Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Wieje mocno, to prawda, ale w dobrej widoczności ciągle przeszkadzają niskie chmury. Jeśli się rozwieją do wieczora, to koledzy pewnie zaszaleją (ja dziś odpadam), a jeśli nie, to na jutro ICM i czeski Medard zapowiadają piękny poranek. Oby nie było pomyłki.

Wieje jak się należy :) Wracając z Krakowa zwróciłem uwage na ładnie przetarty zachodni horyzont - coś czuje w kościach, że jutro będzie dobrze... 3majcie kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby jutro było lepiej niż dzisiaj.

Szarlota 100mm i 2000mm

143365.jpeg143324.jpeg

Centrum Katowic

143327.jpeg

 

Dzisiaj odwiedziłem Hałdę Skalny w Łaziskach Górnych, widok ok 320st...resztę 40 stopni zasłaniają kominy elektrowni i jakaś górka na północny zachód. Miejsce niesamowite.

Aby tam się dostać najlepiej zostawić autko na ulicy Pstrowskiego, potem ok 150m przez las i już stoisz u podnóża hałdy. Teraz jeszcze tylko wejść na 400m ;-D. Nie było łatwo, albo na około w formie spirali ubitą drogą, albo na wreda prosto przez trawę. Wybrałem wariant 2, na górze byłem cały mokry, ale opłacało się.

 

Panorama na Południowy Zachód

panorama_PD_Z.jpg

Panorama na Północny Wschód

panorama_PN_E.jpg

 

Jeszcze rzut okiem na Bielsko Białą

143364.jpeg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! :Salut:

Dziś widoczność z okolic Skoczowa i Cieszyna na Beskidy bardzo dobra , jedynie przeszkadzały chmury na wysokości 1050m.n.p.m wzwyż.

Z Kaplicówki widoczny był nawet krzyż na Hrobaczej Łące B)

ps. wczoraj między Skoczowem a Cieszynem tj. Ogrodzona było widać hałde w Rydułtowach i 2 stalowe kominy (chyba w Ostrawie?)

pzdr, Łukasz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili widać bardzo dobrze Skrzyczne, krzyż na Hrobaczej, maszt na Magurce i pięknie oświetlone całe Bielsko....

I stąd wniosek, że jutro trzeba trzymać ręke na pulsie! Może nie od razu na Jure, ale na Skalny lub siewierską chętnie pojadę. Inni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem Hałdę Skalny w Łaziskach Górnych, widok ok 320st...resztę 40 stopni zasłaniają kominy elektrowni i jakaś górka na północny zachód. Miejsce niesamowite.

Aby tam się dostać najlepiej zostawić autko na ulicy Pstrowskiego, potem ok 150m przez las i już stoisz u podnóża hałdy. Teraz jeszcze tylko wejść na 400m ;-D. Nie było łatwo, albo na około w formie spirali ubitą drogą, albo na wreda prosto przez trawę. Wybrałem wariant 2, na górze byłem cały mokry, ale opłacało się.

 

Panorama na Południowy Zachód

panorama_PD_Z.jpg

Panorama na Północny Wschód

panorama_PN_E.jpg

 

Jeszcze rzut okiem na Bielsko Białą

143364.jpeg

 

Fajne panoramy. Między kominami widać mój dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Tusha'

zdjecia sa wspaniale! Juz teraz kreci mnie by wsiasc w auto (swojego nie mam puki co :D ) i jechac na laziska!

 

swoja droga mam takie ogloszenie znalezione na stronie fnklubu szybowcow moze zainteresowac pare osob!

 

Zawiadamiamy, że rozpoczyna się trzecia edycja rocznego, interaktywnego i zdalnego kursu "Meteorologia przez Internet - prognozuj dla siebie", który jest dostępny bezpłatnie dla studentów i doktorantów UW jako zajęcia ogólnouniwersyteckie (5 punktów ECTS), dla pozostałych zainteresowanych odpłatnie. Zapisy jeszcze trwają, a pełne informacje można znaleźć tutaj i tutaj.

 

Kurs Uniwersytetu Warszawskiego organizowany przez Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji oraz Zakład Fizyki Atmosfery Instytutu Geofizyki - prowadzić będzie do poznania podstaw meteorologii stosowanej. Integralną częścią zajęć będzie samodzielne lub grupowe analizowanie bieżących, dostępnych w internecie materiałów synoptycznych, tworzenie wniosków co do dalszego rozwoju sytuacji meteorologicznej i dochodzenie do prawidłowych wniosków prognostycznych. W trakcie kursu uczestnicy poznają też sposoby wykorzystywania nowoczesnych technik pomiarowych (satelitarnych i radiolokacyjnych) w meteorologii oraz uzyskają niezbędny dla użytkownika zarys wiedzy o numerycznych prognozach pogody. Zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj, zrywami, widoczność jest bardzo dobra. Z drogi Gliwice-Rybnik widoczne były Jesioniki, może trochę lepiej niż na tym zdjęciu -> http://www.panoramio.com/photos/original/5558746.jpg Potem ze skrzyżowania w Świerklanach ładnie pokazała się Lysa Hora, teraz, już z domu, widzę, że z południa nacierają chmury, ale punktowo jest dalej dobrze (7,5-8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stąd wniosek, że jutro trzeba trzymać ręke na pulsie! Może nie od razu na Jure, ale na Skalny lub siewierską chętnie pojadę. Inni?

 

jechać to bym jechał, tylko czy jest jeszcze po co jechać, ponieważ byłem dziś na pylonie koło południa looknąć co widać a było widać nawet fajne. Natomiast teraz wracając z pracy rzuciłem okiem... i chyba tam lipa. Ktoś potwierdzi?

 

P.S.

jak co mateusz to bym chciał odwiedził Siewierską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechać to bym jechał, tylko czy jest jeszcze po co jechać, ponieważ byłem dziś na pylonie koło południa looknąć co widać a było widać nawet fajne. Natomiast teraz wracając z pracy rzuciłem okiem... i chyba tam lipa. Ktoś potwierdzi?

 

P.S.

jak co mateusz to bym chciał odwiedził Siewierską.

Niestety teraz jest lipa i to straszna. Mimo że tak fajnie wieje ciągle wilgoć siedzi w powietrzu - a dzień chyli się ku końcowi, więc dzisiaj nic z tego nie będzie. Ale jak sami widzicie z dnia na dzień jest lepiej, więc pewnie do końca tygodnia jakiś wypadzik dojdzie do skutku - jakby co będę do Was dzwonił.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz jest lipa i to straszna. Mimo że tak fajnie wieje ciągle wilgoć siedzi w powietrzu - a dzień chyli się ku końcowi, więc dzisiaj nic z tego nie będzie. Ale jak sami widzicie z dnia na dzień jest lepiej, więc pewnie do końca tygodnia jakiś wypadzik dojdzie do skutku - jakby co będę do Was dzwonił.

 

M.

 

naprawde starsznie chcialbym sie z wami wybrac jak co, ale dajcie znac ktorego i kiedy, bo moj grafik w pracy jest niestandardowy. tak wiec jak ktos mi powie w piatek o 16 pracujac zmianowo h na dobe od 6 do 14 to dla mnie jest kosmos, bo w tym czasie moge np zaczynac dopiero prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde starsznie chcialbym sie z wami wybrac jak co, ale dajcie znac ktorego i kiedy, bo moj grafik w pracy jest niestandardowy. tak wiec jak ktos mi powie w piatek o 16 pracujac zmianowo h na dobe od 6 do 14 to dla mnie jest kosmos, bo w tym czasie moge np zaczynac dopiero prace.

 

MMateusiak- damy znać na pewno.

 

Natomiast panowie, nie chciałem nic mówić wcześniej ale jednak dziś Tatry widziałem i to nieuzbrojonym okiem(ponieważ lora się popsuła) :D .Wydawało mi się siedząc na pylonie, że to są chmury, ponieważ pogoda miała się ku pogorszeniu z każdą minutą, którą tam spędziłem.A dmuchało, że łbem targało na lewo i prawo, no tragedia że mi zdjęcia wogóle wyszły. Dopiero po przeanalizowaniu fotek to się potwierdziło... to była 10 rano.Podejrzewam, że wcześniej były lepsze warunki.

Sorry za jakość.

 

db9605e7466ce0d6m.jpg

859f417469c60780m.jpg

7b00d87cb9ada32dm.jpg

a392531bf4e291d5m.jpg

 

Mateusz, obyś miał rację z tą pogodą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMateusiak- damy znać na pewno.

 

Natomiast panowie, nie chciałem nic mówić wcześniej ale jednak dziś Tatry widziałem i to nieuzbrojonym okiem(ponieważ lora się popsuła) :D .Wydawało mi się siedząc na pylonie, że to są chmury, ponieważ pogoda miała się ku pogorszeniu z każdą minutą, którą tam spędziłem.A dmuchało, że łbem targało na lewo i prawo, no tragedia że mi zdjęcia wogóle wyszły. Dopiero po przeanalizowaniu fotek to się potwierdziło... to była 10 rano.Podejrzewam, że wcześniej były lepsze warunki.

Sorry za jakość.

 

db9605e7466ce0d6m.jpg

859f417469c60780m.jpg

7b00d87cb9ada32dm.jpg

a392531bf4e291d5m.jpg

 

Mateusz, obyś miał rację z tą pogodą.

 

Pozdrawiam

 

az zal ze bylem w tym czasie w gliwicach. zdjecia rewelka! Czekam na telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcia, potwierdzam, dzisiaj były Tatry.

Wracając z Krakowa wstąpiłem na górkę koło zamku Tenczyn w Rudnie.

 

Udało mi się zrobić panoramę Tatr o 13:30, potem warunki strasznie siadły, w górach zaczęło padać.

 

Panorama Tatr widok z Rudna

 

Robiłem też inne kierunki, wrzucę później, muszę ogarnąć 1GB fotek ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcia, potwierdzam, dzisiaj były Tatry.

Wracając z Krakowa wstąpiłem na górkę koło zamku Tenczyn w Rudnie.

 

Udało mi się zrobić panoramę Tatr o 13:30, potem warunki strasznie siadły, w górach zaczęło padać.

 

Panorama Tatr widok z Rudna

 

Robiłem też inne kierunki, wrzucę później, muszę ogarnąć 1GB fotek ;-D

 

 

Sorry pomyłka. Powyższa panorama jest z innego miejsca. Dokładnie z Tego!

 

Panoramka z Rudna obejmuje zdecydowanie większe pasmo

 

Tutaj Panorama Z Rudna, niestety niepełna, bo robiłem fotki na ślepo, była tak słaba widoczność.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W drugiej połowie września z narzeczoną byliśmy na dwa tygodnie w Białym Dunajcu. Zamiary były szczytne, ale jak wiecie lało jak diabli i przez ten czas chodziliśmy po dolinach. Kiszka totalna, wczasy szlak tafił, ale 10GB fotek się pstrykło.

W dzień wyjazdu góry zaczeły się pokazywać i w pełnej krasie zobaczyłem je dopiero we wstecznym lusterku auta jak jechałem do domu :angry: .

Dlatego powiedziałem sobie, że jeszcze tę Babią trzeba w tym roku zaliczyć w dobrej pogodzie oczywiście. Wracałem przez Zawoję, więc na szczycie Babiej mamy śnieg, a kręte drogi Zawoii utrudniają maszyny, bo leją asfalt(wracałem w sobotę 27-09).

W pokoju gdzie mieszkaliśmy mieliśmy tylko jedno okno dachowe i w ten ostatni dzień pstrykaliśmy jak szaleni, a FZ-18 pokazał znów klasę.

Poniżej panoramka z owego okna w stronę Tatr zrobiona właśnie z Panasonic`a.

 

2dc0131c148003d6m.jpg

 

Więcej fotek dorzucę później.

pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem przez Zawoję, więc na szczycie Babiej mamy śnieg, a kręte drogi Zawoii utrudniają maszyny, bo leją asfalt(wracałem w sobotę 27-09).

Masz na myśli Krowiarki?

 

W pokoju gdzie mieszkaliśmy mieliśmy tylko jedno okno dachowe i w ten ostatni dzień pstrykaliśmy jak szaleni, a FZ-18 pokazał znów klasę.

Poniżej panoramka z owego okna w stronę Tatr zrobiona właśnie z Panasonic`a.

Fenomenalne zdjęcie! I jaka plastyka! Ciekawe też, że pomimo utrzymujących się trochę wyższych temperatur tam ciągle przybywa śniegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.