Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

no jasne, że chcemy!! :) A skąd w ogóle takie cuda bierzesz?

Będę się upierać, że "Pogoń" to jednak już Piaski. Sielec w takim skrócie jest bardzo blisko tych bloków na jagiellońskiej, praktycznie w jedną masę się zlewa. To, co opisałeś jako "Prema" to będą raczej zakłady "Duda", prema jest trochę wyżej, taki jasny prostokącik. Frapuje mnie jasny obiekt na lewo od napisu "sielec" - zupełnie nie wiem co to może być. najbliższe blokowisko to środula, ale mi tam nie bardzo pasuje (swoją drogą trochę dziwne, że się juznie załapała, podobnie jak Zagórze).

pozdr.

m.

Edytowane przez hermit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

 

Ostanio widzę ze towarzystwo już się przejadło polowaniem na widoki i teraz zaczyna szybować w górę :rolleyes: Bardzo spodobało mi się twoje zdjęcie ORJ aż zazdroszczę tym którzy mogą sobie polatać co mi na myśl przywołało paralotniarzy (chyba tak się nazywa tych co z lotnią i silnikiem na plecach latają) - ach miło powarzyć w ten zimny dzień.... B)

 

Dziś mimo że Święto i powinno się spać :5min: wstałem ok. siódmej, rzut okiem za okno a tu ładnie widać było Beskid Mały i Śląski. Już się zbierałem z aparatem żeby coś pstryknąć, nawet przez chwilę Babia się pojawiła, ale jak się udawałem na Warpie to wszystko znikło a potem to już sami wiecie co było .... Hoł hoł hoł .... i renifery :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

 

Ostanio widzę ze towarzystwo już się przejadło polowaniem na widoki i teraz zaczyna szybować w górę :rolleyes: Bardzo spodobało mi się twoje zdjęcie ORJ aż zazdroszczę tym którzy mogą sobie polatać co mi na myśl przywołało paralotniarzy (chyba tak się nazywa tych co z lotnią i silnikiem na plecach latają) - ach miło powarzyć w ten zimny dzień.... B)

 

Dziś mimo że Święto i powinno się spać :5min: wstałem ok. siódmej, rzut okiem za okno a tu ładnie widać było Beskid Mały i Śląski. Już się zbierałem z aparatem żeby coś pstryknąć, nawet przez chwilę Babia się pojawiła, ale jak się udawałem na Warpie to wszystko znikło a potem to już sami wiecie co było .... Hoł hoł hoł .... i renifery :szczerbaty:

 

:)

 

A jak ze śniegiem na górach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

kilka dalekich widoków.

1-Karkonosze z Jesioników-odl do Śnieżki ok.125km

2-Góry Stołowe ze Strzelińcem odl.ok 50km,na najdalszym planie Jesioniki-widok ze Studnični Hory w Karkonoszach.

3-Beskid Morawskośląski z Jesioników,z lewej strony fotki majaczą Tatry średnia odl.ok 230km.

 

Szukam zdjęć Tatr z jak największej odleglości ale to dosyć trudne,a u nas warunki nie rozpieszczają.

 

Ps.Adams można by utworzyc nowy wątek tylko że tu przewinęło się już tyle informacji że chyba bez sensu

było by dublować ,no chyba że prowadzący wątek-Mateusz zażyczy sobie by tutaj pisać tylko o Tatrach.

 

Pozdrawiam :D:Salut:

Karkonosze_z_Jsionik_w.JPG

G_ry_Stolowe_i_Jesioniki_ze_Studnicni_Hory.JPG

Beskidy_z_Jesionik_w.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawiły się tu fotki lotnicze i ja pokażę wykonaną 3XI07 znad Balic.

 

IMG_1026.jpg

:Salut: Fajne .Nasze wierzchołki poza Rysami i grupą Mieguszowieckich Szczytów,prawie wszystkie zlały się na tle Słowackich.

Pozdrawiam. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Dziś wreszcie po dłuższym czasie za oknem pojawiła siE słoneczna pogoda.

Więc wyglądam a tu Babia :)

51654eafd5804561m.jpg

 

Za chwilę mamuśka głowę suszy żebym nie siedział w oknie i że trzeba dla małego mleko kupić no to wziąłem też ze sobą aparat i popstrykałem trochę spod Warpia:

 

Babia na tle kościoła jaworznickiego8161cf04e601555bm.jpg

Skrzyczneb03c858e135a00bfm.jpg

Pilsko26e759329430c89am.jpg57b3c375fa955304m.jpg

No i wierchy: B):helo:

ca87f2efd7664199m.jpgccafb920c744ac7cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja oparłem się o prognozę z TVN24.

Wiesz mówili że mają mgły ustąpić.

Rano było zero stopni jednak wiatr nie był tu na "dole" odczuwalny. Natomiast od płd-wsch było widać jak nadciągały chmury.

Potem jak wróciłem do domu i słońce już podsycilo co nieco to ponownie pojawiła się mgła ale nie taka żeby nic nie było widać bo Śląski ledwie się przebijał ale nie dało się w tym kierunku patrzeć bo miało się wrażenie jakby w słońce patrzyło się a to tylko mgła:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mateusz, to tylko takie wrażenie, jeszcze w niedzielę w Śląskim było tak dużo śniegu, że nie zdołałem wdrapać się na Malinowską Skałę żółtym szlakiem z Lipowej. Czas miałem ograniczony a śniegu po uda albo więcej, zwalniało mnie to średnio 3 razy względem czasu, który był podawany na mapie. Ominęły mnie inwersyjne widoki, ładnie to widać na relacji z Babiej Góry z tego forum http://forum.turystyka-gorska.pl A co do widoczność, to w Jastrzębiu jak wczoraj taki i dziś, żadna. Jutro ma się nasilić halny, więc może są jakieś szanse.

 

P.S. Dziś o 6 godzinie, podając za TPN, w Zakopanem było -4 stopnie, kiedy 1000 metrów wyżej na Kasprowym + 5. Ponoć inwersja większa im większy mróz, ale ta różnica skłania mnie do myślenia, że widoczność na szczytach musi być bardzo duża, przecież zgodnie z poziomym rozkładem temperatur na Kasprowym w tym czasie powinno być około 6 stopni mniej. I jednocześnie im silniejsza inwersja na szczytach tym mniejsza widoczność u nas.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to cytowane przez Ciebie forum zawiera również topic związany z dalekimi obserwacjami Tatr i zauważyłem, że pojawiły się tam bardzo ciekawe fotki Tatr ze Śląska. Szczególnie intrygują te z Mysłowic... Polecam czytającym ten wątek rzucenie okiem na dział Tatry na http://forum.turystyka-gorska.pl

 

 

Pozdrawiam,

Mateo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu śledzę pewną stronę internetową, na której autor umieszcza zdjęcia ze swoich górskich wypraw. Ostatnio umieścił zdjęcia z Łomnicy. Na jednym widać "Ukrajinské kopce" i jeśli nawet nie jest to Czarnohora, to jest to pasmo górskie odległe o przeszło 200 km. Nie jestem w stanie tego określić, ale wiem, że są na tym forum osoby, które mogą dać odpowiedź.

Link: http://hory.konektel.sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu śledzę pewną stronę internetową, na której autor umieszcza zdjęcia ze swoich górskich wypraw. Ostatnio umieścił zdjęcia z Łomnicy. Na jednym widać "Ukrajinské kopce" i jeśli nawet nie jest to Czarnohora, to jest to pasmo górskie odległe o przeszło 200 km. Nie jestem w stanie tego określić, ale wiem, że są na tym forum osoby, które mogą dać odpowiedź.

Link: http://hory.konektel.sk

 

Witam :Salut:

Spać nie mogłem przez to zdjęcie :blink:

Ale już rozeznałem ,sprawdziłem kierunki i kształty.jak zrobię opis i uzasadnienia to zamieszczę.

Pozdro :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

Zamieszczam opisaną panoramkę z Łomnicy,zrzuty z Google Earth objaśniające w jaki sposób zidentyfikowałem góry,oraz zbliżenia mające na celu pokazać podobieństwo szczytów jak na miarę grafiki Google Earth.

Szkoda że autor skupił się tylko na tym obszarze. Bardziej w lewą stronę widzielibyśmy zapewne Pikuja,Poloninę Równą,i Połoninę Borżawę,kto wie?moze i coś dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

Zamieszczam opisaną panoramkę z Łomnicy,zrzuty z Google Earth objaśniające w jaki sposób zidentyfikowałem góry,oraz zbliżenia mające na celu pokazać podobieństwo szczytów jak na miarę grafiki Google Earth.

Szkoda że autor zdjecia skupił się tylko na tym obszarze. Bardziej w lewą stronę widzielibyśmy Pikuja,Połoninę Równą,i Połoninę Borżawę,kto wie?moze i coś dalej.

Odległość do Tarnicy wynosi 184 Km

Pozdrawiam :D

Rzut.JPG

Punkt_orientacyjny.JPG

Kszta_ty_Smerek_Wetli_ska.JPG

Kszta_ty_Cary_ska.JPG

Kszta_ty_Rawka_Tarnica.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

 

Świetna robota ORJ. Gratuluję. Sam próbowałem znaleźć odpowiedź za pomocą google earth, ale nie robiłem tego wystarczająco umiejętnie. Na pewno przydał się punkt odniesienia w postaci Szczytu Ihla i samej znajomości Gór Lewockich i nie tylko. Myślę, że Połonina Równa, Pikuj, są widoczne na panoramie, którą autor również zrobił w tym kierunku. Zastanawiam się, czy nie warto byłoby poprosić autora zdjęcia o przesłanie plików o większej rozdzielczości. Kto wie, może ma więcej zdjęć z "Ukraińskimi kopcami". Niestety nie władam na tyle językiem słowackim, by pozwolić sobie na taki ruch.

Tak czy inaczej zagadka została rozwiązana.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.