Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Osz w morde... :o

 

Ty masz takie widoki z tarasu?? :) Te Tatry śliczne - bardzo podobją mi się fotki, które teraz zamieściłeś. Jak tylko odbiorę lornetkę z kolimacji, to stawiam się u Ciebie Michał w pogodny dzień na obserwacje ;) - podoba mi się, że Tobie Beskidy nie przeszkadzają w obserwacji Tatr.

 

pozdrawiam

 

PS. jeszcze raz gratuluje fotek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Wczoraj popołudniu odwiedziłem mojego kolegę, który mieszka w centrum Jastrzębia. Jego blok znajduje się na małym wzniesieniu, sam mieszka na 10 piętrze, co powoduje, że jego mieszkanie jest bardzo dobrym punktem obserwacyjnym. PPB zrobił mi kiedyś panoramę z tej lokalizacji -

http://images20.fotosik.pl/317/9ebab0fcf4c58303.jpg Niestety nie ma możliwości dopatrzenia się ani Małej Fatry, ani tym bardziej Tatr, ale te braki są rekompensowane przez możliwość obserwowania jednocześnie Beskidu Małego, Babiej Góry, Beskidu Śląskiego, Śląsko-Morawskiego a także okazjonalnie Jesioników. Bez specjalnej widoczności widoczne są kominy elektrowni Rybnik, Detmarovice, większość kopalń ostrawsko-karwińskich. Przy dobrej widoczności widać (w ciągu dnia) budynki w Bielsku-Białej, tzw. piramidy w Ustroniu, a nawet (tu nie mam pewności) charakterystyczne bloki w Mikołowie, przy dwupasmówce do Katowic (w pobliżu Auchan). Co było dla mnie dużym zaskoczeniem. Wczoraj widoczność pozwoliła obserwować Jesioniki , nawet nieuzbrojonym okiem. Podobno dzień wcześniej były wyraźniej widoczne. Umieszczę kilka zdjęć.

 

1i2. Widok na Babią bez i z retuszem.

 

f3b73be81ea1b7dbm.jpg

 

04993fe0be042020m.jpg

 

3. W kierunku Ustronia

 

4bc9f33ac2820170m.jpg

 

4. Jesioniki po retuszu

 

ec00dca700695f2bm.jpg

 

 

5. Zbliżenie w kierunku centrum miasta

 

7329d8cdb842020em.jpg

 

6. Poglądowy widok z balkonu na Lysą Horę

 

06aa59294d919476m.jpg

 

 

Mam pytanie odnośnie 5 zdjęcia. Jak się nazywa ta wyżyna?pogórze? widoczna w tle? Po sprawdzeniu na google earth wydaje mi się, że to tereny na północy zachód od Ostrawy, południe względem Opawy. W kierunku na szeroko pojęty zachód. Po wzmocnieniu wysokości w opcjach wyróżnia się jedno wzniesienie koło miejscowości Roudno. Po cichu liczę na specjalistę od czeskich gór, ORJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Polecam do obserwacji górkę gołonoską w Dąbrowie (337m), od strony wejścia na nowy cmentarz (dojazd samochodem). Mimo że obserwuję nieuzbrojonym okiem to Beskidy i Babią widać bardzo często, nic nie stoi na drodze :) a jak na razie Tatry z tamtąd widziałem 2 razy, ostatnio 17.06.07 :) były juz na forum fotki Tatr z Dąbrowy tyle że z jakiegoś wieżowca, a górka kościelna w Gołonogu ma praktycznie takie same mozliwości widokowe a jest dostepna dla każdego :D jak tylko zrobie jakieś nowe fotki gór to wstawie.

pozdrawiam

Edytowane przez prezes_dg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Polecam do obserwacji górkę gołonoską w Dąbrowie (337m), od strony wejścia na nowy cmentarz (dojazd samochodem

 

Witaj prezes dg!Witaj w klubie :Salut: !

Czekamy na Twoje zdjęcia z tej górki Gołonoskiej.Może wysokość nie jest rewelacyjna, ale to zawsze inne miejsce.Także nie trać nadzei, jak ja.

Powodzenia!

Pozdrawiam,

Michał :Beer:

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06aa59294d919476m.jpg

Mam pytanie odnośnie 5 zdjęcia. Jak się nazywa ta wyżyna?pogórze? widoczna w tle? Po sprawdzeniu na google earth wydaje mi się, że to tereny na północy zachód od Ostrawy, południe względem Opawy. W kierunku na szeroko pojęty zachód. Po wzmocnieniu wysokości w opcjach wyróżnia się jedno wzniesienie koło miejscowości Roudno. Po cichu liczę na specjalistę od czeskich gór, ORJ.

 

:Salut: Witam

myslę że to mogą być wzniesienia należące do przedgórza odrzańskiego na południe od

miejscowości Hradec,na pewno to nie jest Roudny który przypomina kształtem "hełm". :D

Pozdrawiam

Roudny.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje ORJ za odpowiedź. Wpisałem w google Przedgórze Odrzańskie i trafiłem na tą stronę ->

http://www.sudety.it/index/gory/regiony/ID,30 . Czyli to może chodzić właśnie o Góry Odrzańskie?

 

I rozumiem, że Velky Roudny to już Niski Jesionik.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Polecam do obserwacji górkę gołonoską w Dąbrowie (337m), od strony wejścia na nowy cmentarz (dojazd samochodem).

 

Witamy również i dziękujemy za podsunięcie nowej lokalizacji! :)

 

Co do dzisiejszych warunków, to znowu na Kościuszki Lysa mocno przebijająca się przez gęste chmury, więc nocny opad musial świetnie przeczyścić atmosferę. Jeżeli wieże na szczycie widać gołym okiem przez gęste cumulusy, to znaczy, że musi być na prawde rewelacyjnie! Czekam na czyste niebo i trzeba by było dzisiaj coś pooglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Mam pytanie: Jakim programem retuszujecie zdjęcia?

 

Witam :Salut:

 

jeżeli chodzi o mnie to używam do tego darmowego "Xnview" lub "PhotoFiltre".

 

P.S.

dzisiaj Beskid przewiany, dobrze widoczny, jedynie Babia skąpana trochę w chmurach, także Tatry nieuzbrojonym okiem jest widać choć nieco gorzej niż w niedzielę.Może później jakieś fotki uda mi się zamieścić.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z Kostuchny i... śliczne widoczki!! Jeżeli ktoś z Was ma mozliwość niech poogląda sobie górki póki nie przyjdzie zmrok. Babia widoczna jak na dłoni,

 

Tak też uczyniłem. Zrobiłem też na 'szybkensa' panoramę. Niestety nie mam nawet słabego sprzętu do fotografowania i programu do robienia panoramy więc wyszło jak wyszło. Dwa dni kwarantanny i już mogę pisać na forum - super!

panorama.jpg

Widać dobrze Babią górę, Pilsko, i Skrzyczne. Hm.. reszta może ktoś wie?

 

Dziś faktycznie było widać Tatry ale lunetka x60 była konieczna - przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje ORJ za odpowiedź. Wpisałem w google Przedgórze Odrzańskie i trafiłem na tą stronę ->

http://www.sudety.it/index/gory/regiony/ID,30 . Czyli to może chodzić właśnie o Góry Odrzańskie?

 

I rozumiem, że Velky Roudny to już Niski Jesionik.

 

Witam :Salut: No właśnie tu jest dziwna sytuacja bo różne są wersje,raz zalicza się Roudny do Niskiego Jesionika a raz do Gór Odrzańskich,nawet Czesi spotkałem sie mają podzielone zdania. :D

 

Ps. Po 18 Wybieram się na dach mojego bloku,jeżeli warunki będą godne,to zamieszczę fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut: No właśnie tu jest dziwna sytuacja bo różne są wersje,raz zalicza się Roudny do Niskiego Jesionika a raz do Gór Odrzańskich,nawet Czesi spotkałem sie mają podzielone zdania. :D

 

Ps. Po 18 Wybieram się na dach mojego bloku,jeżeli warunki będą godne,to zamieszczę fotki :D

 

 

Jakkolwiek by go nie zaliczać, to jedno jest pewne, wyróżnia się z okolicy.

 

Powinienem zacząć od powitania. Dziś o 16.30, wracając autobusem z Katowic znów w tym samym miejscu ( w pobliżu hałdy w Łaziskach) bardzo dobrze widoczna była Babia. Jak również cały Beskid. Później widoczna była jeszcze w wielu miejscach. Z Jastrzębia widoczność tak dobra, że gołym okiem można dostrzec szczegóły Beskidu Śląsko-Morawskiego. Zabrakło tylko Małej Fatry z miejsca, gdzie wydawało mi się, że będzie widoczna. Dziś dałbym nawet 9/10. Pędziłem, żeby Wam to przekazać, ale okazało się, że wszyscy czujni. To się chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni kwarantanny i już mogę pisać na forum - super!

Witamy :-) Widzę, że jesteś z Kostuchny (po panoramce podejrzewam, że z okolicy Szarych Szeregów), więc od razu, jeśli można, będę miał prośbę o regularne informowanie na forum o widoczności. Wraz z elcupą możecie stworzyć duet alertowy ;-)

Dziś o 20. jedziemy z Mateuszem na hałdę. Zobaczymy czy coś nie będzie wystawało zza Beskidów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy :-) Widzę, że jesteś z Kostuchny (po panoramce podejrzewam, że z okolicy Szarych Szeregów), więc od razu, jeśli można, będę miał prośbę o regularne informowanie na forum o widoczności. Wraz z elcupą możecie stworzyć duet alertowy ;-)

Dziś o 20. jedziemy z Mateuszem na hałdę. Zobaczymy czy coś nie będzie wystawało zza Beskidów.

Czemu dopiero o 20. Byłem na wysypisku o 18 i...

 

:banan:

 

Płaczliwa Skała, Hawrań, Łomnica, Durny, Lodowy, Gerlach bez problemu rozpoznawalne przez lornetkę (gołym okiem taka ciemna masa ;)). na prawo od Babiej jeszcze Pachoł i Banówka (tych jestem pewien na 95% po sprawdzeniu w Microdemie i GE). Niestety zdjęć nie zrobiłe - padły akumulatory ale pewnie i tak nic by nie wyszło, skoro dużo lep[iej widoczna Babia zawsze wychodziła słabiutko. Natomiast spotkałem pewnego pana, który tez fotografował góry, ma mi wysłac mailem swoje zdjęcia :). Przed 19 na południe od Katowic przeszła ulewa i góry zaczęły powoli znikać (pierwsze Skrzyczne), Przez chwilę mogłem oglądać teczę z Tatrami w tle :) Jak schodziłem z wysypiska Babia juz była z powrotem widoczna, może Tatry też "wrócą" :)

 

Tusha - z jakiego miejsca we Tychach widać Tatry ? Pracuję w Tychach na terenach KSSE więc może bym odwiedził to miejsce.

 

Powodzenia udającym się na obserwacje

:Salut:

 

ps ORJ - jesli byłeś po 18 to musiałeś je widzieć. Czekamy na zdjęcia :)

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam

Miałem wejsć na dach po 18,ale z powodu gigantycznej złowrogiej chmury przełozyłem wejście na 19/30

 

Udało mi się zrobić kilka fotek.

Najpierw-po chwili załamania zwiastun że jeszcze jednak będą warunki :D

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05b89b40ae8c3e0a.html

 

To już z mojego dachu

- Polica i Babia Góra

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c0642e35dc545ed.html

 

-Babia Góra

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/058a827cf162db58.html

 

-tu już leciuteńko majaczą Tatry-(rozpoznaję od lewej Tatry Bielskie,grupę Łomnicy i Lodowego,na prawo od komina z Wesołej-Gerlach)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed3466be4f4c2797.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58a8697798a405c3.html

 

-widok ogólny bez zoomu(no i komin mój statyw) :D

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1492146f750c069a.html

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Udało mi się zrobić kilka fotek.

Najpierw-po chwili załamania zwiastun że jeszcze jednak będą warunki :D

 

Witaj ORJ,

 

ale ci sie udało ustrzelić tęczę(nawet dwie!!), ja je widziałem z pokładu mojego auta wracając z Będzina :D,

niestety fotek nie posiadam <_<

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dopiero o 20.

Obowiązki ;-)

 

Zazdroszczę podwójnie: Tobie pięknych widoków a Michałowi fotek :-) Widzę, że trzeba będzie się kiedyś wybrać na Dorotkę.

Nam udało się złapać znikające z wolna Łomnicę i Gerlacha, ale w ramach rekompensaty trafiła nam się fantastyczna widoczność podnóża i stoków Beskidów. Niskie Słońce pięknie się odbijało na dachach i w oknach budynków (góra Żar, Skrzyczne, Lysa Hora) i oświetlalo przy okazji osiedla w Bielsku. Ponadto spotkaliśmy pana, który opisywał widoczność Tatr spod Warszawy i Alp spod Wrocławia (z samolotu), jak również Orizaby z Karaibów (to akurat ze statku). Podsumowując - wypad udany był wielce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do specjalistów od gór.

Mam tutaj zrobiony w Microdemie sztuczny widok w stronę pasma Klimczoka

80750027zq4.th.jpg

Czy dobrze zaznaczyłem Szyndzielnię?

 

Dorzucę przy okazji zdjęcia robione z Gliwic w stronę Pradziada

obraz9td5.th.jpg

obraz7bw6.th.jpg

obraz8jd4.th.jpg

Znalazłem również stronę na której są przedstawione Sudety z Wrocławia

http://www.sudety.it/index/galeria/path,/galeria/z_wrocka

Stamtąd również można podziwiać Pradziada

Oraz trochę mniejsza obserwacja Góry św. Anny z Opola

opoledw4.th.jpg

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.