Skocz do zawartości

czy ktoś coś wie na temat tych lornetek Meade/Bresser


xtro

Rekomendowane odpowiedzi

W moich poszukiwaniach właściwej dla siebie lornetki trafiłem w końcu na strony Meade. W wątku szaleństw zakupów w Lidlu w większości wychwalacie sprzedawane tam lornekti 10x50 (przynajmniej jeśli chopdzi o stosunek ceny do jakości). Sam skusiłem się i objechałem Lidle w Szczecinie, niestety wątek jest już dość stary więc astromaniacy dawno mnie uprzedzili i jak na tę chwilę nic się nie ostało... Niemniej skoro już w temacie produktów tej firmy, moja uwagę zwraca model dedykowany do astro: www.meade.de/index.php?id=62&act=pdis&actid=1553070

wikawi mnie czy ktoś coś wie na temat tej lornetki. Cena wydaje się byc zbliżona do Berkuta 25x70 który jest dostępny u nas. Druga sprawa to allegro na którym znalazłem o takie coś:

allegro.pl/item113942223_lornetka_bresser_20_360x100_gigant_jedyna_extra.html

Wiem , że wasze opinie na temat lornetek zoomowych są jednoznaczne... ale zerknijcie, cena jest i duża i mała (mała jak na markowy produkt o takich parametrach, duża jak na bubel z chin) , niemniej chciałbym ten model zobaczyć. Może ktoś cos wie na jego temat (w końcu w lidlu też byłu podobno modele chińskie, a jednak niezłe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) allegro na którym znalazłem o takie coś:

allegro.pl/item113942223_lornetka_bresser_20_360x100_gigant_jedyna_extra.html

(...) Może ktoś cos wie na jego temat (w końcu w lidlu też byłu podobno modele chińskie, a jednak niezłe :)

A właśnie wczoraj mogłeś poczytać u nas o tym produkcie. Dziś też możesz, jeśli zajrzysz tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtro! Litości!!!!!!! Ile razy można tłumaczyć, ze takie wynalazki sensu żadnego nie mają. Pisano już o tym setki razy, ja też, nie bede tego robił po raz n-ty. Przejrzyj archiwum, z reszta parę watków niżej pytał o ten sam sprzęt KILLER. Sprawdź, co mu odpisałem. Tłumacz człowiekowi, jak koniowi na miedzy... Z reszta, Twoja sprawa i pieniadze, jak chcesz, wyrzucaj je w błoto. Tylko pozostaje jeszcze ten drobny problem, że ta drogą nabijasz kabzę oszustom, zachęcajac ich do skubania następnych naiwnych...

Pozdrawiam

-Jarosław [lekko rozgoryczony]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtro! Litości!!!!!!! Ile razy można tłumaczyć, ze takie wynalazki sensu żadnego nie mają. Pisano już o tym setki razy, ja też, nie bede tego robił po raz n-ty. Przejrzyj archiwum,

 

Jarku, nie denerwuj się. Ja do tematu lornetek i nieba wracam po z górą 20 latach (w tamtych czasach oglądałem niebo najpierw lornetką teatralną 2,5x - potem, po popsuciu przez zdolnego kolegę dokonałem chyba dobrego wyboru - jeśli jakiś wtedy był - kupując BPC 8x30 poleconą przez optyka, którą jako najlepszą z posiadanych mam do dziś). Nie było wtedy wspaniałych forum, ale człowiek radził sobie to pytając sprzedawcę, to znajomego. Jestem tu na forum może miesiąc, a pytam by nie zbłączić. Po tym miesiącu m.in. dzięki takim ludziom jak Ty wiem już , że na moją kieszeń (ok. 500-800 zł) najlepiej kupić Kronosa 26x70 lub Berkuta 25x70 - ze względu na brak tych pierwszych na rynku, choć światełko nadziei zaświeciło ostatnio w Pryzmacie (zaznaczam, że mi akurat zależy na większym powiększeniu, inni pewnie wzięli by inaczej np x15 za to w większym polem widzenia). Lornetki jak dla mnie idealne, wady w stylu zażółcenia mi nie przeszkadzają (moja bpc też daje ten efekt, ciepłej żółci , który mi nawet odpowiada). Tylko dlatego, że jeszcze szukam (a może...) zadaję pytania, na które może już nawet i sam znajdę odpowiedź, jednak może ktoś poleci, odwiedzie, albo coś jeszcze. Do czasu aż nie będę miał w domu ruskiej lornetki o w/w parametrach od czasu do czasu jak coś mnie zafrapuje choćby na allegro to pozwolę sobie zadać może i irracjonalne pytanie, niemniej nie chcę się ograniczać do tego co już wiem, a nóż trafi się coś ciekawego, choć optyka rządzi się swoimi rawami i nowości nie są tu takie jak w postępach choćby informatyki. Archiwa przeglądam, akurat wątku o tej lornetce 100mm nie mogłem zobaczyć bo o ile dobrze widzę wątek w tym temacie zaczął się nieco po pojawieniu się ich na allegro, co świadczy o tym że wielu tu czytających jest stałymi bywalcami (jak i ja). Ot popisałem sobie :)

 

PS. jeden z użytkowników podobnego cuda chwali tam optykę, gani wykonanie... czyli jednak może warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Xtro, trochę Cię rozumiem, bo ja sam przywykłem dzielić włos na czworo czasem. Ale zastanów się , na ile to jest racjonalne w formie, w jakiej to robisz. Bo wygląda to tak: wiesz już, m. in. dzieki forum,że te tzw. wynalazki o rozdętych do niemozliwosci parametrach to szajs i co ważniejsze masz [?] ogólne pojęcie, dlaczego. Tym samym jak sam piszesz myslisz o racjonalnym wyborze [typu te 25x70 itp]. Więc dlaczego nagle ni stąd ni zowąd pytasz na forum o takie barachło? Liczysz na cud, że komuś się prawa fizyki udało oszukać? To trąci magicznym myśleniem i wywołuje szum informacyjny. Stąd moja irytacja. Szkoda czasu zawracać sobie i innym głowę takimi dziwadłami...

Pozdrawiam

-Jarosław

P.S. Pomyśl tak: gdyby komuś faktycznie udało się skonstruować sprzęt o takich parametrach dajacy zadawalające efekty, to ile mogłoby kosztować takie cacko? Czy sprzedawaliby je za psi grosz na allegro? Gwarantuję Ci,że ani Ciebie, ani mnie nie byłoby na nie stać...

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtro, jeszcze taka generalna uwaga o lornetkach z allegro. Sprzedawane tam bina w 90% mają NIEPRAWDZIWE parametry. Wszystkie lornetki w przedziale cenowym 50-300 zloty i parametrach:

 

20x70, 30x70, 40x70, 50x70, 60x70 70x70, 100x70, 20x80, 30x80, 40x80, 50x80, 60x80, 80x80, 100x80 oraz ta sama seria tylko opisana jako bina o obiektywach 90mm To ta sama, plastikowa lorneta z róznymi nalepkami (canon, optrons, nikon, hama, itd.) o parametrach 8x55 i bardzo słabej optyce. Są też klony tego wynalazku w wersji z zoomem (i znowy parametry zooma podawane są różnie od 10-30x po 20-100x).

 

Mimo pięknych markowych znaczków, opisów jakie to one nie maja pole i parametry TO JEST CIĄGLE TA SAMA LORNETKA w różnych wersjach stylistycznych. Jasne?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.