Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Tatry z 29 listopada, godz. 7.00. Odległość 135 km.

Trochę spóźnione, bo zgubiłem kabelek od aparatu :)

 

Tego ranka zrobiłem kilkanaście fotek na szybko z ręki, aby potem je złożyć techniką uśredniania, niestety tylko dwa były wystarczająco ostre, aby ich użyć.

 

IMG_5000b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No merti całkiem fajnie wyszły te wierchy, nie to co moje, które wyciągałem z jpg :( Poza tym z Biskupiej Kopy jest 210 km do Bystrej i tak cud, że wyszło cokolwiek w tym mleku.

DSC_0052z.JPG

To jeszcze reszta fotek z BK:

Lysa hora(107 km)

lysa 107 km.JPG

I po kolei :Veľky Kriváň(165 km), Skrzyczne(131 km), Babia Góra(169 km)

lysa i Veľky Kriváň 165 km.JPG

skrzyczne 131 km.JPG

Babia 169 km.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Dodaję moją panoramkę z godziny 7/16 z dachu mojego rodzinnego bloku Katowice-Giszowiec ul Wojciecha 43

Tak jak mówiłem majaczące Tatry ,lepiej dużo z Beskidami.ale w porównaniu z fotami dodanymi przed chwilami przez kolegów

to po prostu nieporozumienie :D:Salut:

 

Tatry z Giszowca Wojciecha 43 dach.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No merti całkiem fajnie wyszły te wierchy,

 

Kilka zdjęć z dzisiejszego rana: Oly E-420 na monopodzie +

 

Tatry_z_G._pod_Wiankiem_Balin.jpgTelemegor 180/5.5 + TK-1

wszystkie wywołane z Rawow

 

Ogólnie to żem się dzisiaj dokładnie po przyglądał wierchom. Ale z tele konwertera nie jestem zadowolony - zdjęcia co najwyżej nadają się do publikacji po zmniejszeniu..

 

Jestem w szoku! Wspaniałe fotki, szczególnie gratulacje dla Mertiego za panoramę Tatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z dzisiejszego rana: Oly E-420 na monopodzie

 

Ogólnie to żem się dzisiaj dokładnie po przyglądał wierchom. Ale z tele konwertera nie jestem zadowolony - zdjęcia co najwyżej nadają się do publikacji po zmniejszeniu..

Moje gratulacje również. Czym w końcu męczyłeś te rawy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Mateusz, może i dobrze że nie znalazłem jakieś darmowej, hurtowej wołacz-ki RAW, bo bym sobie narobił dodatkowej roboty. A tak skorzystałem UFRaw. Ręcznie nawet to poszło, jako że przy opuszczaniu programu zapamiętuje ustawienia suwaczków, a dodatkowo w każdej chwili mogłem zrobić lekka korektę np krzywych.

 

Maćku, do pełni szczęścia nie potrzeba lustra i torby słoików. Tak naprawdę cała zabawa jest właśnie wtedy, gdy robi się foty w RAW, by je potem samemu wywołać i stosuje się filtry na obiektyw, by nie zaszkodzić zdjęciu.

 

Bardzo chciałbym wrócić do kompakta (waga i mobilność) ale takiego co by miał RAW, lecz teraz to już po rybkach - mam i użytkuję lustro. Brakuje mi porównania czy RAWy z kompaktów są kiczowate czy nie, bo bym wtedy wiedział czy pchanie się w lustro było pochopną decyzją lub nie. A sądzę że do naszych zastosowań kompakt z RAW jest jak najbardziej na miejscu.

---------------------------------------------------------------------------------------

 

A tak przy okazji to pokażę skąd robiłem te powyższe zdjęcia - Góra pod Wiankiem w Chrzanowskim Balinie. Istnieje możliwość dojazdu drogą gruntową. Szeroka panoram, prawie od Huty Katowice aż po Trzebinię. Jeszcze ciekawszym punktem, na który wrócę przy okazji, okazała się górka wyżej znajdujący się na mapce, bo oferuje trochę lepszy widok na Śląsk, dojazd z głównej drogi to zaledwie 350m. Jednak o industrialu, tak naprawdę, to trzeba myśleć ze wzniesień trzebnickich....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem załoga!

W 3 dzień świąt pojawiłem się o wschodzie słońca na moim PO na Hałdzie KWK Borynia i udało się zaobserwować Wierchy :banan:

Nie jest to co prawda taka rewelka jak Tatry Mertiego ale zawsze 147 km pękło :helo:

Z góry przepraszam za jakoś zdjęcia. Robione zwykłym kompaktem i trzeba było jeszcze je trochę podpicować żeby cokolwiek zobaczyć :rolleyes:

Mam nadzieje że nie ma błędów w podpisie :rolleyes:

Pozdrawiam! :Beer:

post-16203-126208009693_thumb.jpg

Edytowane przez Sysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voytasosuch tak z ciekawości, skąd robiłeś te fotki? jaka to wysokość n.p.m?

 

Pierwsze dwie byly robione w Cierlicku obok kosciola, z drogi Cieszyn-Ostrawa.

Drugie i trzecie ode mnie z domu w Hawierzowie.

Ostatnie z Koniakowa przy Czeskim Cieszynie.

 

Wysokosci musze sprawdzic :)

 

Nie sa to jakies powalajace odleglosci. Do B.Zywieckiego ok. 60 km (trzecie zdjecie). Najdalej do Pradziada widocznego nad dymami ostrawskiej huty - jakies 95 km (czwarte zdjecie). Mam za blisko do gor :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie : Sysiu i voytasosuch nieźle, nieźle. Gratuluję czujności.:brawo: Przydałyby się większe panorki z tych waszych miejscówek, by na czym oko zawiesić.

 

Wieszalem juz panoramy Beskidow i Jesenikow z mojego dachu

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=13392&st=5520&p=355158entry355158

To moja ulubiona czeska miejscowka.

Wystarczy podejsc do okna, zeby sprawdzic widocznosc :)

 

Moje ulubione polskie miejscowki to bliska mojego mieszkania "moja gorka" na Wirku

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=13392&st=6360&p=373474entry373474

i troche dalszy Czarny Las

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=13392&st=6330&p=373256entry373256

- obie w Rudzie Sl.

 

Mam taki dualizm geograficzno-lokalizacyjny :szczerbaty:

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się większe panorki z tych waszych miejscówek, by na czym oko zawiesić. A jak wielka jest już hałda Borynii, Sysiu?

Co do Hałdy Boryńskiej to już jest panorama na industrial klik

Przydałoby się jeszcze ogarnąć panoramę na południe i zachód.. Na pewno trza zrobić lepsze Tatry i namierzyć Mała Fatrą bo wg Heya widać :rolleyes:

a co do samej wielkości hałdy to ta główna, największa część już się nie rozrasta i utrzymuje na stałym poziomie około 320 metrów :D

 

pozdrawiam! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej nieobecności na forum, gdyż po modyfikacji strony po prostu przez długi czas nie mogłem się zalogować. A dziś spróbowałem po raz kolejny i udało mi się, bo myślałem, że pozostanie mi już tylko czytanie forum, a kilka ciekawych zdjęć udało się zrobić przez te ostatnie kilka miesięcy. Na początek kilka zdjęć z mojej świątecznej wycieczki na Klimczok. Majaczące w oddali Jeseniki (zdjęcie robione z podejścia na Klimczok) Jeseniki oraz słabo widoczny Pradziad po prawej stronie gdyż zdjęcie robione było na zoomie z ręki Pradziad. ale za to Tatry pięknie widoczne gołym okiem już ze szczytu Klimczoka Tatry 1, w małym przybliżeniu Tatry 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Pradziad mi się podoba, nieźle wyszedł jak na tak krótką ognikową. Za to taty super - :notworthy:

 

Trzeba by się wybrać na jakieś focenie bo już nudą wieje. Muszę w końcu przetestować pewien myk który odkryłem w swoim aparacie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Co to za szczyty - widziane na lewo z Klimczoka, gołym okiem wydawały się dość spore, choć zdjęcia tego nie odzwierciedlają do końca. Pstrykając na Klimczoku przykuły one moją uwagę, ale nie jestem za dobry w opisywaniu szczytów. Jeśli ktoś spróbuje opisać będę wdzięczny. 1i w przybliżeniu 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Co to za szczyty widziane po lewej stronie z Klimczoka. 1 i w przybliżeniu 2 Nie jestem dobry w opisywaniu szczytów, zatem będę wdzięczny jeśli ktoś pomoże rozszyfrować.

 

Świetne fotki, gratuluję. Już nie mogę się doczekać inwersji i wypadu w góry ;-)

 

Te szczyty opisane są tutaj.

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=1796

Wyglądają zupełnie inaczej na Twoich fotkach, były robione podczas wyższej inwersji z dokładnie tego samego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na Lubomir i Kamiennik ale to mogę potem sprawdzić....

 

Jednak się myliłem, a o jednym szczycie dobrze myślałem :) Od lewej to Cwilin 1071, Szczebel 976 (to ten) i jednak Mogielica 1173. I odległości to 86, 73 i 93km :) Ładna obserwacja ale ten kompakt to porażka....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to od prawej Cwilin, Lubogoszcz, Śnieżnica. kolejno 86, 78, 85 km ; )

Z wniosków wyciągniętych z Kashmira, Microdema, Google Earth, mapki Przewodnika Pascala (chociaż to akurat najsłabszy argument)

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.