Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

dziś rano w Koniakowie Tatry jak na dłoni, gołym okiem można wierchy opisywać ;) !!

tyle, że w nocy temperatura spadła do 1.5 C (mierzone 2m ponad gruntem i 700mnpm), stąd taka przejrzystość,

wieczorem zapodam foty...

 

obiecane Tatry z Koniakowa (dziś rano) ~105 do Gerlacha (po lewej), Kryvan po prawej:

IMG_2240.jpg

 

a oto dzisiejszy, niesamowity zachód słońca z Gliwic:

Polica i Babia:

IMG_2304.jpg

zoom na Babią:

IMG_2299.jpg

Pradziad:

IMG_2309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja panorama tatr, łącznie z beskidem bedzie do godziny, ale naprawde aż zdumialem po ciezkim dniu w pracy. Tatry o tej godzinie? Nie o swicie, jeszcze widac snieg na szczytach? Pogoda marzenie!

 

Czytam Wasze relacje i trochę zazdroszczę :szczerbaty: Mnie o 15 z wysypiska tylko tyle sie udało...

...kwestia godziny czy miejsca (czy jedno i drugie) ?

 

:Salut:

t230509.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja panorama tatr, łącznie z beskidem bedzie do godziny, ale naprawde aż zdumialem po ciezkim dniu w pracy. Tatry o tej godzinie? Nie o swicie, jeszcze widac snieg na szczytach? Pogoda marzenie!

A dlaczego by miało nie widać wieczorem? Prawie wszystkie moje dalekie obserwacje są wieczorne.

Zróbmy jakieś małe podsumowanie kiedy jest szansa na obserwacje rzędu 100 km. Widziałem je w piątek przed burzą-czyli można założyć że szansa jest większa gdy niebo nad nami jest ciemne a nad górami jeszcze jasne? Dalej-widziałem je dziś, dwie doby po deszczu. Czyli: po silnym wietrze, który przewiał brudy, po spadnięciu poziomu wilgotności podeszczowej, ale jeszcze zanim z ziemi zaczną unosić się pyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek >> świetne foty! co to za masz na ostatnim zdjęciu z wierchami?

wygląda na to, że maszt jest na przełęczy Glinne (granica PL-SK) / nad Ujsołami, może to coś po Straży Granicznej (??)

 

@patrykos: odnośnie Tatr z Gliwic, to analizuję fotki, ale nie widzę nic na 100%... ;(

 

edit:

@vrg: poszperałem odnośnie masztu - wygląda to na wieżę TV na Kubiesówce:

http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=26

http://www.panoramio.com/photo/4571598

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz dwie fotki w stronę Tatr, coś widać ale czy to jest to?

TT1.jpg

TT2.jpg

Mam nadzieje ze w wtorek widoczność będzie taka jak dziś, ponieważ jest szansa ze będą robione zdjęcia z Radiostacji właśnie w wtorek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj byłem strasznie zawalony obowiązkami, więc na większe obserwacje nie miałem czasu. Jedyne co to udało mi się pod sam wieczór skoczyć w okolice Lipia w Libiążu. Taterki były jak malowane, ale chyba przyjechałem trochę za późno.

 

tatry1.jpg

 

Nie jestem pewny, ale za to chyba złapałem Pradziada! A to 150 km! Kierunek zgadza się dokładnie, a i symulacja pokazuje, że jest możliwy do obserwacji. Może ktoś to potwierdzić? Kilka fotek:

 

pradziad.jpg

s2.jpg

s3.jpg

 

No i co to jest za górka z samej lewej strony?

 

I jeszcze jedna fotka na zachodnią część całego masywu - co to jest?

s1.jpg

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem podziękować koledze voytasosuch za informacje o bardzo dobrej miejscówce (w Rudzie Śląskiej), zaledwie 1 km ode mnie :notworthy:

 

Oto moje dzisiejsze łowy:

1. Babia - tego dnia wyjątkowo dobrze widoczna

 

2031cc0b18eaf2f5m.jpg

 

2. Czantoria vs. Skalny

 

7eb5d4732e8b05adm.jpg

 

3. Tatry

 

501710868a549fabm.jpg

 

4 Pilsko - refleks świetlny szyb schroniska (przez lornetke aż raziło)

 

1dd064733adc51ebm.jpg

 

5 Czantoria (to juz ode mnie z okna)

 

923284d7f9b29a12m.jpg

 

Widoki były dzisiaj przepiękne, oby więcej takich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! witam kolegę carconosh z sąsiędztwa :Salut:

nareszcie widzę że na forum jest ktoś kto ma blisko na miejscówki na które ja również mam blisko czyli m.in Dorota :)

 

MATKO! co to sie dzisiaj działo, widoczność po południu była dobra ale nic nie zapowiadało tego co będzie dziać się wieczorem, koło 19 wszedłem na dach i o mało nie spadłem gdy uderzyła mnie wyraźność Beskidów. Czymprędzej na miejscówke za miasto i co? Pierwsza obserwacja Tatr z Czeladzi ! :Wave:

 

gdyby nie wzniesienia o okolicy gdzie stoi ELCHO Chorzów Jesieniki pewne na 110%.

postaram sie coś wrzucić później :) ciekawe czy w ogóle wierchy w tym zachodzącym słońcu się uchwyciły, bo jak nie to się załamię......

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja panorama tatr, łącznie z beskidem bedzie do godziny, ale naprawde aż zdumialem po ciezkim dniu w pracy. Tatry o tej godzinie? Nie o swicie, jeszcze widac snieg na szczytach? Pogoda marzenie!

 

Mało że widać, z odległości krakowskiej to już dzieją się rzeczy o jakich się filozofom nie śniło :) widzicie światełko? Czyżby obserwatorium na Łomnicy? Jeśli tak to odległość 99,5 km (na pierwszym planie EC Łęg).

P1040576.jpg

 

Fotka rewelacyjna, to na bank odbijające się promienie słoneczne w oknie na Łomnicy. :notworthy:

 

Świetne fotki!!

 

Dzisiejszy dzień był naprawdę rewelacyjny. Będą fotki z GSA od Nortwooda oraz Mateusza, liczę na to, że pojawią się Tatry GSA, więc rekordy dopiero przed nami ;-)

Wybrałem się dzisiaj na Hałdę Skalny w Łaziskach Górnych oglądać zachód słońca z . Wg symulacji w programie Kashmir, słońce powinno zachodzić za GSA. Niestety pojawiły się ciężkie chmury o 20:35 więc GSA się rozpłynęła.

Przez kolejne 3-4 dni jest jeszcze okazja złapać Górę Świętej Anny na tle tarczy Słońca. Dzisiaj 24.05.2009 słońce zachodziło na lewej krawędzi GSA.

 

Zachodu nie złapałem, ale za to ze zdumieniem o 20:15 pojawił się ten szczyt: :blink:

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodu nie złapałem, ale za to ze zdumieniem o 20:15 pojawił się ten szczyt: :blink:

 

Pamiętacie, co Lineker powiedział o piłce nożnej ? Możnaby powiedzieć, że poszerzanie horyzontów to takie hobby, gdzie kilkunastu (kilkudziesięciu ?) ludzi jeździ po Polsce „focić” odległe obiekty a na koniec dnia najlepsze zdjęcie i tak pokazuje Rafał :respect:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jak się macie?

 

Wiedziałem, że będzie poruszenie.

Wkrótce będę miał ten komfort, że wystarczy przez okno popatrzeć:

win.jpg

by się przekonać czy cokolwiek widać

win2.jpg

i czy opłaca się trochę bardziej pomęczyć i wyjść:

t1.jpg

 

Niestety tylko tyle, sprzęt taki a nie inny, więcej nie potrafię z tych zdjęć "wydobyć" (bo nie mam czym. Wszystkich kilkadziesiąt, m.in. cała panorama widocznej części Beskidów - ale do sklejenia, zainteresowanych proszę o kontakt - plus kilka "zagadek").

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, ale za to chyba złapałem Pradziada! A to 150 km! Kierunek zgadza się dokładnie, a i symulacja pokazuje, że jest możliwy do obserwacji. Może ktoś to potwierdzić? Kilka fotek:

 

pradziad.jpg

s2.jpg

s3.jpg

 

No i co to jest za górka z samej lewej strony?

 

Gratuluje, Jeseniki jak byk!, po lewej ta szubata górka to Hałda Szarlota w Rydłutowach.

 

Tutaj Symulacja z Twojej okolicy - dokładnie z Pogorzyc

thumb_4a19bcb13d0e2939831395.jpg

 

 

I jeszcze jedna fotka na zachodnią część całego masywu - co to jest?

s1.jpg

 

Jaki to kierunek ? Śląsko Morawski ?

Górka wygląda ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, Jeseniki jak byk!, po lewej ta szubata górka to Hałda Szarlota w Rydłutowach.

 

Hura! A więc wreszcie mi się udało! :banan:

 

Jaki to kierunek ? Śląsko Morawski ?

Górka wygląda ciekawie

 

Tak. Z tego co patrzyłem na http://www.heywhatsthat.com to gdzieś (choć może nie na tej konkretnej fotce) może być np. Ondrejnik.

 

Tutaj jeszcze jedna fotka tej okolicy:

s5.jpg

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko panowie. Wczoraj było fajnie ale dziś 24 maja było zaje.... Takie warunki pamiętam że były ok 10 lat temu jak widziałem gołym okiem wyraźnie Tatry..

 

PS. Pewnie mam Keprnika z odległośći 160 km. Zdjęcia za jakiś czas jak nacieszę się materiałem ..... :D

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.