Skocz do zawartości

Olympus SP-320


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to mówisz! :Boink: okolica silnie zindustarializowana, w powietrzu jest więcej sztucznych fotonów niz tlenu :wacko:

 

Podobnie jak u mnie

 

Własnie! pogadaj z qbanos-em kto jak kto ale on ma chyba największe, praktyczne pojęcie o foceniu kompaktami - przynajmiej jemu takie forki nawet wychodzą.

Qbanos już zajrzał do tego topika więc może zabierze głos "mocą autorytetu".

Równolegle o tym aparacie nadal pisze się w topicu, jest tam sporo astrofotek

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...&st=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak: każdy obecnie produkowany kompakt z czasem >= 15sek i czułoscią >=ISO400 jest o niebo lepzy od mojego starego Canona A60 którym robiłem fotki z których byłem zadowolony. Niedoskonałości optyki i tak zawsze bedą wystepowac, w końcu to tylko kompakt. Najwiekszą uwage jednak trzeba zwrócić na manuala i poziom szumów przy wysokich ISO oraz oczywiscie na czasy. Przy tym aparacie wydaje mi sie ze jest nieźle, ja bym chyba brał. Jak sie chce miec dobra jakosc optyki to pozostaje tylko lustrzanka.

 

P.s. bedzie tez lepiej niż moim Soniaczem (w załączniku)

73P_B.jpg

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u mnie

Qbanos już zajrzał do tego topika więc może zabierze głos "mocą autorytetu".

Równolegle o tym aparacie nadal pisze się w topicu, jest tam sporo astrofotek

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...&st=0

No właśnie, zabawiam się z podobną fotką (jak te w tamtym watku) i CdC, oczywiście to początek nanoszenia, wiele pracy przede mną, naprawdę ciekawa zabawa dydaktyczna- polecam każdemu kto nie ma co z czasem robić, po odszumieniu może być fajna na pulpit :icon_biggrin:

e27cc27270c613b3m.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak: każdy obecnie produkowany kompakt z czasem >= 15sek i czułoscią >=ISO400 jest o niebo lepzy od mojego starego Canona A60 którym robiłem fotki z których byłem zadowolony. Niedoskonałości optyki i tak zawsze bedą wystepowac, w końcu to tylko kompakt. Najwiekszą uwage jednak trzeba zwrócić na manuala i poziom szumów przy wysokich ISO oraz oczywiscie na czasy. Przy tym aparacie wydaje mi sie ze jest nieźle, ja bym chyba brał. Jak sie chce miec dobra jakosc optyki to pozostaje tylko lustrzanka.

 

P.s. bedzie tez lepiej niż moim Soniaczem (w załączniku)

 

Utwierdziłem sie w postanowieniu, kupuje ten aparat. Przeciez inne kompakty w tej klasie cenowej nie maja lepszej optyki. A na Cannona 350 tez sobie ostrze apatyt, ale poczekam aż potanieje, a ja nabiore wprawy a astrofocieniu cyfrakiem.

P.S. Czy ktoś wie, czy Cannon 400D ma AS w korpusie, czy nadal w obiektywie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwierdziłem sie w postanowieniu, kupuje ten aparat. Przeciez inne kompakty w tej klasie cenowej nie maja lepszej optyki. A na Cannona 350 tez sobie ostrze apatyt, ale poczekam aż potanieje, a ja nabiore wprawy a astrofocieniu cyfrakiem.

P.S. Czy ktoś wie, czy Cannon 400D ma AS w korpusie, czy nadal w obiektywie ?

 

Niestety focenie kompaktem to zpuełnie inna bajka niż 350D, niedawno się o tym przekonałem. Trzeba się uczyc od nowa B)

 

Z tym 400D to chodzi Ci o auto focus? WYdaje mi sie ze jest przypisany do obiektywu jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety focenie kompaktem to zpuełnie inna bajka niż 350D, niedawno się o tym przekonałem. Trzeba się uczyc od nowa B)

 

Nigdy nie do końca, coś z nabytych umiejętności zawsze się przyda.

 

Z tym 400D to chodzi Ci o auto focus? WYdaje mi sie ze jest przypisany do obiektywu jak zawsze.

Anty Shoting - przeciw wstrząsowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez inne kompakty w tej klasie cenowej nie maja lepszej optyki.

tragedia polega na tym, że mają lepszą :-)

 

Porównanie Canon A620 i Oli-SP350 (ten sam obiektyw co SP320)

ZA620RESW_250UL.jpgZSP35RESW_250UL.jpg

niestety canon nie daje więcej niż 15sek i przestał dorzucac RAWy.

 

niestety jak masz w ręku tylko 800zł to niemasz wyjscia :)

 

ps. nawet A540 wypalda lepiej ZA540RESW_250left.JPG

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym również fotki nie-astro. Jak wspomniałem ten aparat mam kupić do celów ogólnorodzinnych, wycieczkowo-imprezowych,

 

Stworzyłem na fotosik-u album i nazwałem go "Ciekawe miejsca, osobliwości przyrody", będę sukcesywnie dodawał następne pozycje, najbardzej imponuje mi robinie zdjęć miejsc ciemnych, niedostepnych i tajemniczych, oczywiście wszystko sp-320, na manualu, wciąż sie uczę możesz je zatem przeglądać w edytorach exifa, testować, do woli pozdr Robert :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
no tylko jeszcze co jest co :rolleyes: czasy jakie dla obu zdjęć

1)- 30 , 2)-15 ale najedź na pierwsze z nich kursorem nie klikając wyświetli sie nazwa.Pozdr :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
a nie dałoby się poprostu wypatroszyć samej optyki i focić bezpośrednio na matrycę??

Kurka to barabarzyństwo! :szczerbaty: a czym będę focić krajobrazy, chmurki, grzybki, dziecko itp., matrycą? Ten sprzęt teraz kosztuje prawie tauzena.Taniej wyjdzie już kupić przerobiaoną na długie czasy veste i laptopa (np. amd k6 400mhz + svga 32 mb)....będzie to bardziej funkcjonalne bo laptopa możesz użyć też do innych... celów. :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to racja choć ja teraz poluję na sprzęt typowo do focenia przez telepa a nie chcę wydać fortuny. Normalny aparat już mam. Problem z laptopem i kamerką jest taki, że to będzie już trzeci laptop podłączony przez przetwornicę do akumulatora wiec ten raczej długo nie pożyje. Dlatego wolałbym poprostu wypatroszyć jakiegoś kompakta, dodać peltiera i wodne chłodzenie. Wtedy itak będzie mi żarł mniej prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.