Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Robert, to nie żadne przegięcie. Mam nadzieję, że bywając tak często na Pradziadzie, patrzysz nie tylko w stronę Tatr, ale sprawdzasz też widok w kierunku Wiener Schneeberg. W końcu trafi się ten właściwy dzień, a wtedy twoja półtorametrowa armata będzie jak znalazł.

Oczywiście, że kieruję swoją uwagę również w tamtą stronę ;) Mam taką cichą nadzieję, że kiedyś przy naprawdę dobrych warunkach, ujrzę coś co wystaje na horyzoncie pomiędzy Velkim Majem a Jelenim Hrbetem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Olympusem SP 590.

 

Polecam czarny szlak ze Złatnej Huty - idzie sie szybko i bezboleśnie  :szczerbaty: poza tym przetarty przez skutery. 

 

 

Super :) Napewno się wybiorę. Na pierowszym zdjęciu ładnie widać wieżę ciśnień na wierchu góry przy mieście Namestovo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat zastanawiam się co to za wieża i gdzie się znajduje. Dzieki za wyjaśnienie :Beer:

 

To jest wieża telewizyjna na Magurce na granicy Oravskiej Jasenicy i Vavreckiej.

magurka.jpg

 

Złapałem ją kiedyś przez przypadek z Pienin (gdzieś z okolic przełęczy Snoskiej) celując w Beskid Śląski:

100_8603 (Oravska Jasenica - Vavrecka -Magurka 60km).JPG

(po prawej stronie ją widać,60km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem zdjęcia od kol Piotra S.

 

Fotki robione z Jerebicy/ Cima del Lago na granicy wlosko-slowenskiej 46,40001°N / 13,56417°E na prawie dokladnie zachod, ew. NWW.

 

Co tam majaczy ?

 

P.S. Hey pokazuje z tego miejsca 305km Apeniny, dostałem fotki w tym kierunku, ale niestety nic tam nie majaczy ;-/

http://www.heywhatsthat.com/?view=OTP7F0HP

IMG_7798_600.jpg

IMG_7798_zoom_600.jpg

IMG_7798_zoom_max_600.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem zdjęcia od kol Piotra S.

 

Fotki robione z Jerebicy/ Cima del Lago na granicy wlosko-slowenskiej 46,40001°N / 13,56417°E na prawie dokladnie zachod, ew. NWW.

 

Co tam majaczy ?

 

P.S. Hey pokazuje z tego miejsca 305km Apeniny, dostałem fotki w tym kierunku, ale niestety nic tam nie majaczy ;-/

http://www.heywhatsthat.com/?view=OTP7F0HP

Ależ Rafał, ten najwyższy szczyt to jest przecież Triglav, tak więc zdjęcie nie mogło być robione z Jerebicy, ale raczej z północy, ew. NE, czyli np. z Karawanków (gór na granicy SLO/A), lub z Alp Kamnickich.

Spojrzałem teraz na mapy i jestem już prawie pewien, że zdjęcie zrobione było od wschodu, z masywu Alp Kamnickich, mniej więcej spod szczytu Kocy/Na Krizu: http://www.heywhatsthat.com/?view=JCRKG4F6

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Rafał, ten najwyższy szczyt to jest przecież Triglav, tak więc zdjęcie nie mogło być robione z Jerebicy, ale raczej z północy, ew. NE, czyli np. z Karawanków (gór na granicy SLO/A), lub z Alp Kamnickich.

Spojrzałem teraz na mapy i jestem już prawie pewien, że zdjęcie zrobione było od wschodu, z masywu Alp Kamnickich, mniej więcej spod szczytu Kocy/Na Krizu: http://www.heywhatsthat.com/?view=JCRKG4F6

No dobrze, ale pozostaje najważniejsze pytanie co widać w oddali :) Jest problem, bo masyw Triglava fatalnie jest odwzorowany w GE i ciężko wyczuć, które "szpary" na zdjęciu są "szparami" na GE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Luki, to dokładnie stamtąd było robione zdjęcie:

beznazwyw.jpg

 

Teraz pozostaje mi zlokalizować ten szczyt i znaleźć go na mapie.

 

P.S. Swoją drogą nawet nie wiedziałem, że mój Kashmir ma tak na południe rozwiniętą bazę map :banan:

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem już edytować postu, więc oto kolejny.

 

Szczyty widoczne na zdjęciu Rafała to pasmo Col Nudo we włoskich Prealpach Belluńskich. Mamy więc kolejną bardzo odległą obserwację, bo odległość wynosi 164km :helo: !

Oto symulacja:

colnudo.jpg

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem już edytować postu, więc oto kolejny.

 

Szczyty widoczne na zdjęciu Rafała to pasmo Col Nudo we włoskich Prealpach Belluńskich. Mamy więc kolejną bardzo odległą obserwację, bo odległość wynosi 164km :helo: !

Oto symulacja:

colnudo.jpg

 

Super!!!

 

Robie szkic na DO, Mateusz dokończ please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Rafał, ten najwyższy szczyt to jest przecież Triglav, tak więc zdjęcie nie mogło być robione z Jerebicy, ale raczej z północy, ew. NE, czyli np. z Karawanków (gór na granicy SLO/A), lub z Alp Kamnickich.

Spojrzałem teraz na mapy i jestem już prawie pewien, że zdjęcie zrobione było od wschodu, z masywu Alp Kamnickich, mniej więcej spod szczytu Kocy/Na Krizu: http://www.heywhatsthat.com/?view=JCRKG4F6

 

Przeanalizowałem to zdjęcie na spokojnie i na podstawie położenia Col Nudo w stosunku do tego szczytu na pierwszym planie (Storžic - 2132m) wywnioskowałem, że nie było ono zrobione ze szczytu Na Križu (2482m) lecz z głównego najwyższego szczytu tego pasma Jezerska Kočna (2540m). Przygotowałem też nową symulację, opisując przy okazji trochę pasmo Triglava :):

 

colnudo.jpg

 

 

Mateusz, mógłbyś podmienić symulację oraz zaktualizować opis na DO?

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mateusz, mógłbyś podmienić symulację oraz zaktualizować opis na DO?

 

 

Super, dzięki, podmieniłem.

 

P.S. Znalezione w sieci:

Dokładna miejscówka to okolice miejscowości Odrzykoń (ok. 5km na północ od Krosna). Zdjęcie wykonano w styczniu 2010.

źródło: http://www.krosno24.pl/foto.php?podstr=foto&id=13413

 

Na pierwszym planie ruiny zamku Kamieniec znanego z "Zemsty" A. Fredry.

 

13413_m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.