Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie czemu dziś nikt w ciągu dnia nie polował na wierchy. To, że Diablaka z Policą było widać dobrze, a np takie Skrzyczne słabiej dało mi do myślenia że coś się dzieje. I rzeczywiście, chmury kotłowały się na horyzoncie, ale jak dotarłem na Grodzisko to pozostało mi delektować się wcześniej wspomnianymi górami. Pewnie lepsza widoczność była w południe.....

Grodzisko_27_03_09r.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na Forum, po raz pierwszy ;)

 

również poszukuję dobrego punktu widokowego opodal Gliwic,

byłem dziś kawałek za Pyskowicami w kier. na Łubie-Brynek, w okolicy Sroczej Góry, GPS pokazywał ~300 mnpm,

a to raptem 10 min jazdy samochodem z os. Kopernika

 

Strzyżowa Góra jest nieco wyższa, za to dalej: http://www.panoramio.com/photo/6709092

--

pozdrawiam, Jurek K.

 

Witam witam, też byłem dziś w tamtych rejonach, szczegółowo zwiedziłem Strzyżową Górę i okoliczne górki, przy okazji dokładnie dowiedziałem się co jest rozwiązaniem zagadki z DO przy zdjęciu zamka w Toszku. Jednak przez przypadek skasowałem wszystkie zdjęcia z dzisiejszej wyprawy :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ktoś gdzieś?

 

 

athomer >> będe jutro na górce w Rogoźniku i jeśli bedzie co najmniej zadowalająco to podskoczę do Góry Siewierskiej coś pstryknąć. Dziś posiedziałem na dachu z geoportalem odpalonym na lapku żeby zidentyfikować te kilka moich skupisk kominów na zachód od mojego miasta bo w tym kierunku była zadowalająca widoczność. Oprócz EC Chorzów, komina EC Zabrze staram sie zidentyfikować kominy i jedną wierzę ciśnień w Bytomiu (sporo tego tam). Ciężka sprawa powiem wam i już wiem że szyb Krystyna na Szombierkach odpada ale nie poddaję się - postaram się zamieścić wkrótce jakieś wyraźne zdjęcie wraz z prośbą do was o pomoc w identyfikacji ;)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do góry miedzy Gajowicami a Kotliszowicami (309,4 m)

oto cytat osoby która tam dotarła:

" Jakiś czas temu jeździłem po okolicy z Synem, żeby dotrzeć do tej góry. Nie mieliśmy mapy. Próbowaliśmy od strony Sierot tu i tam. Dopiero w Gajowicach udało nam się znaleźć właściwą drogę. widok był zapierający. Gdzieś tam musiało być okno, z którego widziałem to miejsce. Pozdrawiam, Wojtek "

http://www.panoramio.com/photo/6709092

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Jurek - witamy serdecznie na forum :)

 

@ reszta - Koledzy, podobno z rana widoczność zachwycała, obecnie nie można o niej tego powiedzieć. Ale spotkać się dzisiaj możemy tak czy siak. Dla mnie wchodzą w rachubę i G. Siewierska i Kostuchna. To gdzie i o której się umawiamy?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam właśnie z małej wyprawy: Dorotka>Rogoźnik>Góra Siewierska. Niestety nici jakichkolwiek dalekich obserwacji. Starałem się dojrzeć cokolwiek odległego ale po porannych przelotnych opadach deszczu powietrze się nie oczyściło i widoczność ograniczała się do kilku-kilkunastu kilometrów.

Może wcześnie rano było nieźle ale teraz jednym słowem lipa i nic nie zanosi się aby w najbliższych dniach miało być lepiej. :(

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem wam że warunki8 się szybko poprawiają, byłem na siewierskiej - kicha, a dosłownie 20 min temu z Lenartowicza Beskidy (nie całe) gołym okiem ale bez szans na Babią. W każdym razie może być coraz lepiej. Ja wybieram się jeszcze na Kostuchną, bo wydaje mi się że z Siewierskiej może być dzisiaj mimo wszystko cienko.

 

Mateusz daj znac czy bedziesz na Kostuchnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tamtej górki panorama jest bardzo dobra, jednak na południe zdecydowanie lepszym miejscem obserwacyjnym jest TA GÓRKA odległa o niecały kilometr na południe od tej 309.4m npm. :)

 

Według Geoportala to Wapienna Góra (304,7 m), teraz widzę na zdjęciach ze z Gliwic tez jest widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie spotykamy się w granicach godziny 17. na hałdzie Kostuchna. Możecie dojeżdżać do nas w przeciągu godziny od tej pory - na pewno będziemy.

 

@ Northwood - jak skończymy, to mogę podjechać na Siewierską. Na podany przeze mnie numer pisz jakie masz plany.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie spotykamy się w granicach godziny 17. na hałdzie Kostuchna. Możecie dojeżdżać do nas w przeciągu godziny od tej pory - na pewno będziemy.

 

@ Northwood - jak skończymy, to mogę podjechać na Siewierską. Na podany przeze mnie numer pisz jakie masz plany.

 

M.

Jadę na Górę Grojec k/Lubszy. Jeśli mielibyście jechać na Siewierską to dajcie znać trochę wcześniej na 519397139, to też podjadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że miałem z Was wszystkich najbliżej do domu, jako pierwszy coś napiszę :)

 

Udało się! Choć warunki nie zachwycały spotkanie na hałdzie w Kostuchnie możemy uznać jako owocne :) Zebraliśmy się w gronie: Athomer, Leon - NGC, Rafał i ja. Prawdę mówiąc jadąc ul. Szarych Szeregów nie liczyłem w ogóle na widoczność gór, tymczasem na szczycie pokazał się Beskid Śląski i fragment Małego i Makowskiego, a NGC nawet dopatrzył się w pewnym momencie Lysej Hory i Travnego. Z biegiem czasu im bardziej zaczynało wiać, tym bardziej przejaśniało się na południu, w pewnym momencie dało się zauważyć nawet śnieg na Skrzycznem i G. Żar. Z industrialu wyhaczyliśmy na południowo-zachodnim horyzoncie kominy Detmarovic (rozwiewam wątpliwości, to jednak tylko okągłe 50 km...) a w pewnym momencie róż zachodniego nieba zachęcał nawet do skierowania sprzętów w stronę Pradziada, jednak bez rezultatu. Udało się zrobić nawet kilka zdjęć w tym kierunku przy najbardziej sprzyjającym niebie, więc może coś z tego będzie :) Brak Św. Anny, za to ładnie oświetlone Centrum Katowic - z resztą wkrótce opublikujemy zdjęcia.

 

Dzięki bardzo za spotkanie i już żegnając się umówiliśmy się na przyszłą sobotę na hałdę Skalny w Łaziskach Górnych, tak więc zainteresowanych serdecznie zapraszamy do dołączenia.

 

Pozdrawiam i czekam na reszte relacji,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i czekam na reszte relacji,

Mateusz

 

Ja jestem bardzo zadowolony z mini zlotu w Kostuchnie.

Po pierwsze udało mi się trafić na miejsce, a byłem tam pierwszy raz, w od wyjazdu z Gliwic byłem na hałdzie.

Po drugie poznałem osobiście Mateusza i Rafała, przy okazji był jeszcze Athomer - jeszcze raz bardzo mi miło :)

Po trzecie - nie spodziewałem się że będzie widać góry. Ponadto pierwszy raz w życiu widziałem je z takiego kąta że Skrzyczne było w bramie Wilamowickiej - dla mnie to nowość.

No i po czwarte - mogłem popatrzeć na i przez sprzęty obserwacyjne od chłopaków, potężną lunetę Yukon, na dużo solidniejszym statywie niż mój, oraz lornetkę 20x60.

 

Oby do zobaczenia za tydzień na Skalnym :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że takie spotkania jak dzisiejsze na hałdzie to fajna sprawa (pomimo nieszczególnej widoczności), szczególnie, że mogłem skorzystać z rad doświadczonych kolegów :notworthy: i na przyszłość np wiem z którego miejsca i w którym kierunku szukać Pradziada :D, mam nadzieję jeszcze nie raz skorzystać z takich rad - chociaż trochę zazdroszczę pionierom tego wątka tych początków, odkrywania nowych punktów obserwacyjnych, nowych rekordów widoczności itd. Niestety znalazłem to forum za późno aby w tym uczestniczyć ale...

Ogólnie na hałdzie Kostuchna byłem pierwszy raz i muszę powiedzieć że robi wrażenie - rewelacyjne miejsce!

 

Wrzucę krótką fotorelację z dzisiejszej wyprawy jak tylko czas pozwoli na chwilę zabawy ze zdjęciami!

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że Skalny w przyszły weekend wypali przy dobrych warunkach!

 

PS szkoda że nie mogłem zostać do zmroku, światełka z tej hałdy też muszą być niezłe...

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo że obskoczyłem kilka miejsc niestety dziś nic nie upolowałem poza kilkoma zdjęciami industrialu na zachód od Czeladzi do rozwikłania moich zagadek :( ale nie ma sie czym chwalić - rozpoznałem w końcu najodleglejsze kominy oraz szyb kopalni Rozbark pomiędzy Piekarami a Bytomiem. Coś nie mam szczęścia w tym sezonie albo to Czeladź jest takim felernym miejscem :( podzielcie sie dzisiejszymi fotami koledzy.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Geoportala to Wapienna Góra (304,7 m), teraz widzę na zdjęciach ze z Gliwic tez jest widoczna.

 

z tego co widzę, to chyba jest mały błąd na http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=474

"Punkt Obserwacyjny" opisany jako Strzyżowa Góra (301 m), to w istocie Wapienna Góra (304.7 m),

wybieram się tam przy najbliższej okazji, postaram się zrobić panoramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.