Skocz do zawartości

SUN 01.07.2006


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

kolejne zabawy z materiałem - tym razem bez żadnych przelotek

używając dłuuugiego barlowa x3 Rini jak pan bóg nakazał

Dynax chyba łapie więcej detali na swoją zasyfioną matrycę ;D

tak mi się wydaje

niż przy skracaniu odległość między szkłem barlowa ma matrycą ...

 

finito.jpg

 

zresztą próbowałem nawet barlowa włożyć w barlowa i focić - coś tam wyszło

pokażę w ramach eksperymentowania - w wizjerze prawie nic nie widać więc ostrość ustawiałem na czuja ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne :notworthy::notworthy::notworthy:

Cholerka, przyzwyczajasz nas do coraz lepszych zdjęć i właściwie to już nie wiadomo, co powiedzieć. :Beer:

Trochę te czerwone plamki przeszkadzają. To syfki na matrycy?

Twoje jest odwrócowe w stosunku do tego z SOHO czy jest tak samo ustawione?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak soho - to duże czerwone z boku lewego to teoretycznie ta duża plamka :unsure:

a reszta kropek to syfy <_<

 

tak zresztą wygląda (oczywiście przeprocesowane żeby cokolwiek było widać) foto z barlowax2 włożonego w barlowax3 i ta duża plamka :ha:

 

jak pisałem ostrości nie ma bo niewiele było widać w wizjerze (KM Dynax 5D nie może być podłączony do kompa - czekam na firmware nowy od Sony :D i pewnie nigdy się nie doczekam :blink: )

 

barlow5.jpg

 

p.s. chciałbym robić coraz lepsze fotki - mam nadzieję że tak właśnie jest ...

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano (skoro świt o 13tej :ha: ) jak tylko się obudziłem :banan:

stwierdziłem że obalam konwenanse

i muszę spróbować złożyć wczorajszy materiał jak mi serce podpowiada :blink:

i ot co

wyszedło z podpowiedzi

 

heheh może po prostu inaczej

:Salut:

 

finito2.jpg

 

to oczywiści tylko 25% rozmiatu a i tak ma 156kB czytaj morderstwo dla modemowców :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pół godzinki temu działało ...

mam pomysł moment

 

p.s. właśnie usiłuję się dostać na mój serwer

ma jakieś problemy :angry:

chyba poczekam aż admin się zorientuje i postawi mój serwer z powrotem na nogi ...

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czerwony paproch przykleił się do tarczy po lewej na dole. :banan: Mógłbyś Tadeo częściej matrycę czyścić :ha:

A tak na poważnie. Częściej dawaj te pro-wytryski, dzięki nim Twoje pomarańcze wyraźnie zyskują na dramatyzmie. Zresztą obszar wokół plamy też jest bardzo interesujący. Wyobrażam sobie jak by to było gdyby była duża grupa plam.... :Beer:

PS. Na Twoich ostatnich zdjęciach widać coś w rodzaju krążków interferencyjnych. Czy to kompresja, czy rzeczywiście coś gdzieś psuje obraz?

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem - te krążki to interferencja z moim monitorem.

Wracam jeszcze do orientacji Twoich fotek w stosunku do obrazów z SOHO. To ostatnie zdjęcie pokazuje tyle szczegółów, że pokusiłem się ocenić na ile orientacje są zgodne.

sun.jpg

Wyszło mi, że Twoje trzeba przekręcić o około 35* zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Daję dwa obrazy z SOHO, na jednym (magnetogram) widać fajnie korelację Twojego zdjęcia z obszarami anomalii magnetycznych w okolicach plam, a na drugim świetnie zgadza się położenie protuberancji.

PS. Ciekawe co to za ciemny prostokąt na dolnym zdjęciu? Czyżby tajne więzienie CIA?

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też u siebie widzę te cholerne krążki :o

qrde musimy się spróbować zgadać na jakieś focenie PST, koniecznie...

cały czas kombinuję jak by tu posadzić PST na montaż Soligora

celowanie w środek kadru statywem foto doprowadza mnie do szału

a wiem że ty posadziłeś swojego MTO na montażu Skajlóksowym :helo:

śruba pod MTO i PST to to samo - zwykła foto

pokaż swój patent jakeś to uczynił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie wystarczyłoby zrobić dovetaila z listwy z twardego drewna, a jeszcze lepiej z metalu. Przymocować ją do PST przy pomocy śruby z futerału od starego aparatu foto i już. Ja mam z MTO trochę inny wynalazek. Mam taki uchwyt pistoletowy od aparatu (jak na poniższym zdjęciu).

112919088.jpg

Przykręcam go do MTO i ordynarnie wkręcam go w uchwyt montażu. Niestety to straszna prowizorka. Po pierwsze w uchwycie jest mały bolec, który rysuje mi obudowę MTO. Po drugie łączenie MTO z uchwytem nie jest pewne - obiektyw jest dosyć ciężki i czasem lekko się obróci. Po trzecie - wkręcam uchwyt do montażu zgniatając jego plastikową rączkę na maxa, ale i tak nie trzyma się pewnie i grozi wypadnięciem. Po czwarte wreszcie - całość jest fatalnie wyważona w osi deklinacji i muszę hamulce nadwyrężać. A więc niby działa, ale nie polecam. Ja od początku kombinuję, żeby jakieś pewne obejmy do MTO zmajstrować. A że jestem leniwy, mam dwie lewe do majsterkowania i do tego nie mam czasu - kupuję w OBI i Leroy Merlinie jakieś obejmy do rur i raz za razem przekonuję się, że nie pasują itd., itp.

Być może mój wynalazek byłby na początek znośny do PST, ale trudno mi to z czystym sumieniem polecić.

PS. Jaka jest średnica PST? Może dałoby się przymocować go za pomocą obejmy od Skyluxa? A gdyby było za luźno, to jeszcze dałoby się jakąś warstwę w miarę twardej gąbki (takiej od izolacji rur CO). Jak chcesz mogę Ci tę obejmę na jakiś czas pożyczyć. Od wczoraj mam sajgon w mieszkaniu - remont łazienki, kibelka i połowy reszty mieszkania. W związku z tym cały sprzęt optyczny mam w kartonach w firmie aż do połowy sierpnia (remont +wyjazd wakacyjny)

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saywiehu

poczekaj aż zobaczysz słońce na żywo przez PST

to jest dopiero masakra (mam nadzieję że nie widziałeś jeszcze i będą chętni na zlocie żeby popatrzeć na naszą kochaną gwiazde)

 

a co do mocowania - do Kościółka niby daleko nie jest ale...

czy może znasz Lampka miejsce gdzie w zwykłym aluminium mogli by zrobić klocek/listwe z 3 dziurkami ...

nagwintować ewentualnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to zwykła śruba statywowa to chyba najtaniej taką można zdobyć w sklepach z akcesoriami do monitoringu i ochrony. Sprzedają tanie statywy pod kamerki, chyba za 10zł tam są standardowe śruby statywowe.

Ja tak właśnie posadziłem MTO na skyluxie.

 

Tylko pamietaj że śruby statywowe są calowe a takich gwintów to mało kto się podejmie (chyba że jakiś hydraulik który ma dobrze zaopatrzony zakład).

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.