Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :Salut: ,

 

@hermit

wydaje mi się, że już wcześniej pisałem, ale przypomnę, że to jest... wieża a dokładniej pylon reklamowy z wysokością 10-piętrowca.I masz rację z wysokością podaną przez Ciebie(dokładnie w tym miejscu jest parę metrów więcej), także "całość" daje 300m z hakiem :D .

@ORJ

wielkie dzięki za foty z lotu ptaka- super!

Natomiast jeżeli chodzi o Twoje zdjęcia Tatr, to wydaje mi się, że z monitorem masz wszystko OK.Zrzuciłem wszystkie na HD, po czym je poobrabiałem na różne sposoby(na 2 fotach ledwo wydobyłem wierchy) i moja diagnoza jest taka:to nie wina monitora lecz spóźniłeś się z pogodą.Ja na Dorocie byłem o 15.30 i już ostatnim tchem udało mi się ustrzelić panoramkę Tatr.

@Mateusz

jeszcze na koniec o północnym zboczu Diablaka: w piątek przez bina poprostu poezja :D .Chyba pierwszy raz odkąd mam lornetkę, widziałem tyle szczegółów.

 

Pozdro :Salut: ,

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Z Kościuszki przed chwilą widziałem Lysa, jak przez mgle, ale juzsam fakt, że ją stamtąd widać o czymś świadczy...

 

Czy ktoś mógłby potwierdzić dobre warunki? Info musiałoby być szybkie, bo już Słońće kładzie się spać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mateusz, była widoczność, szczególnie teraz jest świetna. Rano zapowiadało się, że to już koniec, ale nic z tych rzeczy, jest bardzo dobrze. Świetnie widoczne kontury, słabiej szczegóły, ale to wina braku słońca. Szkoda, że się spóźniłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby potwierdzić dobre warunki? Info musiałoby być szybkie, bo już Słońće kładzie się spać...

 

Cześć :Salut: ,

ja dzisiaj o 16.00 odwiedziłem Larysz, Morgi oraz Kosztowy ale nic nadzwyczajnego nie przykuło mej uwagi.Pasmo Beskidu w mleku na całej długości, o Tatrach nie wspominając.Nie miałem lornetki ale zrobiłem kilka zdjęć w ich kierunku, w rezultacie nic nie wyszło <_< .

 

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj o 16.00 odwiedziłem Larysz, Morgi oraz Kosztowy ale nic nadzwyczajnego nie przykuło mej uwagi.Pasmo Beskidu w mleku na całej długości, o Tatrach nie wspominając.Nie miałem lornetki ale zrobiłem kilka zdjęć w ich kierunku, w rezultacie nic nie wyszło <_< .

 

Ja z okna miałem dzisiaj wszelkie symptomy kichowatej widoczności, lecz zaskoczył mnie ten widok Lysej z miasta.

 

Zaciekawiłem się warunkami z tego powodu, że dotychczasowe doświadczenia pokazują, że czasem dobra (a nawet rewelacyjna widoczność) może być w kierunku SE, podczas gdy B. Śl-Morawski tonie w morzu mgieł.

 

Z resztą co ja się czaruje... przecież po odbiorze sprzętu obserwacyjnego przez najbliższy miesiąc musi nie być pogody... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wylazły Hot Pixels- gorące punkty i poleciał do serwisu. :Cry:

 

Po co??? :blink: Przecież hot piksele to normalka przy długich czasach naświetlania lub wysokim ISO!! Co innego dead piksele, jeśli są to wtedy można wymieniać aparat...

 

A tak BTW to cieszę się że mieszkam niedaleko rzeki, przynajmniej Elektrownia Dolna Odra mi chmur nie produkuje chłodniami kominowymi jak na Twoich fotkach Jaworzno. :D

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że narazie podziwiamy nocne zdjęcia więc nie będę gorszy i tu dodam kilka fotek. Była to pierwsza nocna sesja żeby wypróbować Kodaka Z612 IS z róznymi ustawieniami. Wtedy wylazły Hot Pixels- gorące punkty i poleciał do serwisu. :Cry:

 

:Salut: Fajne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

 

Znalazłem w internecie stronę/forum www.garniak.pl i wątek o MicroDem`ie http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=262&...53ee5d2c9585721

Prezentowana jest tam ciekawa funkcja programu. Pokazuje wszystkie miejsca, z których (przynajmniej hipotetycznie) widoczne są dane szczyty. Czy ktoś, kto posiadł umiejętność obsługiwania się MicroDem`em mógłby wygenerować takie mapy dla Łomnicy, Gerlacha i Krywania i zaprezentować je tu, w dużej rozdzielczości? Przydałyby mi się te informacje, zweryfikowałbym niektóre ze swoich przupuszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dobry wieczór.

 

Znalazłem w internecie stronę/forum www.garniak.pl i wątek o MicroDem`ie http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=262&...53ee5d2c9585721

Prezentowana jest tam ciekawa funkcja programu. Pokazuje wszystkie miejsca, z których (przynajmniej hipotetycznie) widoczne są dane szczyty. Czy ktoś, kto posiadł umiejętność obsługiwania się MicroDem`em mógłby wygenerować takie mapy dla Łomnicy, Gerlacha i Krywania i zaprezentować je tu, w dużej rozdzielczości? Przydałyby mi się te informacje, zweryfikowałbym niektóre ze swoich przupuszczeń.

 

:Salut: Góry Świętokrzyskie też powinny byc objęte obszarem z którego widać Gerlach :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka na której widać:

-hałda Murcki (po środku na samej górze-w oddali)

-hałda Kostuchna(na górze w prawym rogu fotki)

 

Wiadomo skąd takie fajne zdjęcie?

 

Prognozy pokazują, że prawdopodobnie do końca tego tygodnia nie będzie sensu jechać na żadną z w.w. lokalizacji :(

 

Aha... Wiecie coś może o śniegu na Babiej/Tatrach? ICM coś straszy, że może popadać w Zachodnich... Może przy pierwszym rozpogodzeniu zastaniemy już białe szczyty? :)

 

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo skąd takie fajne zdjęcie?

 

no ja przypuszczam, że to zdjęcie lotnicze.

 

Natomiast jeżeli chodzi pogodę to obserwując ją (ledwo widzę komin EC III) przyjdzie nam trochę poczekać.Zaczyna się okres grzewczy a to znaczy utrudnienia pewne.

 

Pozdrawiam :D

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie zgodzę się z Michałem bo dziś wygląda na to że coś może się ruszyć

 

ale tylko dziś

 

bo od północy walą kolejne grube chmury :burza:

 

Prawda, na południu z okna stwierdzam dobrą widoczność, ale potworne zachmurzenie, chyba za niskie nawet na Beskidy. Ale żywi nie tracą nadziei ;)

 

 

M

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, na południu z okna stwierdzam dobrą widoczność, ale potworne zachmurzenie, chyba za niskie nawet na Beskidy. Ale żywi nie tracą nadziei ;)

M

Witam! Panowie dziś miałem nadzieję na pogodę... A z Tych ledwo widać Skrzyczne o Babiej nawet nie ma mowy.

PS. Usilnie staram się sfotografować widok z mojego okna w Tychach i dać do rozwiązania ORJ-nie spotkałem większego fachowca... Ale pogoda na to nie pozwala. Jak tylko coś uchwycę to wyślę z nadzieją pomocy... Muszę to wiedzieć bo spać nie mogę! Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo skąd takie fajne zdjęcie?

 

Prognozy pokazują, że prawdopodobnie do końca tego tygodnia nie będzie sensu jechać na żadną z w.w. lokalizacji :(

 

Aha... Wiecie coś może o śniegu na Babiej/Tatrach? ICM coś straszy, że może popadać w Zachodnich... Może przy pierwszym rozpogodzeniu zastaniemy już białe szczyty? :)

 

 

M

 

Dziś padał śnieg nawet w samym Zakopanem. Na szczytach jest biało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo skąd takie fajne zdjęcie?

 

Witam :Salut:

Mateusz te zdjecie lotnicze znalazłem na tej stronie

http://www.skyscrapercity.com/showthread.p...096&page=10

zostało wykonane nad obszarem należącym jeszcze do Piotrowic,w sumie to nie aż tak daleko od Ciebie.

Te tereny Piotrowic,Kostuchny w ostatnim czasie zmieniaja się nie do poznania.

Moje wyprawy piesze lub rowerowe w dzieciństwie w te dzielnice kojarzyły mi się(bez urazy) z pobytem na wczasach,a co dopiero jak na horyzoncie widoczne były góry:)

Pozdrawiam :D:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie dziś miałem nadzieję na pogodę... A z Tych ledwo widać Skrzyczne o Babiej nawet nie ma mowy.

PS. Usilnie staram się sfotografować widok z mojego okna w Tychach i dać do rozwiązania ORJ-nie spotkałem większego fachowca... Ale pogoda na to nie pozwala. Jak tylko coś uchwycę to wyślę z nadzieją pomocy... Muszę to wiedzieć bo spać nie mogę! Pozdrawiam Wszystkich.

 

:Salut: Jeżeli będziesz miał pytania to postaram się pomóc. :Salut::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyprawy piesze lub rowerowe w dzieciństwie w te dzielnice kojarzyły mi się(bez urazy) z pobytem na wczasach,a co dopiero jak na horyzoncie widoczne były góry:)

 

No daleko by było chyba komukolwiek z okolicznych mieszkańców, aby obrazić się na takie stwierdzenie :)

 

Hektary lasów, ścieżek, szlaków, setki dróżek rowerowych, blisko stawy, parki. Do tego święty spokój i cisza, zanieczyszczenia hen daleko a miasto na wyciągnięcie ręki. Jeżeli z czegoś w życiu jestem w pełni zadowolony, to na pewno z miejsca zamieszkania :)

 

Do tego w góry niby pod 60km, a tymczasem te widoczne nawet z centrum miasta :)

 

PS. I jeszcze prośba do czytających z dostępem do południowego horyzontu - jak dzisiaj góry? Z mojego okna chmurki na 7.5-8.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.