Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Elcupa, gratulacje! Mogliśmy sobie pomachać ze szczytów ;-)

 

Dzięki ;) To była moja pierwsza wyprawa od kilku dobrych lat gdzie zdobyłem mniej niż 1000 m n.p.m. Ale było watro. Jak dla mnie Beskid Śląski (a szczególnie okolice Skrzycznego) nadaj się do chodzenia już tylko zimą, wszystkie te wycinki, nowe drogi dla ciężarówek, całe połacie straszących poobcinanych konarów, nastrajają mnie źle. A tak jakoś to wszystko jest mniej widoczne.

A z Równicy, to mogliśmy się faktycznie widzieć. Widok stamtąd chyba kończy się właśnie na Bendoszce, Rycerzowa chyba też się łapie. A co do Bendoszki, jesteś pewny, że widać z niej Jesioniki? Wydaje mi się, że Śląsko Morawski może przeszkadzać w takim widoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Beskid Śląski (a szczególnie okolice Skrzycznego) nadaj się do chodzenia już tylko zimą

Właśnie ze względu na wycinki darowałem sobie chodzenie po Śląskim. Najgorsze jest to, że ostatnio coraz intensywniej jest wycinany mój ulubiony Żywiecki. Choć z drugiej strony po takich cięciach i wiatrołomach odsłaniają się czasem zaskakujące panoramy.

 

A co do Bendoszki, jesteś pewny, że widać z niej Jesioniki?
Pewności nie mam. Widziałem ciemne pasmo na horyzoncie na prawo od Morawskiego, ale równie dobrze mogły to być chmury. Niestety nie miałem czasu, żeby wyciągnąć teleobiektyw i sprawdzić co to takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalecy Obserwatorzy,

 

Pogoda nie rozpieszcza, co widać po aktywności na forum... Abyśmy jednak wszyscy nie przysypiali, polecam tym, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć, nasze nowe nabytki zdjęciowe na stronie DO. Po świetnej serii zdjęć Wicia ze Sławkowskiego nadeszła pora na krajobrazy, które jeszcze nie gościły ani na forum ani na stronie DO. Za sprawą Piotrka K. mamy okazję podziwiać rozległe górskie przestrzenie Karpat Wschodnich, które znajdziecie tutaj. Dużym zaskoczeniem powinna być także ta obserwacja uwieczniona w parze z Tatrami z Połoniny Wetlińskiej.

 

Natomiast z wydarzeń nadchodzących, dzięki uprzejmości jednego z naszych forumowych Kolegów staliśmy się posiadaczami tego zdjęcia w szerszym kadrze i większej rozdzielczości, tak więc już wkrótce nie trzeba będzie przyjmować "na wiarę", że mamy uwiecznioną obserwacje >300 km :)

Polecam również poniższe linki dla spragnionych dalekich widoków Alp:

http://www.alpen-panoramen.de/panorama.php...p;srch=feldberg

 

http://www.alpen-panoramen.de/panorama.php...p;srch=feldberg

 

http://www.alpen-panoramen.de/panorama.php...p;srch=feldberg

 

http://www.alpen-panoramen.de/panorama.php...p;srch=feldberg

 

Szczególnie pierwszy link wymaga mocniejszego uchwytu krzesła ;)

 

Gdyby ktoś był ciekawy, jak wygląda mityczny Olimp z odległości 200 km również powinien regularnie śledzić nowości na stronie. W tym celu udostępniliśmy darmowy newsletter, do skorzystania z którego serdecznie zapraszamy. Mamy również inną niespodzianke, która znacznie ułatwi już wkrótce życie dalekim obserwatorom, ale póki co jesteśmy na etapie kompletowania sprzętu, więc prosimy o cierpliwość :)

 

Natomiast wraz z nastaniem dobrych warunków widocznościowych jestem gotów na wcześniej zapowiadany wyjazd na Pradziada, tak więc wszystkim osobom, które zadeklarowały chęc wyjazdu, a także wszystkim innym zainteresowanym przypominam, że temat jest cały czas aktualny. Oczywiście służę miejscem w samochodzie. Natomiast w przelotnych chwilach lepszej widoczności zapraszam na G. Siewierską, ale o tym będziemy informować na bieżąco.

 

Pozdrawiam obserwacyjnie,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

 

Jako, że trochę cicho na forum, postanowiłem się pochwalić :D Dwa tygodnie temu zaliczyłem Pradziada :banan: Dla mnie to żaden wyczyn bo jazdy mam niespełna 50 km do szczytu , czyli przysłowiowy "rzut kamieniem".

 

Na szczycie pogoda wręcz idealna. Niestety nie do dalekich obserwacji:( Na wschód chmury na wysokości 1300 m, a na zachód niestety jeszcze wyżej. Jedyne co było widać to Keprnik :(

 

Tutaj kilka fotek:

4174e0089f9f49cam.jpg

 

58fe9460411cb3eem.jpg

 

A tu link do całej galerii:

 

http://picasaweb.google.com/cyklista17/Praded21022009#

 

Znalazłem jeszcze fotkę równo z przed roku: Przedstawia widok na Karkonosze z Pradziada. Sorki tylko za to, że zdjęcie nie jest zbyt ostre, ale robione przez szybę z tarasu widokowego.

 

2ea62a04b439573am.jpg

 

PS. Mateusz Ja z chęcią bym się przyłączył do waszego ewentualnego wyjazdu na Przdziada.

 

I Jeszcze jedno. Jak znajdę chwile czasu to wrzucę kilka panoram z okolicznych szczytów

 

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wraz z nastaniem dobrych warunków widocznościowych jestem gotów na wcześniej zapowiadany wyjazd na Pradziada, tak więc wszystkim osobom, które zadeklarowały chęc wyjazdu, a także wszystkim innym zainteresowanym przypominam, że temat jest cały czas aktualny. Oczywiście służę miejscem w samochodzie.

Mateusz

 

Niestety nie zapowiadaja sie dobre warunki, chociaz nigdy nic nie wiadomo. Bywaja niespodzianki jak ta 22 lutego. Jeden z naszych kolegow pytal mnie wtedy o prognozy, chyba chcial jechac popatrzyc, wg mnie szanse byly male o tu okazalo sie calkiem niezle. Wydaje mi sie jednak, ze ten sezon juz sie skonczyl. Po rewelacyjnym 2005/2006 trzy ostatnie byly bardzo slabe, choc w tym bylo pare dni ciekawych. Zobacze jeszcze w piatek co sie szykuje na weekend.

pozdrawiam

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Ponieważ robi się coraz cieplej postanowiliśmy z Mateuszem zrobić szybki wypad o 20:00 na górkę w Mikołowie.

Mikołów (majaczy góra żar oraz krzyż na Hrobaczej)

thumb_49af08ed72ff4786246340.jpg

ZOOM na Górę Żar

thumb_49af08edc5b6b387733589.jpg

ZOOM na Mikołów

thumb_49af08ede2626115506028.jpg

Kościół w Katowicach Kostuchnie

thumb_49af08ee08c07826319423.jpg

Centrum Katowic

thumb_49af08ee22a89185960829.jpg

Qbus

thumb_49af08ee3ce61905010568.jpg

Kopalnia Wujek

thumb_49af08ee5835c745829088.jpg

Katowice Kostuchna

thumb_49af08ee86b51873807146.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Tychy ;) Co ciekawe złapał się krzyż na Hrobaczej (gołym okiem niewidoczny) a nie widzieliśmy Skrzycznego, więc albo w dobie kryzysu oszczędzają na energii elektrycznej albo to jakaś anomalia pogodowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sugestię dotyczącą strony DO. Pomocne byłoby zamieszczanie przy jakich parametrach zostało zrobione dane zdjęcie - chodzi mi głównie o ogniskową i użycie ewentualnych dodatkowych przyrządów optycznych. Wiem że ogniskową znajdę (zazwyczaj) w EXIFie ale myślę, że dodanie takiej pozycji w opisie fotografii byłoby wartościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sugestię dotyczącą strony DO. Pomocne byłoby zamieszczanie przy jakich parametrach zostało zrobione dane zdjęcie - chodzi mi głównie o ogniskową i użycie ewentualnych dodatkowych przyrządów optycznych. Wiem że ogniskową znajdę (zazwyczaj) w EXIFie ale myślę, że dodanie takiej pozycji w opisie fotografii byłoby wartościowe.

 

Pomysł dobry, ale dużo zdjęć dostajemy od osób, dla których aparat fotograficzny ma mieć włącz/wyłącz i shoot. W takim przypadku dzieżko będzie ustalić ogniskową, jedynie z EXIF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślę, że warto ten pomysł promować. Ja osobiście często zastanawiam się czy dane zdjęcie był zrobione "zwykłym" obiektywem, lustrzanym czy w połączeniu ze "wspomagaczami" typu konwerter itp. Dlatego jeżeli taka informacja jest dostępna byłoby super jakby się pojawiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodaje znaną panoramę z Gliwic po poprawce :)

Ale jeszcze powiem coś na temat jakości, jeżeli robicie opisy na zdjęciach to polecam program GIMP z zapisywaniem formatu JPG w 100%, co oznacza ze przy napisach nie tworzą się pixele. Paint nie ma opcji zapisywania zdjęcia w 100% jakości wiec występują pixele na napisach.

Dodaje dwie wersje zdjęcia, sami zauważcie różnice :)

 

1. 209___Kopia.jpg 2. 209.jpg

 

1. Wersja w Paint

2. Wersja w Gimp

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oto panorama z Biskupiej Kopy(Góry Opawskie). Foto wykonane 30.12.2009 z wieży na szczycie.

Pozdrawiam Robert

 

Super! Wiemy już jaka będzie pogoda pod koniec grudnia :D

Oczywiście swietna panorama z opisem. Dzięki!

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto panorama z Biskupiej Kopy(Góry Opawskie). Foto wykonane 30.12.2009 z wieży na szczycie (...)

W przyszłości będą kolejne:)

Piękna sprawa - gratulacje! Tyle odległych szczytów uchwyconych na jednej fotce - tylko Tatr zabrakło :) Taką możliwość, zauważcie, poza Biskupią daje bardzo niewiele szczytów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda chmur dzisiaj sporo i to nie za wysokich, ale po wczorajszych opadach dziś obłoki 'dobijają' do horyzontu - daje spokojne 7.5, nie wiem tylko, czy w ogóle widać dzisiaj góry. Gdyby sytuacja uległa zmianie, to przed zachodem nie wykluczam obserwacji. Chętnych zapraszam do kontaktu tel.

 

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Zabrza gór nie widać :blink: i chyba wiem dlaczego, kamera na Łysej Horze wiele wyjaśnia :blink:

..chociaż szarlota jak na dłoni, a i ten internetowy widok zachęca ;)

http://80.82.144.82/view/index.shtml

 

P.S. http://78.102.13.147/lysa/photo/l3/gallery...03100400_l3.jpg - ratrak sie złapał :D

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.