Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając jeszcze zdjęcia z 13 maja znalazłem interesujący obiekt. Przypominam, zdjęcie zrobione z obwodnicy Lublińca w kierunku G.Siewierskiej, dalej powinien być Będzin/Sosnowiec. Zwróćcie uwagę na prawo od wzniesienia jest biało-czerwony wierzchołek komina/wieży ? Może on ostatecznie potwierdzi że te okoliczne wzniesienia to faktycznie kompleks G.Siewierskiej i spółki.

Pozdrawiam.

Stacho, te dwa wzniesienia po lewej stronie zdjęcia to górki koło Orzecha i Świerklańca (jak pokazuje strona DO popularne miejsce do dalekich obserwacji), konin (swoją drogą 53 km, gratulacje!) to faktycznie EC Katowice, natomiast Siewierska i Rogoźnik znajdziesz z 3 kadry na lewo od powyższego i moim zdaniem powinieneś dopatrzeć się stamtąd masztu koło silosa, z którego robiliśmy ostatnie fotki z Rafałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś dopatrzeć się stamtąd masztu koło silosa, z którego robiliśmy ostatnie fotki z Rafałem.

a możesz wyjaśnić o jakim maszcie i silosie mówisz? nie wiedziałem że coś takiego tam jest :rolleyes:

 

 

 

a tak btw, przez przypadek w pierwszym poście tego wątku znalazłem bardzo interesującą informację:

Po 30 minutach upajania się tamtymi widokami raz jeszcze skierowałem bino w tamto miejsce i z bananem na twarzy stwierdziłem, że owa góra ma te dwie charakterystyczne "bulwy" na szczycie, czyli na 95% jest to Babia Góra - znajdująca się w linii prostej od Kce ok. 200 km na południowy wschód.

brawo Mateusz :D

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj sie ;-)

 

W 2006 to Ty jeszcze myślałeś że Babia Góra oznacza tylko i wyłącznie kobiecą pierś :szczerbaty:

 

;-)

LEPIEJ !!

powiem Ci że w 2006r to myślałem, że coś takiego jak Babia Góra jest nieosiągalne z takiej odległości bo uniemożliwia to krzywizna Ziemi ! :szczerbaty:

To co zawsze widziałem jako Babią próbowałem znaleźć na mapie w okolicach Jaworzna, Oświęcimia. Raz kłóciłem się z kimś że to nie Babia tylko Luboń Wielki, bo Babia jest zbyt odległa. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz wyjaśnić o jakim maszcie i silosie mówisz? nie wiedziałem że coś takiego tam jest :rolleyes:

Tutaj masz oznaczone jako Góra Siewierska PO2 - punkt jest opisany w wątku Nasze miejsca obserwacyjne. Widać nawet ten maszt.

 

a tak btw, przez przypadek w pierwszym poście tego wątku znalazłem bardzo interesującą informację:

 

brawo Mateusz :D

Najpierw mnie przyrównujecie do IPNu, a później sami brudy wyciągacie z przeszłości ;) Przecież pisałem, że ok. 200 :D

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jakoś czas zabić, kiedy widoczność z dachu 5/10 :P ledwo Beskidy ze zdjęcia udałoby sie wyciągnąć.

nie obrażaj się :)

 

dzięki za wyjaśnienie, nie raz byłem na PO1 ale nie skupiałem sie nigdy na tym.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jakoś czas zabić, kiedy widoczność z dachu 5/10 :P ledwo Beskidy ze zdjęcia udałoby sie wyciągnąć.

nie obrażaj się :)

No co Ty, daleki jestem od tego :) A co do widoczności, to gdyby komuś się chciało, to spotykamy się z Northwoodem ok. godziny 20 (tzn. na zachód Słońca) w punkcie obserwacyjnym w Markowicach, gdzie Zbyszek ma nadzieje złapać Śnieżnika i zrównać z ziemią rafałowe Tatry Bielskie z Siewierskiej ;) Chcę być tego świadkiem, a jest szansa, bo zachód dzisiaj lepiej się prezentuje niż południe. Także jakby się komuś chciało, to zapraszam.

 

Dojazd? Cytuję: "Miniesz Siewierz, potem światła w Brudzowicach, potem przez las przejeżdzasz, jest skręt na Pińczyce (w prawo) jedziesz dalej, dwa zakręty i prosta pod górkę". Jakby co jesteśmy pod moim nr tel., który podałem już kilka razy w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrowienia z Koniakowa wink.gif widoczność rewelacja, tak właśnie pokazują się Tatry Wysokie:

 

w beskidach widoczność na tatry dzisiaj lepsza niż w ostatnią środę, byłem na soszowie i się mocno zdziwiłem jak spojrzałem w tamtą stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jakoś czas zabić, kiedy widoczność z dachu 5/10 :P ledwo Beskidy ze zdjęcia udałoby sie wyciągnąć.

(...)

 

Niektóre szczyty były uprzejme same się pokazać ale Babiej trzeba było pomóc :szczerbaty:

Polowanie na maszt niewiele dało - muszę wymyślić jakiś sposób na unieruchomienie lornetki. Warto dalej próbować bo zgadza się azymut na Chorągwicę :)

 

Życzę powodzenia markowickiej wyprawie. Czekamy na relację.

 

:Salut:

babwys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze dziś wybiorę się na wieże, lecz wybrałem się w inne miejsce, niestety widok na Beskidy jest stamtąd nieosiągalny, ale z ciekawszych rzeczy to było stamtąd widać Toszek :)

Toszek_01.JPG

Toszek_02.JPG

Oraz panorama Gliwic

Panorama_miasta.JPG

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oto wczorajsze osiągnięcia z wypadu do Markowic z Mateuszem i Rafałem:

 

Maszt Kosztowy i nadajnik na Skrzycznem (43km i 97km):

Skrzyczne_i_Kosztowy.jpg

 

Krzyż na Hrobaczej Łące (81km):

Hrobacza___ka_81km.jpg

 

Jeseniki niestety wczoraj się nie pokazały.

 

EDIT:

Po naprawdę mocnej obróbce jednak się pokazały, ale nawet nie ma sensu tego pokazywać. Ot ciekawostka. :)

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrowienia z Koniakowa ;) widoczność rewelacja, tak właśnie pokazują się Tatry Wysokie:

IMG_1945.jpg

postaram się coś jeszcze wrzucić...

 

edit: do poprzedniego zdjęcia - odległość do Gerlacha (po lewej) ok. 105 km

 

Schronisko PTTK na Wielkiej Raczy (16 km):

IMG_2014.jpg

Krzyż na Będoszce Wielkiej:

IMG_2020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oto wczorajsze osiągnięcia z wypadu do Markowic z Mateuszem i Rafałem:

 

Maszt Kosztowy i nadajnik na Skrzycznem (43km i 97km):

Skrzyczne_i_Kosztowy.jpg

 

Krzyż na Hrobaczej Łące (81km):

Hrobacza___ka_81km.jpg

W przypadku Skrzycznego nie wyszły tym razem światełka zabudowań pod masztem - klik - ale z prawie 100 km przy wczorajszej słabej widoczności praktycznie w każdym kierunku to graniczyło z cudem. Krzyż, jak na tą odległość i wiatr, wyszedł zaskakująco szczegółowo - gratuluję! Doszukałeś się góry Żar? Sprawdzałem, w tej linii patrzenia ciągle eksponuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Skrzycznego nie wyszły tym razem światełka zabudowań pod masztem - klik - ale z prawie 100 km przy wczorajszej słabej widoczności praktycznie w każdym kierunku to graniczyło z cudem. Krzyż, jak na tą odległość i wiatr, wyszedł zaskakująco szczegółowo - gratuluję! Doszukałeś się góry Żar? Sprawdzałem, w tej linii patrzenia ciągle eksponuje się bardzo dobrze.

 

Wyszły światełka pod masztem, ale słabo:

skrzyczne.jpg

 

Natomiast Żaru nie mam. Udało mi się uchwycić Magurkę Wilkowicką, ale też w bardzo słabej jakości, więc nie publikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania Żar z Klimontu

thumb_4a112b6c69b9f633326260.jpg

Tak swoją drogą, bo nie każdy zna okoliczności wykonania tego zdjęcia, fotka wykonana grubo po zachodzie Słońca, gór poza światełkami nie było już widać, a na zdjęciu w tle wyszedł śnieg na Pilsku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowanie na maszt niewiele dało - muszę wymyślić jakiś sposób na unieruchomienie lornetki. Warto dalej próbować bo zgadza się azymut na Chorągwicę :)

Niestety z Wełnowca nie zobaczysz Chorągwicy :( Wygenerowałem symulacje 260 m nad miejscem, gdzie stoi wielicki maszt (288 m), czyli takie praktyczne minimum, żeby zobaczyć chociażby jeden z czterech świecących LEDów na maszcie. Wyszło coś takiego - klik. Łapać go można za to z Pradziada (to dla Roberta...) i pasma Oblęgorskiego (dla Kolegów z centrum kraju). Aby poprawić wyczyn ze Skalnego można by się przenieść na Dębieńsko (100 km) i poza Pradziadem to najdalej wysunięty na zachód punkt, z którego widać ten maszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z Wełnowca nie zobaczysz Chorągwicy :( Wygenerowałem symulacje 260 m nad miejscem, gdzie stoi wielicki maszt (288 m), czyli takie praktyczne minimum, żeby zobaczyć chociażby jeden z czterech świecących LEDów na maszcie. Wyszło coś takiego - klik. Łapać go można za to z Pradziada (to dla Roberta...) i pasma Oblęgorskiego (dla Kolegów z centrum kraju). Aby poprawić wyczyn ze Skalnego można by się przenieść na Dębieńsko (100 km) i poza Pradziadem to najdalej wysunięty na zachód punkt, z którego widać ten maszt.

najciekawsze jest to że z Łysicy jest widoczny! (119km)

 

merti >> czekam na jakieś panoramki z nasyceniem tego industrialu :) good job :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.