Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

No nie do końca z domu mam takie widoczki. Z okien mojego domu mam widok "tylko" na Babią właśnie taki (zdjęcie robione z balkonu 18 kwietnia):

babia1.jpg

 

żeby mieć dostęp do szerszych DO muszę wyjść jakieś 500 metrów na wzniesienie.

Ta "tylko" Babia jest super. Chciałbym mieć taki widok z okna, nawet 0,5 km dalej zamiast domów i zadymionych ulic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek z ubiegłego lata z Przedgórza Sudeckiego ( bardziej ciekawostka niż wyczyn) :lol:

 

 

Góry Sowie lub G.Bardzkie (zawsze mnie to zastanawia) - 73 km do Wlk.Sowy 8847661.jpg

 

 

To nie Wlk Sowa. Trudno cos pewnego z tego fragmentu powiedziec ale wygląda mi to na styk Bardzkich (z lewej) z Sowimi (z prawej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki vrg za identyfikację szczytów tatrzańskich.

Podeślij oryginał to Ci całą dokładnie opiszę.

Dadaj tą Twoją górkę w wątku z punktami obserwacyjnymi :)

 

A te obiekty na zachód od Jaworzna to też nie będzie problemem opisać bo to bardziej nam znane "nasze" strony, tylko musisz zrobić jakąś ładną panoramkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na zdjęciach z Fajnej Ryby znalazłem jakąś górę wyłaniającą się, na lewo od Kielc. Co o tym sądzicie? Czyżby to Łysogóry? :)

pano.jpg

 

Myślę, że to Łysica, ale mdz jakimi górami ją widać-trudno określić (Perzowa, Radostowa?)

Jeśli sie potwierdzi to gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tej samej linii patrzenia co Łysica znajduje się ponad 460 m G. Radostowa, której najwyższy punkt eksponuje się w naszym kierunku, czyli Fajnej Ryby. Moja interpretacja: zalesiona kopulasta górka z prawej strony to wzniesienie między Dąbrową i Masłowem, które idąc w lewą stronę zamienia się w Wiśniówke, która co prawda jest wyższa od sąsiadującej koleżanki, ale na zdjęciu widzimy tylko jej łagodne południowe zbocze. Dokłądnie między nimi dwoma "przytulona" do prawego zbocza jest Radostowa. I gdyby nie fakt, że szczyt Fajnej jest zarośnięty, to stamtąd właśnie (nad Radostową) wyłoniłaby się upragniona i ciągle nie "zdobyta" przez nas jeszcze na zdjęciach Łysica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać, że Biesy z każdej perspektywy wyglądają zupełnie inaczej... Dla przykładu Połoniny zaskoczyły mnie totalnie. Dziękuję przy okazji Kosciakowi i Rafałowi za pomoc w identyfikacji szczytów :)

 

No mnie też ta perspektywa zaskoczyła. O ile jeszcze Łopiennik rozpoznałem, to Chryszczatą widziałem w miejscu Jasła itp. Obiecuję więcej zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie też ta perspektywa zaskoczyła. O ile jeszcze Łopiennik rozpoznałem, to Chryszczatą widziałem w miejscu Jasła itp.

Choć teraz, kiedy jest już "po wszystkim" i wiadomo co widać, to wydaje mi się, że dostrzegam na zdjęciu ten charakterystyczny "śruboskręt" szczytu Tarnicy względem Szerokiego :) Do tej pory rozróżniałem go z każdej perspektywy.

 

Obiecuję więcej zdjęć :)

No ja mam taką nadzieje :) Dużo frajdy sprawiłeś mi tym zdjęciem.

 

Mam jeszcze takie pytanie... Kadr zdjęcia kończy się na Tarnicy, choć jak widać z lewej strony "coś" tam jeszcze się wznosi. Teraz już wiadomo, że to Krzemień i zaraz później pokazałoby się Bukowe Berdo. Nie zrobiłeś zdjęcia w tym kierunku, bo bliższa górka już zasłaniała, czy po protsu zapomniałeś, ale widziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na zdjęciach z Fajnej Ryby znalazłem jakąś górę wyłaniającą się, na lewo od Kielc. Co o tym sądzicie? Czyżby to Łysogóry? :)

pano.jpg

 

Czy mowa jest o tej słabo widocznej dla oka dość wysokiej górce ponad wieżą kościelną na lewo od wieżowców Kielc? Też w pierwszym momencie uznałbym,że to Łysica, bo kształt, wysokość i miejsce niby się zgadza. Ale jak widać to nie musi być ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mowa jest o tej słabo widocznej dla oka dość wysokiej górce ponad wieżą kościelną na lewo od wieżowców Kielc? Też w pierwszym momencie uznałbym,że to Łysica, bo kształt, wysokość i miejsce niby się zgadza. Ale jak widać to nie musi być ona.

Hehe :D Wiem o czym mówisz, ale to jedynie poświata niewiadomego pochodzenia... Podciągnij sobie mocno kontrast (na tym zdjęciu jest sens, bo dobrej jakości) i zobaczysz, że nic się w tym miejscu nie pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tej samej linii patrzenia co Łysica znajduje się ponad 460 m G. Radostowa, której najwyższy punkt eksponuje się w naszym kierunku, czyli Fajnej Ryby. Moja interpretacja: zalesiona kopulasta górka z prawej strony to wzniesienie między Dąbrową i Masłowem, które idąc w lewą stronę zamienia się w Wiśniówke, która co prawda jest wyższa od sąsiadującej koleżanki, ale na zdjęciu widzimy tylko jej łagodne południowe zbocze. Dokłądnie między nimi dwoma "przytulona" do prawego zbocza jest Radostowa. I gdyby nie fakt, że szczyt Fajnej jest zarośnięty, to stamtąd właśnie (nad Radostową) wyłoniłaby się upragniona i ciągle nie "zdobyta" przez nas jeszcze na zdjęciach Łysica.

w Demie z Fajnej nie widać (na czerwono) Radostowej, pojawia się za to przed nią Diabelski Kamień. Może to jest właśnie on? Te dwie góry po bokach wydają się tak blisko, że już straciłem rachubę co to może być. To chyba na moich zdjęciach z Buczyny z czwartku też nie są: Sieniawska i Perzowa tylko coś innego. Jwsli zrobi się symulacje z Łysicy on line to czerwienią się nawet pola pod Fajną rybą, więc te symulacje chyba nie są wiarygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Demie z Fajnej nie widać (na czerwono) Radostowej, pojawia się za to przed nią Diabelski Kamień. Może to jest właśnie on?

Wybacz, chodziło mi właśnie o Diabelski Kamień (wyższy od Radostowej), ale myślałem, że jest on kontynuacją Radostowej na zachód.

EDIT: Ciekawa sprawa... Właśnie sobie policzyłem, że aby z zapasem zobaczyć w zaokrągleniu 600 m szczyt Łysicy znad w przybliżeniu 450m Diabelskiego Kamienia z odległości 66 km trzeba być co najmniej 120 m npm. "Taras widokowy" Northwooda znajdował się na bank powyżej tej wysokości.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem wczoraj na Łysej Horze (śląsko-morawski) i powiem, że nie ma o czym mówić. Widoczność była max 50km na wschód a na południe nie przekraczała 30. Ciekawe, że gór widać było od Żor i to nawet całkiem ładnie, chociaż to już 50km.Niestety grzmiało w około jak trza i lało co chwile.. <_< Polecam na przyszłość piwo w schronisku u góry... to sie nazywa browar, a nie te nasze siury :P

Skrzyczne_z__ysej2.jpgSkrzyczne to był max

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do Wojsy - czy podczas pobytu na Zborowie cykałeś też w kierunku północno wschodnim? Chodzi mi dokładnie o Kamieńsk, który co prawda jest sporo dalej niż zamieszczone przez Ciebie na forum obiekty, ale podejrzewam, że jest na tyle wysoki i charakterystyczny, że na zdjęciu go spokojnie wyciągniesz/wyciągniemy...

Kamieńsk chyba powinien być na północy z lekkim odchyłem na zachód, tam tez cykałem ale w tym kierunku nie było za dobrej widoczności

 

zborowdsc4707a.th.jpg

to zdjęcie przedstawia ciąg dalszy wzgórz z poprzedniego zdjęcia (prawa strona)

dorzucam jeszcze zdjecie Dorotki i elektrowni Łagisza

 

zborwir902239.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem wczoraj na Łysej Horze (śląsko-morawski) i powiem, że nie ma o czym mówić. Widoczność była max 50km na wschód a na południe nie przekraczała 30. Ciekawe, że gór widać było od Żor i to nawet całkiem ładnie, chociaż to już 50km.Niestety grzmiało w około jak trza i lało co chwile.. <_< Polecam na przyszłość piwo w schronisku u góry... to sie nazywa browar, a nie te nasze siury :P

Skrzyczne_z__ysej2.jpgSkrzyczne to był max

 

Hej. Faktycznie, Kozel tmavy na Lysej ma szczególny smak. W którym "schronisku" siedziałeś? W jednym sprzedaje dość nieprzyjemna pani, potrafi skutecznie popsuć klimat. Ja ostatni raz na Lysej byłem pod koniec marca, śniegu 270 cm, chyba ostatnie dni z minusem na szczycie, widoczność żadna. Zostało coś jeszcze z tego śniegu?

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w tym od strony wyciągu taka 'czarna buda'

http://pttk.apnet.pl/cms.php?img=81

Chyba akurat piłem Radegasta ;) nie wiem dokładnie kto był za barem, bo ja nie kupowałem. A śniegu resztki, takie placki w lesie pod szczytem

 

P.S.

Chyba znalazłem zdjęcie jeseników z Lysej Hory, aczkolwiek sami zobaczcie

http://www.lysa-hora.cz/074.jpg - kierunek dobry, po lewej wyraźnie coś widać

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieńsk chyba powinien być na północy z lekkim odchyłem na zachód, tam tez cykałem ale w tym kierunku nie było za dobrej widoczności

 

zborowdsc4707a.th.jpg

to zdjęcie przedstawia ciąg dalszy wzgórz z poprzedniego zdjęcia (prawa strona)

dorzucam jeszcze zdjecie Dorotki i elektrowni Łagisza

 

zborwir902239.th.jpg

"Poprzedniego" masz na myśli które zdjęcie? To kierunek NW? Dzięki za fotki, trzeba im się lepiej przyjrzeć...

 

A tak na marginesie mam prośbę do Northwooda o podanie współrzędnych miejsca obserwacyjnego na Fajnej Rybie i któregoś z Kolegów 'Micro Demowców' o zrobienie panoramki w stronę Kielc i Łysogór. Myślę, że to jedyny sposób na rozszyfrowanie ostatnio dyskutowanego zdjęcia, a coś mi się wydaje, że mamy tu do czynienia z perfidnym przypadkiem dyskretnie nakładających się szczytów :/

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w tym od strony wyciągu taka 'czarna buda'

http://pttk.apnet.pl/cms.php?img=81

Chyba akurat piłem Radegasta ;) nie wiem dokładnie kto był za barem, bo ja nie kupowałem. A śniegu resztki, takie placki w lesie pod szczytem

 

P.S.

Chyba znalazłem zdjęcie jeseników z Lysej Hory, aczkolwiek sami zobaczcie

http://www.lysa-hora.cz/074.jpg - kierunek dobry, po lewej wyraźnie coś widać

 

Te schroniska to tylko takie bufety, to pokazane przez Ciebie to chyba "Chata Lysa Hora" jeszcze w marcu po komin zasypane śniegiem. A te Jesioniki ja nazwałbym Tatrami, ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzięki temu zdjęciu nabrałem przekonania, że na tym mniejszym też są Tatry :) Zauważ że w stronę Jesioników, po drodze nie ma już wyższych gór, dolina gdzie leży Frydlant, jednen odznaczający się szczyt - Skałka, praktycznie niewidoczne Odrzańskie Wierchy i masyw Jesioników, a tu masz całe morze gór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie mam prośbę do Northwooda o podanie współrzędnych miejsca obserwacyjnego na Fajnej Rybie i któregoś z Kolegów 'Micro Demowców' o zrobienie panoramki w stronę Kielc i Łysogór.

 

N 51°01'18.11" , E 19°58'44.72" 328 mnpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przy okazji zaprosić wszystkich miłośników dalekich widoków Tatr do zapoznania się z naszą nową propozycją przesłaną nam przez Michała - tutaj. Autor ma to niebywałe szczęście, że mieszka w miejscu, gdzie G. Świętokrzyskie rażą po oczach a na południu można bić rekordy odległości w DO... W tym miejscu Dalekie Obserwacje jeszcze "nie były".

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.