Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

oraz jeszcze jedna rzecz, czy ktoś wie co to za dym? Było go widać od strony Katowic

Biurowiec.JPG

 

W Rudzie Śląskiej płoneła jakaś kamienica ale nie wiem czy jest to możliwe żeby było widać ten dym aż tak dobrze i czy to w ogóle w tą stronę

http://www.mmsilesia.pl/5469/2009/5/13/poz...egory=strazacka

Edytowane przez marcinls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zdam krótką relację z Krakowa :)

 

Dziś rano niestety nie miałem okazji zerknąć czy coś ciekawego widać. Ale po godz. 15 zacząłem nadrabiać zaległości. Ładnie prezentowała się Babia i wiele innych górek, ale Tatr niestety nie mogłem dojrzeć. Za to wieczorem między 18 a 20 widoczność się poprawiła i miałem okazję oglądać całe pasmo szczytów razem z Tatrami :banan: Wkrótce postaram się wrzucic jakieś fotki, a naprawdę ustrzeliłem parę fajnych zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rudzie Śląskiej płoneła jakaś kamienica ale nie wiem czy jest to możliwe żeby było widać ten dym aż tak dobrze i czy to w ogóle w tą stronę

http://www.mmsilesia.pl/5467/2009/5/13/poz...egory=strazacka

 

Ten dym widzialem z trasy Czewa - Katowice niedaleko za Siewierzem, na poczatku nie wiedziałem gdzie to jest, okazało się że kilometr ode mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność wieczorkiem dobra, rano było znacznie lepiej.

Zdjęcie z godziny 19:30,

Miejsce: Zawiercie - Łosnice.

Cel: Babia Góra/

Sprzęt: EOS 350D + KIT 18-55 - z ręki.

 

 

Obróbka: Gimp 2.6.6

PS

Muszę popracować nad innymi zdjęciami, może uda mi się wydobyć coś interesującego.

post-5322-1242241766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem pytać co się tam na Śląsku paliło, z czantorii wyglądało to tak (jeśli to to, bo ten "mój dym" to godzina 11)

 

 

W Rudzie Śląskiej płonął familok. Raczej w całości niezamieszkany, ponieważ chyba wszystkie okana ma zamurowane. Znajduje sie on jakies 100 m od górki z której ogladam Beskidy.

 

 

Byłem na tej górce dziś dwa razy. Pierwszy ok. godziny 8.00 rano. Widzialność dobra. Szkoda, że nie udało mi się wcześniej lub nawet o wschodzie słońca.

Ponizej zdjęcia kilku gór, które dziś upolowałem. Widziałem też po lewej od Babiej same szczyty Tatr, ale nie miałe ze sobą statywu i ze zdjęć nic nie wyszło.

 

Poranne fotki:

1. Babia

babia.jpg

 

2. Pilsko i Romanka

pilsko.jpg

 

3. Skrzyczne

skrzyczne.jpg

 

4. Łysa Góra

lysagora.jpg

 

5. Czantoria i cos obok po lewej. Czy to moze byc Stożek??? Dołączyłem opis :)

czantoria_opis.jpg

 

 

Drugi raz byłem na "mojej" górce ok. 20stej. Widzialność spadła.

Fota Babiej i dogaszanie familoka, który tak dzisiaj kopcił.

babia_wieczor.jpg

pozar.jpg

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem pytać co się tam na Śląsku paliło, z czantorii wyglądało to tak (jeśli to to, bo ten "mój dym" to godzina 11)

 

P1050271_cr.jpg

 

 

Akurat ten dym to płonące śmieci koło byłej kopalni Moszczenica w Jastrzębiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rudzie Śląskiej płonął familok. Raczej w całości niezamieszkany, ponieważ chyba wszystkie okana ma zamurowane. Znajduje sie on jakies 100 m od górki z której ogladam Beskidy.

 

Byłem też na Wirku obczaic co sie pali. Na jaka górke chodzisz? Ja mieszkam na Bykowinie, najczesciej obserwuje z okna, ale Babia mam zasłonieta, widze, ze z twojej miejscowki widoczna jest cala i wydaje mi sie, ze Tatry tez powinny byc w zasięgu.

 

Do 18.00 byłem na Kopcu ale bez rewelacji, Jaseniki ledwo co, Tatry wogóle, Babia troche lepiej, bardzo dobrze widoczny był za to RTCN Klepaczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten dym z Kopca z Piekar Śląskich, oraz Jeseniki o zachodzie słońca z Księżego Lasu. Ogrzeje sie to powrzucam co nieco.(5 stopni a ja 70km na rowerze):)

Ja natomiast przejechałem na rowerze 100 km na Pradziada i z powrotem :szczerbaty: . Było cholernie zimno(termometr wskazywał nieco ponad zero), przy zjeździe szczena mi zesztywniała. Przesiedziałem na szczycie ponad godzinę(między 18 a 19-tą). Teraz się grzeję przy herbatce i przeglądam foty z wyprawy. Później coś wrzucę.

 

Ps. Szkoda tylko, że nie mogłem tam być wcześniej bo widoczność nie była już taka dobra :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na tym linku obrazek 1 nr jest z czeskiej Jizerki.

We Wrocławiu widzialnośc nie taka rewelacyjna. Śniezka ledwo, Szrenica wcale, za to ukazał sie Pradziad co jest dość rzadkie. Ja mam też ustrzelona inną ciekawostkę - komin EL Opole z Wrocławia oddalony o ok 67 km.

Na fotce 1 widać z lewej obłok pary nad chłodnią, druga fotka juz pod wieczór

DSC00216.jpg

DSC00219.jpg

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voytasosuch i Nexus - nie wiem czy to już zwidy po całym dniu patrzenia na wyświetlacz aparatu Rafała, ale ja tam Tatry widzę :Boink: Szczególnie na fotkach Voytasa...

 

Teraz ściągam dwanaście nowych nieodebranych wiadomości na skrzynkę pocztową DO z fotkami gór - oj działo się dzisiaj :) Widzę, że nikt nie próżnował. Zaraz po informacjach o dobrej widoczności (dzięki Panowie!) bez chwili zwłoki spakowaliśmy się raz jeszcze z Rafałem i pojechaliśmy tym razem na Klimont po Jeseniki. I znowu sukces... Dodatkowo złapaliśmy pewien znany maszt w Wieliczce ;) i odkryliśmy, że rozmawiając i poruszając się w promieniu metra od naświetlanego aparatu otrzymuje się poruszone zdjęcia :szczerbaty: Po tej nauczce pofociliśmy chyba wszystko co się dało i aż strach się bać, co z tego wyjdzie. Dodatkowo Northwood ma dla nas daleką niespodzianke, więc nie mogę się doczekać.

 

W sumie zdjęć jest tyle, że nie zdziwcie się, jeżeli na dalekich obserwacjach pojawiać się będą przez następny miesiąc. Ale to cieszy!

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama Jeseników, sklejana ręcznie, w sumie nie obrabiana, prócz zmniejszania rozmiaru. Wykonana ze wzniesienie koło Księżego Lasu

Panorama_jeseniki_z_Ksi__ego2.jpg

Teraz to co najciekawsze z Kopca Powstańców z Piekar

Skrzyczne.jpgSkrzyczne

Pasmo_policy.jpgPasmo Policy-hard

Babiahard.jpgBabia-hard

Szkoda że po południu sie popsuło.. próbowałem jeszcze szukać Tatr, ale jedynie co na jednym zdjęciu wyłonił się Smerczński Wierch nad Krowiarkami.

 

EDIT

Sami stwierdźcie czy to tatry, bo jak dla mnie to chyba jakieś złudzenie, albo syf na obiektywie, dzisiaj już zmachany jestem i ledwo widze :szczerbaty:

smerczy_cki.jpg

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę fotek z Wrocławia z lekka obróbką. Tu najlepsza widzialnośc była ok godz 15 - 16.

DSC00195.jpg

Biskupia Kopa (97 km)

DSC00214.jpg

Pradziad (115 km)

DSC00197.jpg

Keprnik (105 km)

DSC00198.jpg

Śnieżnik (97 km)

DSC00199.jpg

Jagodna w G. Bystrzyckich (97 km).

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróbka: Gimp 2.6.6

PS

Muszę popracować nad innymi zdjęciami, może uda mi się wydobyć coś interesującego.

Babia_z_Zawiercia_1.jpg

Ta Babia jest gdzieś z okolic ulicy Kolorowej? Gratuluję ponad 100 km!

 

@Wicio - co to za maszt na zdjęciu ze Śnieżnikiem?

 

@Czaki - tym razem ewidentnie coś tam jest, problem tylko taki, że z tej dziurce między wschodnim stokiem Babiej a masywem Policy jest zagęszczenie niskich szczytów (na lewo od Bystrej) i bez symulacji nie dojdziemy, co to za cudo...

 

@Robert J. - jakbyś zaczekał trochę dłużej na szczycie, to szukając przez bino kościółka Św. Klemensa w Lędzinach zobaczyłbyś nas nad jednym z bloków w Tychach ;)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To maszt RTV w Żurawinie o wys 258 m http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=138

Maszt jest wysoki, 100 km od G. Św. Anny po równym terenie... Jest szansa złapać go z naszego nowego PO IKAR na Św. Annie świecącego w parze z wieżą na Ślęży :)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszt jest wysoki, 100 km od G. Św. Anny po równym terenie... Jest szansa złapać go z naszego nowego PO IKAR na Św. Annie świecącego w parze z wieżą na Ślęży :)

Nie ma problemu. Światła ma bardzo jasne tak, że ze Szrenicy widac gołym okiem o to dalej. Na dodatek nie sposób go pomylić z niczym innym bo migają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie da się tak zrobić żeby takie warunki jak wczoraj były tylko w weekendy? :lol: Ja niestety wczoraj nic nie upolowałem (jadąc z pracy przejeżdżałam koło kopca w Piekarach, Beskidy były pięknie wyraziste ale niestety nie miałem czasu żeby się zatrzymać), czekam więc z niecierpliwością na na Wasze zdjęcia.

 

A tak z innej beczki. Szukam właśnie działki budowlanej i wczoraj znalazłem sprzedającego który chyba podziela nasze hobby :szczerbaty:, w ogłoszeniu główny nacisk położył na widokowe aspekty lokalizacji :lol: - widoczność Tatr (Jaworzno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.