Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

jak widzę spóźniłem się na PO o jakieś pół godziny bo to co złapałem to już tylko zmierzch dosłowny tego co działo się wcześniej. Ale myśle że jak na pierwszą czeladzką obserwację tatr jest jeden wniosek - starać się następnym razem nie spóźnić bo jak widać tak jak Siewierską można było odczarować tak moja Czeladź aż się prosi o uchwycenie wyraźniejszych wierchów :)

 

mocno trzeba było się natrudzić żeby ze zdjęcia wykonanego po zmroku coś wyciągnąć, ale SĄ! Słowackie Tatry Wysokie:

(ciężko rozpoznać co dokładniej; 152km do Gerlacha)

1.jpg

 

Lysa Hora pomiędzy Gwiazdami ;) (100km)

2.jpg

 

Skrzyczne night view: (dumny jestem z tego zdjęcia, robione z ręki z IS!)

3.jpg

 

Zamek w Będzinie a w tle cały kombinat Huty Katowice:

100_6838.JPG

 

 

Znów zaczęło padać więc jeśli tylko do rana się poprawi to warunki będą niesamowite!

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mlodyst - powinniśmy jednak przyznawać nagrody za komentarz miesiąca :D

 

Dzisiejszymi fotkami można by zapełnić kolejną stronę dalekich obserwacji, każdy z Was osiągnął dzisiaj swój personal best :) Wszystkim gratuluję! Jeseniki z Pogorzyc - coś pięknego! Kuba, głęboki szacunek! Poszukaj, może masz tam też gdzieś Keprnika, to pozamiatasz Chłopaków :szczerbaty: Ta 'stołowata' górka wygląda wypisz wymaluj jak Lubogoszcz, ale to inna strona świata. Mega zagadka...

Paweł W. - to się nazywa mieć szczęście i znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie... Mi udało się tylko raz zobaczyć refleks, ale z Hali Miziowej. Z resztą Maroko dzisiaj też miał tyle szczęścia :)

Himek - witamy na forum! Wpisz w DO w wyszukiwarce 'Tatry z Goczałkowic' - już raz się udało...

Merti - mamy się przygotować na kolejny szok, czy nie? ;)

Rafał - :notworthy: Ale poczekaj, niech tylko Zbyszek wróci do domu ;)

 

Dalekie Obserwacje udały się dzisiaj w składzie Northwood i ja na Górę Św. Anny, aby dopełnić dzieła z kwietniowej wyprawy na GSA. Wcześniej robione były jeszcze fotki z Ossona w Częstochowie (jak się złapała Babia, to możemy Koledze już stawiać pomnik :) ), Markowic (ponoć rewelacja!) i na koniec ekstensywnego dnia jeszcze na Annaberg, gdzie Babia Góra wyrazistością myliła się z Lysą Horą :szczerbaty:. Można się spodziewać Tatr i zapewne Małej Fatry.

 

A jak krwista czerwień zalała zachodni horyzont, to... :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Mateusz, jak widzę to dziś rzeczywiście był świetny dzień na obserwację zwłaszcza pod wieczór. Co do moich Jeseników to tylko Rafał wrzucił symulację z Pogorzyc, a ja robiłem fotki z okolic Lipia w Libiążu. Tak więc parę kilometrów bliżej ;) - czyli po prostu licząc od Pogorzyc to zaraz z następnej górki na zachód. No ale rzeczywiście mój rekord pobity i co najgorsze to teraz, żeby pobić ten to już będę musiał się wybrać gdzieś dalej na obserwacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna fotka na zachodnią część całego masywu - co to jest?

s1.jpg

Dokładnie chodzi o ostatni załącznik w tym poście.

 

 

To jest napewno Ondrejnik. Pierwszy od lewej szczyt to Skałka 964m, a pierwszy od prawej to Stolarka 890m. Skałka znajduje się około 9km przed Radhostem, którego zbocza są załapały się na lewym końcu zdjęcia, a Stolarka jeszcze około 3km przed Skałką.

 

 

 

Dodam jeszcze coś od siebie, spszethfili ;-)

 

1,2. Zabrze sunrise;

3. Skrzyczne z Gliwic.

 

EDIT: Zapomniałem dodać że wszystkie 3 zdjęcia robione z wiaduktu nad A1 w drodze na Gierałtowice.

Dzięki Jurek K. za przypomnienie.

f1.JPG

f2.JPG

f3.JPG

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga...

W dniu wczorajszym udało mi się uchwycić Babią Górę z Częstochowy! :tanczy:

Co prawda jakość słaba, ale liczy się wynik. :) Zaryzykuję stwierdzenia, że jest to pierwsze udokumentowane zdjęcie Beskidów z Częstochowy

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=4569

 

To dopiero początek. :) Tak jak wspominał Mateusz, byliśmy wczoraj na Górze św. Anny i stamtąd będzie przedstawione też kilka niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northwood - Gratulacje. Żałuję, że nie mogłem skoczyć z Tobą na Ossona (widzę go z okna jak na dłoni:)). Więć z wieży Jasnej G.Też musi być widoczna. Ja w miarę możliwości będę polował na Babią z okolic Dobromierza (byłby to chyba rekord jej widzialności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ja w miarę możliwości będę polował na Babią z okolic Dobromierza (byłby to chyba rekord jej widzialności)

 

Rekord jest (byłby) z Gór Świętokrzyskich :)

 

EDIT - eeee chwila, przecież jest już fota Babiej z Gór Świętokrzyskich na DO ! ! ! Link :) 179km

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga...

W dniu wczorajszym udało mi się uchwycić Babią Górę z Częstochowy!

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=4569

 

To dopiero początek. :) Tak jak wspominał Mateusz, byliśmy wczoraj na Górze św. Anny i stamtąd będzie przedstawione też kilka niespodzianek.

 

Gratuluję! Może i Tatry by się załapały? :D

A czy z Jasnej Góry faktycznie można zaobserwować Babią czy jest już zasłonięta?

Czekamy na Babią z Annaberg.. a jakie mogą być te niespodzianki? Czyżby Ślęża z G.Św.Anny?

A może Tatry? :)

 

Rekord jest (byłby) z Gór Świętokrzyskich :)

 

EDIT - eeee chwila, przecież jest już fota Babiej z Gór Świętokrzyskich na DO ! ! ! Link :) 179km

 

Faktycznie . Z Dobromierza do Babiej byłoby ok. 160 km. Ale wysokość już nie ta sama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga...

W dniu wczorajszym udało mi się uchwycić Babią Górę z Częstochowy! :tanczy:

Co prawda jakość słaba, ale liczy się wynik. :) Zaryzykuję stwierdzenia, że jest to pierwsze udokumentowane zdjęcie Beskidów z Częstochowy

I gdzie ja teraz tego rzeźbiarza znajde... :oco:;)

 

To dopiero początek. :) Tak jak wspominał Mateusz, byliśmy wczoraj na Górze św. Anny i stamtąd będzie przedstawione też kilka niespodzianek.

W tym kierunku widoczność była totalna. Nie zdziwie się, jeżeli Zbyszek uchwycił Wicia stojącego na dachu i sprawdzającego nam, czy Ślęża już się świeci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Może i Tatry by się załapały? :D

A czy z Jasnej Góry faktycznie można zaobserwować Babią czy jest już zasłonięta?

Czekamy na Babią z Annaberg.. a jakie mogą być te niespodzianki? Czyżby Ślęża z G.Św.Anny?

A może Tatry? :)

 

Na Tatry nie ma szans. Z Jasnej Góry Babia też będzie widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleka widoczność dzisiaj się skończyła. Jeszcze nocą wyglądało to dobrze, ale te nowe gorące masy powietrza swoje zrobiły, teraz jest 3/10. Najbliższa szansa na dalekie widoki prawdopodobnie pojutrze, po przejściu frontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, najprawdopodobniej jest to Luboń Wielki to pomogło : http://www.dalekieobserwacje.eu/wp-content...-kosciuszki.jpg też ładne http://www.dalekieobserwacje.eu/wp-content...awel029dlv2.jpg
o czym Ty w ogóle mówisz ? :huh:

 

carconosh>> świetne foty z Doroty! pozwoliłem sobie obrobić nieco, oto co uzyskujemy z Twoich obserwacji:

1.jpg

 

 

A ja wracam właśnie z Częstochowy. W okolicach Markowic rozglądałem się za tym waszym wzniesieniem bo na horyzoncie nie było czego wypatrywać. Jakoś nie mogłem dojść do tego gdzie jest ten PO ale za to w Brudzowicach odwożąc koleżankę z uczelni wyczaiłem niezły niezalesiony punkt - 368,5m - 1000m od DK1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wracam właśnie z Częstochowy. W okolicach Markowic rozglądałem się za tym waszym wzniesieniem bo na horyzoncie nie było czego wypatrywać. Jakoś nie mogłem dojść do tego gdzie jest ten PO ale za to w Brudzowicach odwożąc koleżankę z uczelni wyczaiłem niezły niezalesiony punkt - 368,5m - 1000m od DK1 :)

 

Jadąc od Częstochowy w kierunku Katowic, masz skręt na Markowice i na prawo w oddali widać dwa BTS'sy koło siebie. To jest właśnie ten punkt, 387m npm.

 

Tak wygląda to wzniesienie z Biskupic k/Olsztyna:

markowice.jpg

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Panowie! Szacunek :notworthy:

Teraz jeszcze tylko Szczeliniec Wielki z GSA ;)

 

I przy okazji coś ode mnie z Biskupiej Kopy z dnia wczorajszego. Rekordów z mojej strony raczej nie było( te zostały wyśrubowane 11.01.2009 :D ), ale:

G. Stołowe(82 km)sto_owe.JPG Hałda Szarlota(75,5 km)Szarlota.JPG

 

El Opole(64 km) ele_opole2.JPG El. Rybnik(80 km) ele_Rybnik.JPG

El. Detmarovice(84 km),Skrzyczne(131 km)ele_Detmarovice.JPG

RTCN Chrzelice(34 km)Chrzelice__Opole.JPG GSA(57 km)GSA.JPG

I na koniec Zachód słońca za Wielką Sową:zach_d_Sowa.JPGzach_d_Sowa2.JPG

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.