Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie

Poszukałem trochę punktów widokowych z okolic Częstochowy na taterki. Co ciekawe łatwiej je złapać z niższych wzniesień znajdujących się w okolicach Biskupic i Żarek niż w okolicach Mirowa.

Najbliżej będzie z Biskupic - Okęcia wzniesienie 370m.

1

Kolejne wzniesienie koło Wysokiej Lelowskiej (na NW od Żarek)399,5m. - chyba najlepszy widok

2

Górka koło Przewodziszowic 420m.

3

Wzniesienie koło Trzebniowa k. Złotego Potoku (SE) 430m.

4

Starałem się znaleźć wzniesienia niezalesione, by odpuścić sobie co by było gdyby :lol:

Teraz tylko doczekać poprawy pogody i poszukać w realu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, musze zacząć wrzucać na inny serwer, bo to już nie pierwszy raz, że ktoś nie widzi fotki;/ (choć u mnie wszystko ok)

 

Linki bezpośrednie:

 

http://images37.fotosik.pl/57/170aeb4653b7d93a.jpg

http://images50.fotosik.pl/61/d0551226ce987b69.jpg

 

P.S. Stać raczej nie stałem, bo tak wiało, że trzeba było na czworaka chodzić :D, ale może gdzieś zobacze moją lecącą zaślepke z obiektywu, którą mi porwało :D Kępa z Katowic też świetna ;)

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przedstawiałem się jakąś stronę wcześniej. Tak jak pisałem ambitnie przedzieram się przez wszystkie dotychczasowe posty (i to dosyć dokładnie :rolleyes: ), ogólnie mam dzięki temu zajęcie na zimowe wieczory od ponad tygodnia :D Jestem już na stronie 102

 

Mam do Was prośbę (w szczególności do mistrza ORJ i Michała), pojawiła się gdzieś ok 100 strony piękna pełna panorama z Dorotki (autorstwa Michała jak dobrze pamiętam). Później opisywał ją ORJ, ale niestety na forum nie znalazłem finalnej wersji opisanej Panoramy.(przeoczyłem albo była zamieszczona na serwerze gdzie już jej nie ma). Ponieważ Dorotka to moje ulubione miejsce na "widoczki" proszę, jeżeli ktoś ją ma gdzieś u siebie na dysku o zamieszczenie powtórne.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę (w szczególności do mistrza ORJ i Michała), pojawiła się gdzieś ok 100 strony piękna pełna panorama z Dorotki (autorstwa Michała jak dobrze pamiętam). Później opisywał ją ORJ, ale niestety na forum nie znalazłem finalnej wersji opisanej Panoramy.(przeoczyłem albo była zamieszczona na serwerze gdzie już jej nie ma). Ponieważ Dorotka to moje ulubione miejsce na "widoczki" proszę, jeżeli ktoś ją ma gdzieś u siebie na dysku o zamieszczenie powtórne.

W tym celu zapraszamy na Dalekie Obserwacje :)

 

Interesujące Cię zdjęcia znajdziesz tutaj, natomiast panorama, o którą pytasz, dostępna jest tutaj.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybką reakcję. Stronkę już znam - poprzez nią do Was trafiłem, ale nie wpadłem żeby tam poszukać - teraz będę już mądrzejszy

 

Tak przy okazji mam nadzieję przydać się na tym forum jako jedna z"czujek" widoczności, pracuję w Tarnowskich Górach a mieszkam w Sosnowcu dlatego codziennie przejeżdżam bądź to przez Górę Siewierską bądź przez Rogoźnik albo w okolicach kopca w Piekarach więc widzę co widać ;)

 

(na razie niestety niewiele bo jak wracam (ok 17.oo) to już jest prawie ciemno.......)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji mam nadzieję przydać się na tym forum jako jedna z"czujek" widoczności, pracuję w Tarnowskich Górach a mieszkam w Sosnowcu dlatego codziennie przejeżdżam bądź to przez Górę Siewierską bądź przez Rogoźnik albo w okolicach kopca w Piekarach więc widzę co widać ;)

No to zazdroszczę... Góra Siewierska to wg mnie najlepszy punkt widokowy w całym naszym regionie, tak samo w dzień (góry), jak i w nocy (światełka). Z miła chęcią wybiorę się tam przy najbliższej widoczności i wtedy moglibyśmy się spotkać. Zachęcam do tego innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w przewidywaniu widoczności, więc nie wiem jak będzie wyglądał weekend. Wg mnie na iCM wygląda to źle, ale prawdopodobnie rozbuduje się na naszym rejonem w najbliższym czasie jakiś pogodny wyż i może będzie coś widać. Ja na Góre Siewierska i Dorotkę jestem chętny - byłbym bardzo uradowany spotykając się z założycielem tego fantastycznego wątka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić skąd zdjąłeś to zdjęcie i do kogo należy ?

images.google.pl, szukałem przykładowych panoram tatr z pewnej odległości

 

co do samego zdjęcia, przejrzałem położenie Wdżara i faktycznie byłoby to niemożliwe, w prostej linii są T.Bielskie a nie Giewont :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Góry Siewierskiej to wcześniej na drodze z Rogoźnika do Strzyżowic jest jedno spore wzniesienie, nieco chyba tylko niższe od Dorotki (nie mam dokładnych info) ale widoczność z niego jest niezła na południe i południowy zachód. na stronę południowo wschodnią raczej gorzej więc tatry odpadają ale beskidy i może coś w stylu Pradziada zdecydowanie bardziej możliwe. polecam

 

ps:jeżdżę tamtędy do rodziny do Twardowic co jakiś czas.na lotnisko też od czasu do czasu bo kuzynka pracuje u Pana Orzecha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z G. Siewierską i Dorotką jest tylko jeden problem... Dotyczy on może mniej obserwacji w kierunku Jesenika a bardziej na południe - w kierunku Karpat. Aby z tych miejsc (i innych w tym regionie) widoczność była przynajmniej dobra, to na południu Polski musi być ona wszędzie bardzo dobra... Wynika to oczywiście z faktu, że Śląsk ma swój własny przemysłowy mikroklimat i jak u nas zaczną kopcić, to nawet najlepsze warunki nic nie dają - nie raz się o tym przekonaliśmy wracając ze zwieszonymi głowami z Siewierskiej, mimo że np. w Kostuchnie widoczność była dobra. W zimie np. o Dorotce i Siewierskiej możecie zapomnieć, dobre warunki mogą się tam zacząć od końca okresu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy aktywny użytkownik forum pozwalam sobie na małą zagadkę. Gdzie mieszkam (Sosnowiec to rzecz oczywista, sądząc po wcześniejszych doświadczeniach z lokalizowaniem miejsc z których zrobiono zdjęcia na tym forum to pewnie odtworzycie dokładnie mój adres :D) ?

 

Taki mam widok z balkonu:

 

2009-02-07%2013.26.56_1.jpg

 

Niestety to prawie cały "wycinek" horyzontu jaki widzę więc na panoramy z okna liczyć nie mogę <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jak się macie?

 

Cisza w eterze, to trochę staroci. Podczas przeglądania różnych zdjęć znalazłem. Nie jest to nic oszałamiającego, ale może kogoś zainteresuje. Generalnie Sudety, jak nietrudno zgadnąć, ale co do konkretów - @ORJ, help! Anaberg, 01 maja 2007

a-b.jpg

 

a-b2.jpg

 

a-b4.jpg

Edytowane przez hermit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w przewidywaniu widoczności, więc nie wiem jak będzie wyglądał weekend. Wg mnie na iCM wygląda to źle, ale prawdopodobnie rozbuduje się na naszym rejonem w najbliższym czasie jakiś pogodny wyż i może będzie coś widać.

 

W nadchodzącym tygodniu może dalej sobie odpoczywać od dalekich obserwacji. Na mapach pogody nie widać zmiany w istotnym dla nas kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z G. Siewierską i Dorotką jest tylko jeden problem... Dotyczy on może mniej obserwacji w kierunku Jesenika a bardziej na południe - w kierunku Karpat. Aby z tych miejsc (i innych w tym regionie) widoczność była przynajmniej dobra, to na południu Polski musi być ona wszędzie bardzo dobra... Wynika to oczywiście z faktu, że Śląsk ma swój własny przemysłowy mikroklimat i jak u nas zaczną kopcić, to nawet najlepsze warunki nic nie dają - nie raz się o tym przekonaliśmy wracając ze zwieszonymi głowami z Siewierskiej, mimo że np. w Kostuchnie widoczność była dobra. W zimie np. o Dorotce i Siewierskiej możecie zapomnieć, dobre warunki mogą się tam zacząć od końca okresu grzewczego.

Nie ma to jak w Skandynawii - zero niskiej emisji a jesli juz to z drewna. Podobno Czesi za kilka lat wprowadzaja zakaz palenia węgla w domach, w Niemczech obowiazuje juz od dawna. W Norwegii widzialnosc ponizej 100 km to juz slaba. Ech pomarzyc sobie. U nas wciąż się pali nie tylko najgorszy wegiel a takze przysłowiowe gumowce.

Zdj z Internetu - gdzies z pogranicza Szwecji i Norwegii - widzialność doskonała, żadnego dymku!

Norwegia.jpg

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jak się macie?

 

Cisza w eterze, to trochę staroci. Podczas przeglądania różnych zdjęć znalazłem. Nie jest to nic oszałamiającego, ale może kogoś zainteresuje. Generalnie Sudety, jak nietrudno zgadnąć, ale co do konkretów - @ORJ, help! Anaberg, 01 maja 2007

 

 

 

 

 

 

Witam

 

To może ja spróbuję swoich sił w identyfikacji i nie będę się tu wspomagał żadnym programem :). Być może coś sknociłem, więc proszę o ewentualną korektę ;)

 

c590d916abf00c9am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] strzelamy że mieszkasz na os. Radocha zaraz za giełdą samochodową, hmm, czy nie tak... B) ?

 

Nie miałem najmniejszych wątpliwości, że nie będzie to trudna zagadka :D

 

Tak właśnie przedstawia się widok z 9 piętra sosnowieckiej "superjednostki" tej pierwszej od ul Ostrogórskiej (oczywiście wspomagany optycznie - ogniskowa 300mm) . Niestety balkon mam na zachód a widok na horyzont tylko w tym malutkim pd/zach wycinku między blokami. Sąsiedzi z drugiej strony korytarza mają świetny widok na pd/wsch, ale oni nie wypatrują Tatr :unsure:

 

Pracuję nad możliwością wchodzenia na dach mojego bloku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznosc kiepska, wiec z dalekich obserwacji narazie pozostaja wspomnienia.

Skoro czesc Szanownego Grona lubi zagadki, to moze ja tez sie przylacze :)

 

Skad zrobiona byla ponizsza fotka?

(Zdjecia dosc duze, po ok. 3MB!)

 

k_ce3.jpg

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Omawiamy na stronie te ciekawe zdjęcia

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=3176#comment-258

Chodzi dokładnie o szczyt Jeleni Loucky, który jest zaznaczony pomiędzy dwoma szczytami

Raz kiedyś pojawiła się ta panorama http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=1132

na której widać ze jest zaznaczony na miejscu Cerny Wrch

Które z tych opisów mówią prawdę?

Jeszcze dochodzi do tego to zdjęcie z tym właśnie interesującym kawałkiem http://astrowojpisk.republika.pl/pics/inne/sudpradz5.jpg

Który z tych szczytów to Jeleni Loucky a który to Cerny Wrch?

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.