Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Okolo godziny 20stej jechalem z Tesco na Czarnym Lesie w kierunku Wirku (Plazy). Stanalem na czerwonym swietle i to mnie chyba uchronilo przed spowodowaniem jakiegos wypadku :) Dokladnie na wprost zobaczylem Tatry tak wyrazne, jak zazwyczaj widze z Rudy Beskid Maly. Trzy, cztery szczyty wysoko (powtarzam: wysoko) nad wschodnim zboczem Policy.

 

Witam, trochę mnie nie było.

 

ja dziś wracałem z Gorców w godzinach późno popołudniowych i Beskid wręcz "raził" np. z okolic aż Bierunia już nie mówiąc jak wyglądały Tatry z samego Jordanowa :D . Wczoraj byłem gdzieś na wysokości Dębna - Tatry niesamowite! Aha jeszcze z Jordanowa Babia okazała się tak wielka, że resztki śniegu były widoczne.

 

voytasosuch - szkoda, że byłeś nieuzbrojony, bo nie miałem czasu się zatrzymać i ocenić sytuacji a wiedziałem że się coś u nas "kroi".

 

Fotki niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170km nie udało się osiągnąć ale jest poprawka Tatr z Czudca. W ogóle tego popołudnia objechałem większość okolicznych wzgórz z widokiem na Wierchy i nawet tam, gdzie teoretycznie powinno ich być - pokazały się.

Tatry_z_Czudca_800px.jpg

 

a w drugą stronę pokazał się też fragment Bieszczadów (m.in. Smerek)

Bieszczady_Czudec.jpg

Edytowane przez Andis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacji nie ma ale oceńcie sami:

(odległość 130 km)

IMG_3127_a.JPG

Maricn, a czego Ci tam jeszcze brakuje ? Przecież to zdjęcie jest niemal doskonałe.

 

Poszedłem pod wieczór na wysypisko z nadzieja na powtórkę z zeszłej niedzieli. powtórki nie było ale widoki i tak były rewelacyjne. Tatry bardzo wyraźne gołym okiem. Zobaczcie zresztą - na pierwszym zdjęciu - obiektyw 140mm i żadnej obróbki.

Dalej (wspomagane lornetką) - jeszcze raz fragment Jagnięcy->Lodowy (wieczorny); popołudniowy Gerlach z Wysoką (chyba) oraz wieczorne Wierchy na zachód od domniemanej Wysokiej - i tu proszę o pomoc w identyfikacji. Na koniec nieodłączni towarzysze dobrej widoczności ;)

 

Dziś wieczorem można było bić wszelkie rekordy.

:Salut:

140mm.jpg

IMG_4858.jpg

IMG_4829.jpg

IMG_4856.jpg

IMG_4877.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170km nie udało się osiągnąć ale jest poprawka Tatr z Czudca. W ogóle tego popołudnia objechałem większość okolicznych wzgórz z widokiem na Wierchy i nawet tam, gdzie teoretycznie powinno ich być - pokazały się.

 

a w drugą stronę pokazał się też fragment Bieszczadów (m.in. Smerek)

To jest dokładnie to samo miejsce, co ostatnio?

 

A Wszystkim serdecznie gratuluję dzisiejszych fotek - jestem pod wrażeniem!

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Askoro mowa o 170 km, to cos czuje, ze dzisiaj na forum pojawia sie foty Tatr z tej odleglosci...

 

Oczywiście, że się pojawią. :-) W końcu dzień bez 170km dniem straconym. ;D

 

Na zachętę:

Tatry z Markowic (170km):

tatry_markowice.JPG

 

Niebawem na DO pojawi się cała panorama z tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli Karpaty były osiągalne z Przedborza... Może jednak ktoś przez zwykły przypadek się tam wczoraj znalazl? :P

 

@Northwood - Tak wyraźnych gór ze 170 km to ja jeszcze nigdy nie widziałem... Trzeba będzie jednak Ci postawić ten pomnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli Karpaty były osiągalne z Przedborza... Może jednak ktoś przez zwykły przypadek się tam wczoraj znalazl? :P

 

Wydaje mi sie że w centralnej Polsce nie było takiej widoczności. Koło południa wjechałem na XI pietro w radomsku i ledwo było widac nadajnik w dobromierzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli Karpaty były osiągalne z Przedborza... Może jednak ktoś przez zwykły przypadek się tam wczoraj znalazl? :P

 

Wydaje mi sie że w centralnej Polsce nie było takiej widoczności. Koło południa wjechałem na XI pietro w radomsku i ledwo było widac nadajnik w dobromierzu

Rafale, była na 100% widoczność. Nasz Kolega z Buska-Zdroju donosił z rana o widoczności Tatr... Trudno, nie można mieć wszystkiego na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, była na 100% widoczność. Nasz Kolega z Buska-Zdroju donosił z rana o widoczności Tatr... Trudno, nie można mieć wszystkiego na raz.

 

Chyba że rano i wieczorem, ale w południe było kiepsko przynajmniej w moich okolicach. No chyba, że ja mam totalnego pecha do obserwacji ostatnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli Karpaty były osiągalne z Przedborza... Może jednak ktoś przez zwykły przypadek się tam wczoraj znalazl? :P

 

Ja byłem na zamku w Chęcinach, potem jechałem do cze-wy, niestety bez sprzetu ale za to ze zdenerwowaną narzeczoną (kobiet się jednak nie zrozumie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na zamku w Chęcinach, potem jechałem do cze-wy, niestety bez sprzetu ale za to ze zdenerwowaną narzeczoną (kobiet się jednak nie zrozumie).

Zdenerwowaną, bo pewnie żałowała, że nie byliście na Fajnej Rybie albo przynajmniej Buczynie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ależ wczoraj była miazga. (a aparatu nie było...).

Przypomnę stronkę Pana dra Walanusa, która tu już się pojawiała. Ekstremalnie dalekie obserwacje to nie są, ale za to jakie!

http://www.adamwalanus.pl/horyzont/9608aa33.jpg

http://www.adamwalanus.pl/horyzont/9608cl.JPG

 

pozdrawiam

m.

Edytowane przez hermit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że w centralnej Polsce nie było takiej widoczności. Koło południa wjechałem na XI pietro w radomsku i ledwo było widac nadajnik w dobromierzu

 

Niestety to prawda. Też byłem przekonany,że widoczność jest rewelacyjna. Już miałem wyjeżdżać na Buczynę, jednak po drodze na Wzgórzach Opoczyńskich raz jeszcze sprawdziłem warunki widoczności - nie były takie rewelacyjne. To powietrze zrobiło się trochę mętne (lepiej było w godzinach dopołudniowych). Ale na południu było zdecydowanie lepiej.

Co do Dobromierza tylko czekam na b.dobre warunki - może nawet uda się w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj byłem w jesenikach.. i niestety nic nie było widać... tylko jakieś Skrzyczne, Klimczoki, Rozsutce, Śnieżki, od czasu do czasu Tatry.. nuda zasadniczo. Mała foto relacja.

_ysa_hora.jpg

Łysa hora, w ogóle nie przerabiana prosto z aparatu

_l_sko_morawski.jpg

Panorama Beskidu Śląsko-morawskiego

_niezka.jpg

A teraz coś w drugą mańke, Śnieżka

Skrzyczne__barania.jpg

Skrzyczne i Barania chowająca szczyt pod lisciem

DSC02005___2.jpg

Wielki Rozutec.. to tylko 162km

Tatry___Ge___wi__lodo___omn.jpg

Od czasu do czasu pojawiały sie Taterki, a mój aparat to cieńko złapał. Moge wysłać oryginalną fote i ktoś z lepszy oprogramowaniem niż Infran powinien więcej wyciągnąć. gdybym miał: Statyw, lustrzanke, obiektyw 500. to było by pięknie. a Tak 230km. w jakości tragicznej.

 

Wszystkie foty z pasma Wysokiej Holi

Pozdrawiam i kłaniam się przed waszymi fotami ;)

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czakiczakiczaki >> jedna z "fajniejszych" fotorelacji jakie widziałem :D gratuluje poczucia humoru :D

jak chcesz to podeślij coś to Ci spróbuje powyciągać za fraki te nieznośne vierchy z marnych 230km ;-)

vrg@vp.pl

 

 

@Northwood - Tak wyraźnych gór ze 170 km to ja jeszcze nigdy nie widziałem... Trzeba będzie jednak Ci postawić ten pomnik ;)

A pod nim motto: "Dzień bez 170km dniem straconym." :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wczoraj odwiedziłem kilka szczytów. Zaliczyłem m.in.Serak, Keprnik, Pradziad i oczywiście Biskupią Kopę. Warunki przyzwoite. Z samego rana dobre w kierunku zachodnim znacznie gorzej było na wschód. Z kolei po południu było na odwrót.

 

Na początek zdjęcia tych samych górek z trzech różnych miejsc:

 

Karkonosze

1. Z Keprnika 116 km do Śnieżki

2. Z Pradziada 128 km do Śnieżki

3. Z Biskupiej Kopy 131 km do Śnieżki

Karkonosze_z_Keprnika_do__nie_ki_116_km.JPG Karkonosze_128_km__sto_owe_77_5_km_z_Pradziada.JPGKarkonosze_z_Kopy_134_km.JPG

Widać jak spadała widzialność na zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam stukrotnie ;) kilka weekendowych fotek z okolic Koniakowa:

1. z Wielkiego Rachowca:

Mała Fatra - Wielki Rosudziec

IMG_2853.jpg

Tatry Wysokie:

IMG_2860.jpg

Skrzyczne

IMG_2883.jpg

"Trzy Wieże" (Ochodzita, Wlk. Czantoria, Polana Stokłosica)

IMG_2898.jpg

2. z Ochodzitej:

Tatry Wysokie: IMG_3025.jpg

Panorama Tatr Wysokich i Zachodnich:

pano8_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ostatnie :D

 

1. Morawsko-Śląski z Keprnika(Lysa Hora 118 km)

2. Morawsko Śląski z Pradziada(Lysa Hora 106 km)

3. Lysa 107,5 km, Travny 109 km, Velky Krivań 165,5 km z Biskupiej kopy

4. Mala Fatra z Pradziada (Stoh 165,5 km)

5. Detmarowice 84 km, Skrzyczne 131 km, Babia 169 km z Biskupiej Kopy

Beskid_Morawsko__l_ski_z_Keprnika_do__ysej_118_km.JPG

Morawsko__l_ski_z_Pradziada_do__ysej_106_km.JPG

Lysa_107_5_km__Travny_109_km__Velky_Kriva__165_5_km_z_Biskupiej.JPG

Mala_Fatra_z_Pradziada_do_Stoha_165_5_km.JPG

Detmarowice_84_km__Skrzyczne_131_km__Babia_169_km_z_Kopy.JPG

 

Niestety na Tatry Zachodnie warunki trochę za słabe :angry: Nie było nawet widać przez bino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.