Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

świetne zdjęcia ! trafiłeś na ten moment kiedy się wypogodziło i stwierdziłem że widoczność będzie bardzo dobra i warto byłoby być akurat tam gdzie Ty byłeś :P Powiedz, czy przed zmrokiem było widać coś więcej na horyzoncie niż na tych zdjęciach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, czy przed zmrokiem było widać coś więcej na horyzoncie niż na tych zdjęciach ?

 

Niestety nie wiem bo dotarłem na miejsce po zmroku, ale tak jak pisałem kilka postów wcześniej na zdjęciach bardzo długo naświetlanych na horyzoncie widać warstwę chmur.

 

yrq, tak na marginesie ja też jestem z Czeladzi (5 lat temu wyniosłem się do Sosnowca) może się znamy?

 

PS. wiem że pogoda niespecjalna ale może płatać różne figle, wybiera się ktoś jutro na jakieś obserwacje lub po prostu połazić? Ja biorę pod uwagę wypad w Beskidy lub na Jurę, może jacyś chętni?

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vrg jest chyba za młody żeby Ciebie znać :P Na Słonecznym mieszkam, najwyższe wzniesienie poza miastem z północnego okna widzę a z dachu Dorotkę i Skrzyczne, ha! Ale możemy sie kiedyś skumać na priv na jakiś wypad obserwacyjny w okolicy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vrg

Nie było - a przynajmniej z Lenartowicza (mieszkam w okolicy). Siersza była jak na dłoni (później apetycznie świeciła), ale był to chyba szczyt możliwości na ten dzień. Po niebie przewalały się chmury (nawiasem mówiąc niezwykłej urody) i to na tyle nisko, żeby przykryć coś, co mogłoby być dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dziś piękna, napaliłem sie strasznie na jakieś widoki więc podjechałem za miasto żeby looknąć co i jak i się rozczarowałem bo widoczność ogranicza sie do jakiś 20km... ale kto wie, może sie na wieczór poprawi gdyby jeszcze te chmurki przeszły i niebo nie będzie jakieś takie niekontrastowe w tym słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam właśnie z dachu. Pogoda piękna ale widoczność słabiutka. Nic ciekawego na horyzoncie. Na zachód troche lepiej. Zabytkową wieżę na Szombierkach widać, (13,5km ode mnie). Jedyne co złapałem ciekawego to to:

elchochorzw.jpg

Jakiś spory nieznany mi komin między Rudą a Bytomiem. Do EC Chorzów 8,5km. Foto delikatnie podkontrastowane oczywiście ale ta mała inwersja jest naturalna nie fotoszopowa.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dziś nadzieję na dalsze obserwacje...

 

Wybrałem się na wycieczkę po "klasycznych" miejscach tego forum - plan był mniej więcej taki Murcki, Kostuchna, ul Graniczna, może Klimont. Gdy dotarłem na hałdę w Murckach już wiedziałem, że za wiele to dzisiaj nie zobaczę. Zawiesiste, zamglone powietrze pozwalało ledwo zobaczyć Łaziska. Dlatego zrezygnowałem z reszty lokalizacji (może jutro). Wydawało mi się natomiast że w kierunku Jury i na zach może być przed zachodem słońca trochę lepiej, więc zmieniłem plany i pojechałem na G. Siewierską (Nothwood ty chyba nie dotarłeś? - ja byłem mniej więcej od 17 do 18). Trochę się dzięki temu dotleniłem chodząc po niej bo na widoki szans nie było w żadną stronę aż do samego zachodu słońca - nawet El Jaworzno III prawie niewidoczne. Teraz patrząc z okna na maszt Kosztowy wydaje mi się że jest trochę bardziej przejrzyście więc zobaczymy co przyniesie dzień jutrzejszy.

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam właśnie z dachu. Pogoda piękna ale widoczność słabiutka. Nic ciekawego na horyzoncie. Na zachód troche lepiej. Zabytkową wieżę na Szombierkach widać, (13,5km ode mnie). Jedyne co złapałem ciekawego to to:

elchochorzw.jpg

Jakiś spory nieznany mi komin między Rudą a Bytomiem. Do EC Chorzów 8,5km. Foto delikatnie podkontrastowane oczywiście ale ta mała inwersja jest naturalna nie fotoszopowa.

Wygląda mi to na komin H 200 EC Zabrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem na G. Siewierską (Nothwood ty chyba nie dotarłeś? - ja byłem mniej więcej od 17 do 18).

 

Gdyby widoczność była dobra, to bym przyjechał na Siewierską. Przed 17 wybrałem się do Biskupic k/Olsztyna (ok 380m npm), ale widoczność nie pozostawiała złudzeń. Widziałem jedynie Górę Grojec k/Lubszy.

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zachęcić Was do przeanalizowania następującego zdjęcia. To oczywiście znana i lubiana fotka Wicia z serii ze Sławkowskiego, która teoretycznie została już przebadana do cna, jednak niektórym nie dała ona spać ;)

 

Jeden z forumowiczów wysunął teze (z którą z resztą się zgadam, a raczej chcę się zgadzać...), że na powyższych zdjęciach uchwycono "coś" dalej niż Borżawa na prawo od Stoja i na lewo od Wielkiego Wierchu. Podejrzenia padły na Negrowca - w pierwszym - i szczyt o nazwie Hanc - w drugim przypadku.

M.

 

Rzeczywiście na lewo od Wielkiego Wierchu było coś widoczne w dalszym planie - przez lornetkę - jestem tego pewien. Może więc być to Hanc. Jaka odległość? Natomiast nie przypominam sobie aby było coś widoczne jeszcze na prawo od Stoja w dalszym planie.

To nie takie proste. Na hałdach i śląskich pagórkach bywacie wielokrotnie, możecie więc dokładnie posprawdzac co tam widać. Ja pierwszy raz na Sławkowskim, późna pora, zimno, wiatr, zmęczenie. Morze gór. Trudno się zorientować co jest co, a co fotografować i jaka ogniskową. Poza tym to był mój drugi dzien uzytkowania nowego aparatu - lustrzanki Sony. Poprzednio była to najprostrza analogowa Practica, więc ta cała elektronika to dla mnie zupełna nowość, więc popełniłem parę błędów, toteż zdjęcia nie są dobrej jakości. Nie pozostaje nic innego jak spróbować jeszcze raz w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na komin H 200 EC Zabrze

dzięki :) tak, faktycznie może to być EC w Zabrzu. W takim razie widoczność późnym popołudniem osiągnęła magiczne 21 km :) cóż za zbieżność z datą. czyli z każdym dniem powinno być tylko lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrykos nie dubluj sie :P

A co do zdj. z Gliwic to ja raczej nie sądze aby było to coś tatrzańskiego. Zbyt "słaba" widoczność no i poza tym nie wiem czy jest to w ogóle możliwe bo wschodnie zbocza Babiej pozwolą jedynie dostrzec krańce Słowackich T.Wysokich no i niższe Bielskie. Ale głowy nie daje trzeba by sprawdzić w MD.

 

aha, powiedz gdzie znalazłeś te świetne foty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gliwic można zobaczyć Tatry, zostało to udowodnione w symulacjach w Micro Dem :)

PS: Teraz zauwazylem ze zle zaznaczyłem ten szczyt widoczny na zdjęciu, wiec daje jeszcze raz w wersji poprawionej

Babia_w__niegu_z_Gliwic.jpg

 

Co do tych zdjęć, raz znalazł się u nas na forum link do innego forum gdzie były takie zdjęcia Tatr z Katowic

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do działu Znalezione w sieci gdzie są odnośniki do tych zdjęć.

 

PS

Byliśmy dziś z ORJtem na Skrzycznem bo po gwieździstej nocy sądziliśmy, że warunki będą chociaż dostateczne. Niestety ale były najgorsze, u góry wiał silny wiatr tak w porywach 80km/h więc wycieczkę zakończyliśmy schodząc szlakiem narciarskim do Soliska koło Salmopolu. Zdjęcia nie warte są waszej uwagi więc umieszczę tu przekazane przez ORJa fotki z pamiętnego 24 lutego

210053.jpeg210055.jpeg210060.jpeg210062.jpeg210063.jpeg210065.jpeg210066.jpeg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Znalazłem tam jedno bardzo ciekawe zdjęcie kolegi elcupa z Równicy. Czy może ktoś je podpisać bo mam nieodparte wrażenie że jeden ze szczytów wygląda zupełnie jak Trzy Korony w Pieninach a jest to nieprawdopodobne ...

fdeeef725d8beb82m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Znalazłem tam jedno bardzo ciekawe zdjęcie kolegi elcupa z Równicy. Czy może ktoś je podpisać bo mam nieodparte wrażenie że jeden ze szczytów wygląda zupełnie jak Trzy Korony w Pieninach a jest to nieprawdopodobne ...

:Salut: Faktycznie podobnie wyglądają Trzy Korony z Szczawnicy:) ale tutaj masz Małą Fatrę,a ten szczyt charakterystyczny to oczywiście Velky Rozsutec:) :Salut:

 

Ps.Merti widze że wciepłeś te fotki:)he he

oraz dzięki dla sąsiada za użyczenie neta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote byłem w Górach Sowich. I mam pytanie czy ktoś wie jak wygląda z Kalenicy Śnieżnik?? Na choryzoncie było widać jakieć plamy śniegu na dość znacznej wysokości, na fotce dopiero po znacznym retuszu 'coś widać'(ech te kompakty :angry:) . Było ledwie widać Ślęże i Strzeliniec, a co dopiero Śnieżnik.

 

Góry Sowie 21.03.09:

http://czakiczakiczaki.fotosik.pl/albumy/608721.html

 

P.S.

Na Rozsutec z Równicy miałem tylko raz taki widok... Piękne B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem ze strychu, mam w końcu Annaberg z Zabrza (kopernik)!! :banan: Niestety mam okna na północ, ale wieczorem skocze do babci B) i ona już ma na południe:D Mam nadzieje, że wrócę z konkretami.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b29208a6055515b.html - Góra Św. Anny

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem rozwiać wątpliwości osobom, które zainspirowane dzisiejszymi warunkami atmosferycznymi chciałyby się wybrać na obserwacje. W połowie dnia również myślałem, że kolejny fornt będzie już tym właściwym, jednak przejazd ul. Szarych Szeregów rozwiał wątpliwości - gór nie widać i raczej bez szans, żeby miało się to zmienić.

 

Jednak zachęcam do aktywności nocnej, bo przy takich warunkach można zaczaić się na odległe maszty. W tym celu może na Siewierską wieczorem...?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front wyjątkowo paskudny rzeczywiście, słońce, niebieskie niebo więc postanowiłem znów wybrać sie na dach żeby uchwycić może ten "mój" komin w Zabrzu ale zanim doszedłem okazało się że już rozpętała się śnieżyca, cudnie... :burza:

 

ale! wczoraj wcześnie rano w drodze do Częstochowy ustrzeliłem zamek w Olsztynie gdzieś zza Siewierza, chyba gdzieś przed Winownem. Odległość nie imponująca ale zawsze coś - 30km. Sorry za jakość ale nie dość że to z samochodu to jeszcze wykonane telefonem, nie wierzycie - sprawdźcie szczegóły pliku ;)

olsztyn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.