Skocz do zawartości

Cenzura..


Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem trolle.. Ja rozumiem spamerow.. Ale ***** takich userow jak rziomber cenzurowac / moderowa / nie wpusczac calkowicie na forume? BO co? Bo mial racje? *****. Tak.. ***** .. Kolega jest mlody, ma spora widze, calkowicie go popieram bo wielu osobom pomaga i jest zyczliwy. MODERACJI W TAKI SPOSOB MOWIE NIE! NIE! NIE! NIE! Tak.. Zbanujcie i mnie jak i jego.. Wypraszam sobie poczynania Sumasa.. VETO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to nie wiecie, że góra, w tym przypadku Rada jest nietykalna?. Zawsze admini i modemy mają racje, nawet gdy jej nie mają to mają. Nie można jechać, nie można nic bo towarzystwo jest święte.

Każdy by chciał veta (prawie), ale co my możemy.

To troche jak Planetarium TVP- oni w tv sobie z astro jajeczka robią, a my możemy sobie tylko gadać.

A tak wracając, to jeśli ban dla Radka (jest moim i nie tylko kolegą- dla mnie ważnym min dlatego, ze był jednym z pierwszych kolegów astronomicznych) to ban i te inne moderatorstwa należą się sporej liczbie osób. Ale tacy na tym i na innych forach nawet nie mają nawet ostrzeżeń (o jakie chodzi nie napisze, bo to widać jakie, bo się ludzie dopominają).

Pisać głupoty, znalesc kozła, 5 przypadkowych z linkami przymoderować - "rubta co chceta".

 

Jeśli już wybieracie to ja się zgłaszam na ochotnika do moderacji, ew. bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, aby ta niezbyt miła sytuacja dotycząca Radka została jak najszybciej zakończona, tak aby nie musiały pojawiać się podobne, emocjonalne posty. Proszę o to zarówno Radę, jako decydującą o sprawach dotyczących forum, w tym utrzymania porządku, jak i Radka, którego uważam za jednego z kolegów z forum.

 

Nie będę rozpatrywał kto ma rację, gdyż aby to uczynić musiałbym znać całą sytuację, a znam zapewne tylko szczyt tej góry lodowej. Ale wiem, że w każdej sytuacji można dojść do porozumienia i wierzę, że tak będzie tym razem.

 

W każdym razie nie czuję się dobrze, gdy czytam spory osób, które lubię. I dlatego napisałem tych kilka zdań :)

 

Dygi, Łukasz :Beer: Radek :Beer: Sumas :Beer:

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie ktoś się w tej sprawie zapędził, za dużo tu emocji, pewne słowa typowe dla polskiego kina pozostawmy aktorom bo braknie dialogów w nowych produkcjach.

 

Skoro konstytucja forum mówi że forum stanowi naszą wspólną wartość i jest całkowicie wolne od cenzury to zacznijmy spokojną i wartosciową dyskusję.

 

Na początek niech Adam lub inna kompetentna osoba wyznaczona przez Adama przedstawi jak wygląda obecna sytuacja (chodzi o sprawy które zostały poruszone przy okazji ostatnich zmian na forum). Chodzi między innymi o cenzurę, sprawę linków na forum, itd.

 

Jak będziemy mieli jasność obecnej sytuacji każdy kto ma na celu dobro naszego forum wyrazi zdanie co ewentualnie należało by poprawić, co zmienić.

 

Czujmy się potrzebni, skoro to forum ma być naszym astro-domem z prawdziwą astro-rodziną to chociaż dyskutujmy o problemach.

Nie powielajmy sytuacji czesto spotykanych w naszym społeczeństwie czyli "co mnie to obchodzi mnie nie biją", "ja w takich sytuacjach nie zabieram głosu", "fajna pogoda", itd.

Potem się okazuje że nam kogos w rodzinie pobili czy ukradli coś i zaczyna się psioczenie.

 

W myśl zasady że lepiej zapobiegać niż leczyć zachęcam do spokojnej rzeczowej dyskusji.

 

 

 

ps. Oczywiscie pod warunkiem że Rada Forum będzie nas chciała wysłuchać. Jeśli nie ma tu miejsca na tego typu inicjatywę to proszę o stosowną informację. Temat się zamknie i sprawy nie było.

 

 

 

mariusz

 

ps2. widzę że Robert również delikatnie sugeruje spokojne rozwiązanie :D

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez adminów żyć się nie da, a ideałów nie ma i potknięcia się zdarzają - czy to widziane tak słusznie przez użytkowników czy też nie. Wierzę, że można dojść do porozumienia :)

 

Najważniejsze aby nie powielać błędów, stąd moja propozycja dyskusji. Często przy rozwiązywaniu problemów robi się tzw. burzę mózgów a potem wyciąga najlepsze pomysły. Stosują to zespoły NASA, naukowcy, dlaczego nie my?

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te emocje wynikają z ostatnich upałów, słów nieparlamentarnych można użyć dla wyrażenia emocji w mowie potocznej, a pisząc posty należy pokazać, że potrafimy panować nad językiem. To jak Mariusz pisze ma być wspólny dom, a nie budka z piwem. Pijmy :Beer: z kulturą :szczerbaty:

Jeżeli nie umiecie prowadzić korespondencji bez użycia K***A, to popieram banowanie na jakiś czas dla opanowania. Niegrzecznym dzieciom też nie pozwalam oglądać TV przez parę dni, rozumiem adminów.

Zaznaczam, że prowadziłem wiele sporów z rozmaitymi ludźmi, i w żadnym sądzie nie mówiłem słów uznanych powszechnie za obraźliwe. Szanujmy sie nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te emocje wynikają z ostatnich upałów

 

Nie nie, te emocje nie wynikają bezpośrednio z upałów tylko z konkretnych decyzji jakie tu zapadły.

A czy te decyzje nie wynikają pośrednio z upałów to Bóg jeden wie (lub diabli wiedzą, aby nie było że jestem stronniczy :D ).

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem trolle.. Ja rozumiem spamerow.. Ale ***** takich userow jak rziomber cenzurowac / moderowa / nie wpusczac calkowicie na forume? BO co? Bo mial racje? *****. Tak.. ***** .. Kolega jest mlody, ma spora widze, calkowicie go popieram bo wielu osobom pomaga i jest zyczliwy. MODERACJI W TAKI SPOSOB MOWIE NIE! NIE! NIE! NIE! Tak.. Zbanujcie i mnie jak i jego.. Wypraszam sobie poczynania Sumasa.. VETO!!!

 

Nie ma to jak pokazać ***** poziom co?

Niestety wywalając takie słowa jeszcze nikt nic nie załatwił do ***** nędzy.

Weź se chłopcze słownik i odnajdź słowa, które wyrażą twoją flustrację a będą inne od zwykłych **** z rynsztoka.

Nie oceniam tego co "merytorycznie" napisałeś ale jedynie poziom słownictwa bo ten jest w Twoim przypadku ******** niski. :dupka::dyskusja::kupa::mad3::naughty::lanie::sterb003::sterb026::whip::zadek:

 

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić/gdzie jest opcja, która pozwala uczynić wątek niewidzialnym? Mam już dość wpadania na takie wątki. Chcę być głupią blądynką która nie włącza kanałów gdzie mogą pokazć głód w Somalii. Mam dość.

 

Ps. Jak mi przejdzie złość, to sobie ten filtr wyłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić/gdzie jest opcja, która pozwala uczynić wątek niewidzialnym? Mam już dość wpadania na takie wątki. Chcę być głupią blądynką która nie włącza kanałów gdzie mogą pokazć głód w Somalii. Mam dość.

 

Ps. Jak mi przejdzie złość, to sobie ten filtr wyłącze.

 

Skoro nie lubisz takich wątków to zastanów się dlaczego one powstają i napisz co zrobić aby ich nie było (ale nie tylko widać bo to sprawy nie rozwiąże).

 

Jak zamkniesz oczy aby nie widzieć zła nie zobaczysz też dobra, a wtedy nie ma sensu dalej egzystować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Zgadzam się, że ten wątek zaczął się trochę nieszczęśliwie (*****), choć rozumiem, że powód, czyli zbanowanie Radka, mimo że już, oimw, nieaktualne, był naprawdę bulwersujący.

 

Ale, próbując przywrócić dyskusję na właściwe tory (dyskusji o cenzurze), powiedzcie, czy Waszym zdaniem, powinno być na forum dozwolone:

 

1. linkowanie do innych stron/forów astronomicznych (lub zbliżonych) o charakterze niekomercyjnym

2. linkowanie do aukcji na allegro.pl w dziale Astromarket

 

Moim zdaniem:

1. jest absolutnie w porządku, AF nie jest gettem i każdy użytkownik ma prawo do poinformowania o tym, co dzieje się na jego stronie, czy też (jak w przypadku Radka) na grupie dyskusyjnej

2. powinno być dozwolone w przypadku ogłoszeń prywatnych, nie zaś sklepów handlujących na Allegro.

 

I, mimo wszystko, pamiętajcie, że na tym forum, tak jak i w każdym przypadku, rację ma ten, kto za to wszystko (serwer, łącze) płaci. Wszystkim niezadowolonym z tego faktu, przypominam też, że Usenet wciąż jest darmowy i wolny a grupa pl.sci.kosmos żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo Radek chyba znowu "wisi". To chyba po TEJ jego wczorajszej odpowiedzi na forum.

 

 

Co do pytań postawionych przez BBwro to zgadzam się z nim.

Nie blokujmy linków bezmyślnie nasz świat astro ma się rozwijać a nie cofać. Internet to baza wiedzy której czasem nie sposób przelać na strony forum inaczej niż przez podanie odnośnika.

Dlaczego uczestnicy forum mieli by nie dawać linków do swoich aukcji. Nie popadajmy w paranoję to raczej allegro może być dla forum miejscem reklamy a nie odwrotnie. Zawsze można przekierowywać do opisu na forum (tylko czy Rada by tego chciała?? ).

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa identyczna jak z finału MŚ Zyzio i Materaca. :rolleyes:

 

Radek Zyzio został niesłusznie wykartkowany, bo fajnym kolegą był. :rolleyes:

 

Piszesz dając do myślenia a rozwiązań może być wiele. Nie bój się nikt cię tu z potocznej "bani" czy "byka" nie potraktuje. Napisz jasno o co ci chodzi, co ci się nie podoba, nie siej niepotrzebnych teori spiskowych niczym wczesniej wymieniony "trol".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

1. Publiczne używanie słów wulgarnych mnie wk****a !

2. Linkowanie do jakichkolwiek innych forów uważam za w porzo - jeśli tylko istnieje jakiekolwiek merytoryczne uzasadnienie.

3. Linkowanie do aukcji Allegro - w porzo, nawet do aukcji sklepów - czasem w ten sposób można kupić sensowny sprzęt w sensownej cenie, lub dostać to, czego aktualnie nie ma w ofercie DO, FC itd.

4. Jeśli ktokolwiek pokazuje, że żyje tylko dla pokazania swoich racji - omijam. Życie powinno być sztuką kompromisów - byle "delikatnych". Jak kto chce, to z każdym się dogada.

 

Skoczcie chłopaki na piwo z Ori w końcu, albo nie siedźta tyle przy kompach jak gorąco :D

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się unikać konfliktów, ale jednocześnie chcę wiedzieć co się dzieje wokoło mnie, tym bardziej że sprawa dotyka również mojej osoby (jak i całych astronocy). Dlatego proszę o wyjaśnienie kilku spraw.

Kilka dni temu Rada (z tego co wiem) wprowadziła zmiany na forum, które miały ograniczyć dostęp do Hyde Parku i Spraw AF. Przy okazji zostały wycięte linki do optyczne.pl i jak się dowiedziałem niedawno, również do astronocy.pl... :blink: Powiem szczerze i delikatnie - nie rozumiem tego...

Dziś dowiaduje się, że zbanowano kilku użytkowników forum, ale z jakiego powodu to nie wiem...

Dlatego proszę Rade o jasne, szczere i rzetelne przedstawienie ostatnich kilku dni i ostatnich kilku wydarzeń, które miały miejsce na forum.

Dogadywanie się "za plecami" nie jest dobre moim zdaniem, a społeczność forum ma prawo wiedzieć o powodach i przyczynach takich decyzji.

Czekam na oficjalną odpowiedź Rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu ostatnio się udzielać, ale Panowie, chyba te upały naprawdę Wam szkodzą. Nie ma żadnego wycinania linków, ani do astronocy, ani do optycznych. Weźcie może ostudzcie się w zimnej wodzie.

 

Co to jest? Parlament? Dyrektywy, rozporządzenia, oficjalne informacje. Litości. Każdy ma swoją pracę i naprawdę nie zawsze jest czas pisać elaboraty, czy tłumaczyć godzinami przez telefon.

 

Naprawdę przeceniacie rolę rady. Sprawa Ziombera ciągnie się już latami. Ostatnio przesadził, o czym nie każdy z was wie i nie musi wiedzieć. Są to zagrywki nawet pozaforumowe. Decyzja w jego sprawie była wynikiem właśnie burzy mógzgów. Mimo, że nie byłem osobiście zaangażowany w tę sprawę to starałem się z nim porozmawiać, aby zrozumiał, że nie ma prawa nikomu narzucać swojego myślenia oraz wykrzykiwać "Śmierć Forom i serwisom - tylko Grupy". Wydawało się, że zrozumiał. Ale co tam... po godzinie zrobił, co zrobił.

 

A dla obrońców wolności totalnej - pokażcie mi choć jedno forum >100 osób, gdzie można robić i pisać tyle, co na AF. Gdzie można wykur... się na moderatorów, gdzie można powiedzieć, że forum jest do d...

 

Powiem więcej - zobaczcie na fora tych, którzy tak bronili wolności na AF, że aż założyli swoje. Idzcie tam i napiszcie coś od siebie. Powodzenia.

 

Nie wiem, co napisać. Każdy ma prawo mówić, co uważa. To jest moje zdanie, osoby która forum poświęca ostatnio znowu za dużo czasu. Nie widać tego, ale "zaraz" będzie widać. Uwierzcie na słowo.

 

A kolegi z pierwszego postu nic nie usprawiedliwia do pisania w ten sposób.

 

Jesteście bardzo niesprawiedliwi w ocenach rady, czyli ludzi robiących naprawdę mase rzeczy, żeby to forum mogło się rozwijać. Ja rozumiem, że sukces zawsze ma wielu ojców, ale trochę obiektywności nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. linkowanie do innych stron/forów astronomicznych (lub zbliżonych) o charakterze niekomercyjnym

2. linkowanie do aukcji na allegro.pl w dziale Astromarket

 

Moim zdaniem:

1. jest absolutnie w porządku, AF nie jest gettem i każdy użytkownik ma prawo do poinformowania o tym, co dzieje się na jego stronie, czy też (jak w przypadku Radka) na grupie dyskusyjnej

2. powinno być dozwolone w przypadku ogłoszeń prywatnych, nie zaś sklepów handlujących na Allegro.

 

I, mimo wszystko, pamiętajcie, że na tym forum, tak jak i w każdym przypadku, rację ma ten, kto za to wszystko (serwer, łącze) płaci. Wszystkim niezadowolonym z tego faktu, przypominam też, że Usenet wciąż jest darmowy i wolny a grupa pl.sci.kosmos żyje.

 

No i dzięki Bogu - każdy ma wybór. Ty także masz prawo założyć forum i wdrożyć na nim anarchistyczne zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu ostatnio się udzielać, ale Panowie, chyba te upały naprawdę Wam szkodzą. Nie ma żadnego wycinania linków, ani do astronocy, ani do optycznych. Weźcie może ostudzcie się w zimnej wodzie.

 

Co to jest? Parlament? Dyrektywy, rozporządzenia, oficjalne informacje. Litości. Każdy ma swoją pracę i naprawdę nie zawsze jest czas pisać elaboraty, czy tłumaczyć godzinami przez telefon.

 

Naprawdę przeceniacie rolę rady. Sprawa Ziombera ciągnie się już latami. Ostatnio przesadził, o czym nie każdy z was wie i nie musi wiedzieć. Są to zagrywki nawet pozaforumowe. Decyzja w jego sprawie była wynikiem właśnie burzy mógzgów. Mimo, że nie byłem osobiście zaangażowany w tę sprawę to starałem się z nim porozmawiać, aby zrozumiał, że nie ma prawa nikomu narzucać swojego myślenia oraz wykrzykiwać "Śmierć Forom i serwisom - tylko Grupy". Wydawało się, że zrozumiał. Ale co tam... po godzinie zrobił, co zrobił.

 

A dla obrońców wolności totalnej - pokażcie mi choć jedno forum >100 osób, gdzie można robić i pisać tyle, co na AF. Gdzie można wykur... się na moderatorów, gdzie można powiedzieć, że forum jest do d...

 

Powiem więcej - zobaczcie na fora tych, którzy tak bronili wolności na AF, że aż założyli swoje. Idzcie tam i napiszcie coś od siebie. Powodzenia.

 

Nie wiem, co napisać. Każdy ma prawo mówić, co uważa. To jest moje zdanie, osoby która forum poświęca ostatnio znowu za dużo czasu. Nie widać tego, ale "zaraz" będzie widać. Uwierzcie na słowo.

 

A kolegi z pierwszego postu nic nie usprawiedliwia do pisania w ten sposób.

 

Jesteście bardzo niesprawiedliwi w ocenach rady, czyli ludzi robiących naprawdę mase rzeczy, żeby to forum mogło się rozwijać. Ja rozumiem, że sukces zawsze ma wielu ojców, ale trochę obiektywności nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

 

Adam nie naskakuj na mnie... Było wycinanie linków do OPT i AN czy nie było?! Zniknęły posty początkowe z tematu "Zmiany w Astro-Forum.org - Lipiec 2006" czy nie zniknęły?!

Dzisiaj w Poznaniu jest chłodno... nie wiem jak w W-wie...

W moim poście nikogo nie oceniam, ani na nikogo nie nalatuję, prosiłem tylko o wyjaśnienie, bo chcę wiedzieć i chcę żeby inni wiedzieli również, jaka jest ostateczna wersja i jak wiesz interesuje mnie sosunek Rady (tak, widze Radę) do umieszczania linków do AN, bo klikając na link przez kogoś podany do naszych testów pojawiał się komunikat treści: ZAKAZ UMIESZCZANIA LINKÓW DO STRON KOMERCYJNYCH... :blink:

Z OPT było podobnie, dlatego pytam właśnie o to, bo czuję się w związku z tym nieswojo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moderowaniem linków jednak sprawa była, zapewnie kilka bardziej aktywnych osób to zauważyło, była nawet dyskusja na ten temat. Jeśli powróciliśmy do starych zasad to bardzo dobrze, tą sprawę mamy z głowy.

 

Co do moderowania po reformie to zobaczymy, może ktoś kogo dotknęła ręka moderatora się odezwie. Wiadomo że tu nie ma miejsca na język z pod budki z piwem i nikt tu kolegi z pierwszego postu nie broni.

Ja od siebie mogę tylko dodać że przed reformowe moderowanie mnie spotkało i do dziś nie wiem dlaczego. Pytałem cię wtedy Adamie na PM, odpisałeś że nie wiesz o co mi chodzi.

 

Co do wolności na AF to powoli zbliżamy się do standardów for komputerowych, buziaczków itp., z tym że ja tu jakoś nie widze rzeszy dzieci neostrady plotących bzdury których trzeba wiecznie pilnować.

 

Co do Radka to ja proponuję jednak przedstawić jakieś fakty (linki do jego wypowiedzi z przed czasów ostatniej wojny) bo takie gadanie że z kolegi jest świnia to może jednak nie przystoją osobie na twoim poziomie. Widzisz gdybyśmy zauważyli że gość psioczy i walczy z forum to zapewnie tego tematu by nie było. Pomóż nam to zobaczyć a utniesz wszelkie spekulacje.

 

Jesteście bardzo niesprawiedliwi w ocenach rady, czyli ludzi robiących naprawdę mase rzeczy, żeby to forum mogło się rozwijać. Ja rozumiem, że sukces zawsze ma wielu ojców, ale trochę obiektywności nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

 

Widzisz gdzieś tu Radę jakąś?

 

No to mamy te radę czy nie?? :szczerbaty:

 

ps. Widzisz Adamie ja jeszcze nie skończyłem pisać a koledzy już mi odpowiedzieli, normalnie forum jasnowidzów :D:Beer:

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.