Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś widoczność już w trakcie dnia wygląda lepiej niż wczoraj a nawet przedwczoraj, Lysa widoczna na 5,5/10, w okolicach zachodu słońca zapowiada się "max", myślę, że warto wybrać się na punkty obserwacyjne. Sprzyja niższa niż w ostatnich dniach wilgotność i wyższa temperatura.

 

Nie wiem czy ja mam takiego pecha ale wszedłem na dach przed samym zachodem aby być na posterunku i ... może gdyby nie to co wisi nad Katowicami czyli dokładnie w linii patrzenia na Beskidy to bym coś zobaczył, a tak to lipa. :angry:

Także u mnie widoczność oceniam na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Górze Siewierskiej o zachodzie z nadzieją na Jeseniki. Warunki były fatalne. Ledwo wystawało Skrzyczne, Pilsko, Babia. Na Jeseniki jedno wielkie mleko.

 

Fotki 20.11.2009 z godziny 16:30

Fatalnie wróży to na jutro. Na Twoich fotkach wygląda to tak, jakby nad głowami wisiała nie za gruba warstwa zanieczyszczeń i wilgoci, a wyżej powietrze było przejrzyste. Czyżby wieczorem była inwersja w górach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Górze Siewierskiej o zachodzie z nadzieją na Jeseniki. Warunki były fatalne. Ledwo wystawało Skrzyczne, Pilsko, Babia. Na Jeseniki jedno wielkie mleko.

 

Fotki 20.11.2009 z godziny 16:30

 

Skoro Babia było nieźle widać to dlaczego takie warunki nazywasz fatalne?

We Wrocławiu była niska inwersja, pewnie raniutko było nieźle widac Jeseniki. Jeszcze o 11 całkiem wyraźnie Sowie i ledwo co Śnieżkę przy widoczności nie przekraczajacej 10 km! Po połundniu na zachodzie zaczęło sie wszystko rozpływać z powodu nasuwajacego sie słabiutkiego frontu co widać wiraźnie na historii kamery na Lysej horze w Karkonoszach. za to na wschodzie wszystko osiadło bardzo niziutko, niestety nie ma tam gór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jak pisałem wcześniej tak zrobiłem. Byłem dziś (20.11) świadkiem podobnej pogody jaką zastałem po raz pierwszy w zimowych warunkach 2 lata temu. Same wierchy lepiej wyszły tobie Viventi, bo swoje cykałem później, a ta chmurka na focie, u mnie z pracy, była już ciemniejsza :( Gratulacje.

 

Jakość panoramki raczej nie powala na kolana, bo robione z ręki i jeszcze ten zimny wiatr. Ale złapało się coś co będzie moim motywatorem na przyszłość do kolejnego, mam nadzieje już udanego sfocenia w lepszej jakości.

Poranne_Tatry_z_Sosn.jpg

 

Winnym całej tej mojej paplaniny jest g. Bystra. Co ciekawe, wg symulacji nie powinienem jej tam zobaczyć więc sądzę, że byłem chyba dziś świadkiem podniesienia horyzontu przez inwersję :blink: Ale to już pewnie sprawdzę innym razem.... :Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję ci virgo :szczerbaty: , bo sądziłem że po tej widocznej zawiesinie o zachodzie i po powyższym poście Rafała kapniesz się, że rano nie będzie git, a tu masz powitanie, mleczko :szczerbaty: Trzeba nam pamiętać że w okresie jesienno-zimowy, jak się nie pokaże czerwone niebo o zachodzie, to nie ma co liczyć na taki sam wschód. Ten okres jest najlepszy na DO w górach:)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję ci virgo szczerbaty.gif , bo sądziłem że po tej widocznej zawiesinie o zachodzie i po powyższym poście Rafała kapniesz się, że rano nie będzie git, a tu masz powitanie, mleczko szczerbaty.gif Trzeba nam pamiętać że w okresie jesienno-zimowy, jak się nie pokaże czerwone niebo o zachodzie, to nie ma co liczyć na taki sam wschód. Ten okres jest najlepszy na DO w górach:)

 

 

Dzisiaj było marnie na nizinach i w górach ale jutro zdecydowanie lepiej a więc jutro od świtu na stanowiska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hałdy Kostuchna Tatry aż "raziły" :)

szkoda, że marna jakość zdjęć

Nie mam pytań... Częściej przebywasz na Kostuchnie przed świtem? :)

 

Takie widoki hałda w Kostuchnie oferuje góra raz na rok, czasem nawet dwa. Miałeś ogromne szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pytań... Częściej przebywasz na Kostuchnie przed świtem? :)

 

Takie widoki hałda w Kostuchnie oferuje góra raz na rok, czasem nawet dwa. Miałeś ogromne szczęście.

Zdarzyło się parę razy, głównie przez powroty z nocnej zmiany :) A tak to od dwóch lat bardzo często tam bywam i nigdy jeszcze takich warunków nie było. Jak pisałem góry "raziły" jak nigdy dotąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się parę razy, głównie przez powroty z nocnej zmiany :) A tak to od dwóch lat bardzo często tam bywam i nigdy jeszcze takich warunków nie było. Jak pisałem góry "raziły" jak nigdy dotąd :)

Tak więc masz za sobą "tę" obserwacje, której się nigdy nie zapomina. Ja też miałem tylko taka jedną, wtedy na Grochowcu z Northwoodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pytań... Częściej przebywasz na Kostuchnie przed świtem? smile.gif

 

Takie widoki hałda w Kostuchnie oferuje góra raz na rok, czasem nawet dwa. Miałeś ogromne szczęście.

 

To był jeden z niewielu porankow, w które mogła być widoczna Łomnica z Anny. Niestety takie niespodzianki trudno jest przewidzieć. Dziś, po wczorajszym wieczorze, zapowiadało się ładnie a inwersji prawie nie bylo i powietrze w górach mętne - w Sudetach widzialnosc niewiele przekraczała 80 km

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia mawiała, że wiatry zawsze wychodzą na zdrowie smile.gif (dosłownie i w przenośni)

reta.jpg

Chmury zbyt nisko na Wierchy, ale Beskidy pieknie i dynamicznie smile.gif

 

 

Pogoda bardzo zmienna i dynamiczna. Płynie do nas swieże powietrze morskie z duża wilgotnością, więc podstawa chmur jest niska, ale bardzo czyste. Otwieraja się dalekie widoki na niższych wysokościach. Niech więc się obudzą Obserwatorzy z Łodzi, Warszawy i w ogóle ci wszyscy co nie patrzą na wierchy i inne wyższe góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze trzeba dopisać Wicio, że teraz jest dobra pora na obserwacje industrialu z gór...

cam_myslenice_09-11-24_9-24.jpg Myślenice

 

Potwierdzają to jeszcze kamerki w Stroniu śl., na Polańczyku na Solinie, Rytro górna stacja i Małe Ciche...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda bardzo zmienna i dynamiczna. Płynie do nas swieże powietrze morskie z duża wilgotnością, więc podstawa chmur jest niska, ale bardzo czyste. Otwieraja się dalekie widoki na niższych wysokościach. Niech więc się obudzą Obserwatorzy z Łodzi, Warszawy i w ogóle ci wszyscy co nie patrzą na wierchy i inne wyższe góry.

 

Tak, tylko że oprócz wiatru w Warszawie też leje. Także nie ma co liczyć na dalekie widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie spokojnie można nazwać: "Idzie front!":notworthy:

 

Dzisiaj rano w drodze do pracy (jadę z Sosnowca do Tarnowskich Gór) miałem właśnie takie widoki. Po przejechaniu przez Garb Tarnogórski otwarły mi się piękne i krystalicznie czyste widoki w kierunku N. Dzisiaj z Siewierskiej musiało być pięknie widać Jurę. Nie pamiętam czy to ktoś sprawdzał - czy z Siewierskiej jest jakakolwiek szansa na Jasną Górę albo G. Kamieńsk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy to ktoś sprawdzał - czy z Siewierskiej jest jakakolwiek szansa na Jasną Górę albo G. Kamieńsk?

Nie jest możliwe zobaczenie ani pierwszego ani drugiego nawet z najwyższego silosa na Siewierskiej. Wszystko zasłaniają wzniesienia, choć lepiej to nazwać uwypuklenia terenu, na wysokości Psar. Dobrze to widać z wieży jasnogórskiej patrząc na S. Za to raz z Silosa w kierunku północnym widziałem baranki chmur wychodzące z tego samego punktu pod horyzontem, więc to mógł być Bełchatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.