzic na Quake IV :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujć 512 mb, to tylko żeby system bez bólu pracował

dokup jeszcze drugie tyle, pamięć teraz jest prawie śmiesznie tania

procek powinin Ci starczyć

narazie można się tylko domyślac jakie będą wymagania sprzętowe gry, myślę że podobne jak dooma III

pozdrowienia

 

czyli np.: http://www.tomshardware.pl/graphic/20040809/

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno radki jak i nvidie sa swietne i najszybsze modele obu zaspokoja rzadze graczy, tak wiec ja kierowalbym sie (ale sie nie pokieruje bo nie mam kasy :szczerbaty: ) w wyborze tym, jak dana karta wspolpracuje z reszta podzespolow ktore mamy pod maska. Na przyklad radki wola pracowac z intelami niz z prockami amd itp. Jesli chodzi o preferencje to wole nvidie tylko dlatego ze na nich sie wychowalem ;) (rodzice dawali mi do zabawy karty graficzne zamiast klockow lego :szczerbaty: )

 

Pracujac w serwisie plyt glownych jako tester mialem okazje doswiadczyc jak wazny jest dobor sprzetu pod wzgledem marki. Na przyklad do athlonow trzeba bylo dawac ram kingstona albo goodram bo inaczej calosc dzialala jakby chciala a nie mogla :P Natomiast intelkom mozna bylo pchac wszystko i bylo ok. To samo tyczylo sie chipsetow na plytach glownych-do jednych lepszy byl inny zestaw, do innych drugi (innosc polegala na innosci marki a nie modelu)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ironman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironman zgadzam sie z Toba.Moim 2 żywiołem po astronomi jest informatyka( a dokladnie overcloking).Racja ,że dobór sprzteu to podstawa.Lecz ja zdecydowanie stane po stronie firmy ATI.Ta jakośc kolorów mówi sama za siebie i chyba mam nosa ,bo na pierwszy rzut oka mogę stwierdzic jaka karta graficzna zainstalowana jest na platformie.Moim skromnym zdaniem ATI rulezzzzzzzzzz :banan::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironman zgadzam sie z Toba.Moim 2 żywiołem po astronomi jest informatyka( a dokladnie overcloking).Racja ,że dobór sprzteu to podstawa.Lecz ja zdecydowanie stane po stronie firmy ATI.Ta jakośc kolorów mówi sama za siebie i chyba mam nosa ,bo na pierwszy rzut oka mogę stwierdzic jaka karta graficzna zainstalowana jest na platformie.Moim skromnym zdaniem ATI rulezzzzzzzzzz :banan::Beer:

 

Sprzet to sprzet i moim zdaniem nazwa nie ma co sie podniecac. Brac trzeba to co tansze i lepsze (choc na ogol jest dokladnie odwrotnie).

 

Przypominam, ze za chwile atakuje "xbox 360". A potem PS3 i Nintendo ze swoim sprzetem. Nie widze sensu inwestowania w PC co pare miesiecy tylko po to, zeby pograc w gierke, w ktorej i tak okazuje sie, ze za malo mamy mocy.

 

http://valhalla.pl/xbox/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow valhalla odżyła! :banan::helo:

o dzięki Ci Wielki Odeonie :notworthy:

 

Spokojnie, do nowego roku jeszcze troche czasu ;) Za 1.5 miesiaca powinnismy sie uwinac z otwarciem publicznych betatestow dla tysiaca osob - na razie (konkursowo).

 

A tu m.in. info prasowe, gdyby kogos zaineresowalo, czym byla i czym bedzie Valhalla.pl

http://www.webinside.pl/news/1299

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy mnie pójdzie:

 

Athlon 2500+, 1 GB Ram, Radeon 9200 128 ram

 

?

 

Może i pójdzie ale co to za granie przy 5-10 fps. Niestety Piotruś grafika do wymiany reszta ok.

 

Nie ma czasu nawet teraz pograć. Doom3 zaczęty czeka na dokończenie (ciemność widzę- przesadzili), HL2 zaczęte czeka na dokończenie, Unreal2 zaczęte czeka na dokończenie.

A grywa się zwykle nocami czasem do rana z browarkirm w ręku (w weekendy oczywiście) w .... Counter Strike Source po sieci na servach całej Europy. Kurcze ta gra się na prawdę nie nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też bawiło mnie podkręcanie sprzętu. Spędzałem na analizowaniu testów z sieci sporo czasu. Później podkręcałem to co aktualnie miałem w kompie. Mój kolejny 4 czy 5 komp czyli obecny, to coś wręcz odwrotnego. Procesor Sempron 2400+ ustawiony na 1GHz i napięcie 1.4V, grafika R9550 Gigabyta(zaledwie ciepła), 512MB RAMu, 3x 80mm wentylatory pracujące na minimalnych obrotach, sterowane jednym prostym układem z termistorem, zwiększają obroty po przekroczeniu 42st(praca z histerezą 6st) czyli prawie nigdy. Zasilacz oczywiście ma zmienione miejsce zamocowanie wentylatora(jest wewnątrz obudowy), przez co dmucha on na jego elementy a nie wyciąga powietrze z obudowy jak w standartowych zasilaczach, sposób sprawdzony i stosowany w większości droższych zasilaczy. Całość osiąga niewielkie temperatury a poziom hałasu w czasie zwykłej pracy jest minimalny. Często znajomi zaglądali pod biurko szukając kompa bo wydawało im się, że coś tu nie gra.

Jeśli ktoś nie ma ochoty na modernizację sprzętu to polecam tylko wymianę zasilacza na tani a naprawdę świetny(z Allegro) marki Fortron(50-60zł). Jakość wykonania, generowany hałas i stabilność napięć przy tej cenie są nie do pobicia(testowany u brata na Bartonie 3000+). Dopiero przy takim cichym komputerze można spokojnie posiedzieć np. w necie nawet kilka godzin.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się z grafą zatrzymałem na poziomie GF2. po prostu jak się pracuje na komputerze 8h dziennie to już grać się odechciewa (przynajmniej mnie ;) ) ale przymierzam się do zmany grafy już niedługo. dokupię do niej blok wodny i wyżyłuję do granic technologii hehe. oj będą FPS, będą... :D. a ostatnio dorwałem port fajnej, starej DOSowej gierki :banan: i ciupię czasem w weekend. jak się kto nie domyśla jakiej to patrz avatar :rolleyes: . aż się łeska w oku kręci.

 

:Beer:

 

PS. pozdrawiam brać OC :D:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

a ostatnio dorwałem port fajnej, starej DOSowej gierki :banan: i ciupię czasem w weekend. jak się kto nie domyśla jakiej to patrz avatar :rolleyes: . aż się łeska w oku kręci.

...

 

lezka się kręci, ... ale ze śmiechu, jak się wspomni Duke Nukem Forever :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mogę napisac po paru etapach Q4

-cudna grafika choc nie rzuca na kolana jak chociażby woda w HL2 :D

-klimat - rewelka - cud miód malina - :banan:

już wiem nad czym będę teraz siedział ( zwłaszcza że skończyłem Sam Seriuos2)

POLECAM MOCNO

dużo lepsza grywalnośc niż w Dóma 3 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.